Tekst alternatywny

Święto Niepodległości w Katowicach i Krakowie

Święto Niepodległości w Katowicach i Krakowie

11 listopada przedstawiciele KGP Katowice-Koszutka wzięli udział w wojewódzkich obchody Święta Niepodległości. O godzinie 10:30 odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył abp Wiktor Skworc, a jej godną oprawę zapewnili m.in. artyści Filharmonii Śląskiej. Po niej uczestnicy uroczystości – zaproszeni goście, kompanie honorowe, poczty sztandarowe, delegacje stowarzyszeń i organizacji kombatanckich i młodzieżowych, a także szkół oraz zebrani mieszkańcy przemaszerowali na plac Chrobrego, pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tam po oficjalnej części – uroczystych przemowach, Apelu Pamięci, złożeniu kwiatów i wieńców pod pomnikiem – odbyła się uroczysta defilada, w której wzięli udział: pododdział 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia, Kompania Honorowa Policji w Katowicach, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Ochotniczego Szwadronu 3. Pułku Ułanów Śląskich, harcerzy, młodzieżowych organizacji i szkół, a także Orkiestra Wojskowa z Bytomia i Orkiestra KW Policji w Katowicach.

Po południu, po uroczystościach w Katowicach, przedstawiciele naszego Klubu udali się z kolei do Krakowa gdzie wzięli udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości – Klubów Gazety Polskiej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress