Tekst alternatywny

Święto Niepodległości – obchody w Krakowie (fotorelacja)

Święto Niepodległości – obchody w Krakowie (fotorelacja)

W dniu 11 listopada 2015 r. krakowskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Wawelskiej. Następnie Krakowianie i Goście Naszego Miasta, a w tym członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, liczna grupa Klubów „Gazety Polskiej” m.in. z Bielsko-Białej, Gdańska II, Nowego Jorku, Nowego Sącza, Piotrkowa Trybunalskiego, Poznania, Tarnowskich Gór, Tychów, Warszawy, Wieliczki, Wiednia, Włocławka oraz nasi Bracia Węgrzy, przeszli z Wawelu do Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Jana Matejki.

Foto. Anna Loch, Tomasz Kowalczyk, Andrzej Rychławski, Daniel Sokół, Zbigniew Galicki

Fotorelacja: Anna Loch – https://plus.google.com/photos/105406849451721147631/albums/6216579635953160513

Fotorelacja: Zbigniew Galicki –  https://picasaweb.google.com/ZbigniewGalicki/20151111_2WawelKrzyzKatynskiJKaczynski?authkey=Gv1sRgCOOvi4L8rMC-fQ&feat=email

Fotorelacja: Tomasz Kowalczyk:

 

Fotorelacja: Andrzej Rychławski

Fotorelacja: Daniel Sokół

Święto Niepodległości 2015.
Tradycyjnie jak co roku, Kluby Gazety Polskiej spotkały się na obchodach Święta Niepodległości w Krakowie. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Wawelskiej. Następnie przeszliśmy ulicą Grodzką do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie wieńców.
W godzinach popołudniowych członkowie Klubu Młodych Gazety Polskiej oraz wiceprzewodnicząca Klubu Gdańsk II, oddali hołd Marszałkowi Piłsudskiemu składając kwiaty na szczycie kopca noszącego Jego imię.
Uroczystości zakończyły się wiecem patriotycznym pod Krzyżem Katyńskim, gdzie miały miejsce liczne przemówienia.
W sposób szczególny pragniemy podziękować naszym Braciom Węgrom, za tak liczne wsparcie. Lengyel, Magyar két jó barát.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress