Tekst alternatywny

Suwałki: Obchody upamiętniające 74 Rocznicę Obławy Augustowskiej.

Tradycyjnie jak co roku – w trzecią niedzielę lipca – 21.07.2019 r. miały miejsce w Gibach uroczyste obchody upamiętniające 74 Rocznicę Obławy Augustowskiej. Była to największa zbrodnia komunistyczna w Polsce po II wojnie światowej, dokonana przez komunistyczne rosyjskie wojska Armii Czerwonej, NKWD i Smiersz,  przy pomocy polskich zdrajców współpracujących z nimi z Urzędu Bezpieczeństwa, Milicji Obywatelskiej i 1 praskiego pułku piechoty Ludowego Wojska Polskiego pod wodzą por. Sznepfa – ojca ambasadora Polski w Hiszpanii i USA, z minionych czasów antypolskich rządów PO – PSL.  Trwała od 12.07.1945 r. do końca lipca, pewnie przez cały sierpień, bo główne siły wojsk rosyjskich wyjechały z Puszczy Augustowskiej we wrześniu. W wyniku Obławy Augustowskiej zamordowanych zostało przez rosyjskie wojska, przy pomocy polskich zdrajców,  ponad 2 tysiące polskich patriotów głównie żołnierzy Armii Krajowej i osób które zostały z nimi zabrane. Gdzie są pochowani i ile dokładnie zginęło tego nie wiemy – w Gibach są symboliczne groby z krzyżami. Wiedzę na ten temat kryją rosyjskie archiwa na Kremlu,  do których nie ma dostępu. Wiemy tylko z ich dokumentów już opublikowanych, że zostało zatrzymanych w Puszczy Augustowskiej 7049 osób, z których zwolniono 5115 zatrzymanych. Pozostali 1934 osoby, które nie wróciły do swoich domów, zostali zamordowani. To jest informacja z meldunku Abakumowa do Berii na dzień 21.07.1945 r., a 6 dni później 27

07.1945 r. zostali zabrani z domu księdza prałata Stanisława Wysockiego prezesa Związku Pamięci Ofiar Obawy Augustowskiej 1945 w Suwałkach – ojciec, dwie siostry i narzeczony jednej z nich, sąsiad i wiele innych osób. Podawane oficjalnie  600 osób Ofiar jest postkomunistyczną propagandą mającą na celu zacieranie tej strasznej zbrodni ludobójstwa polskich patriotów W czasie obchodów 74 Rocznicy Obławy Augustowskiej najpierw była Msza Św., a następnie składanie zniczy i kwiatów pod głównym krzyżem w Gibach – w miejscu upamiętnienia.
20.07.2019 r. miał miejsce w Gibach II Rajd Rowerowy  Pamięci Ofiar Obawy Augustowskiej, w którym wzięło udział ok. 100 osób, głównie młodzieży. A po części oficjalnej patriotyczne występy młodzieży.

Grzegorz Kubaszewski przewodniczący Klubu Gazety Polskiej – Myśli Patriotycznej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress