Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Święto Niepodległości w Krakowie

Tydzień w Klubach „GP” – 10.11.2015 r.

Święto Niepodległości w Krakowie

Tak jak w ubiegłym roku, główne uroczystości Święta Niepodległości 11 listopada odbędą się w Warszawie i Krakowie. Dzień wcześniej, 10 listopada, we wszystkich miastach w których działają Kluby „GP” odbędą się uroczystości upamiętniające Ofiary tragedii nad Smoleńskiem. 11 listopada spotykamy się w Krakowie, gdzie na Wawelu spoczywa Marszałek Józef Piłsudski. O godz. 16.30 na Wawelu odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpi przejście pod Krzyż Katyński na placu im. ojca Adama Studzińskiego, gdzie odbędzie się wiec patriotyczny. W uroczystościach wezmą udział najwyżsi dostojnicy państwowi, nasi przyjaciele z Węgier i organizacje patriotyczne z całej Polski.

Proszę o liczną reprezentację naszych klubów. Pamiętajmy o klubowych banerach. Od godzin porannych do dyspozycji klubowiczów czynne będzie biuro klubów „Gazety Polskiej”, które mieści się przy ul. Jagiellońskiej 11 w Krakowie.

W biurze posła PiS Jana Dziedziczaka odbyło się comiesięczne spotkanie członków i sympatyków Klubu „GP” w Kaliszu. Frekwencja dopisała, nie było końca wyrazów satysfakcji z powodu wygranych przez PiS wyborów.

W Częstochowie odbyło się spotkanie z red. Dorotą Kanią, autorką książki pt. „Gry tajnych służb”. Przybyło wiele osób, a różnorodność i ilość pytań zaskoczyła nawet red. Dorotę Kanię. Dorota Kania była również gościem Klubu „GP” w Krakowie, oraz Klubu „GP” w Krakowie Nowej Hucie.

Członkowie Klubu „GP” Będzin II, między innymi – Anna Demowska, Krzysztof Klebach, Jan Socha, oraz radna Katarzyna Maciejewska i przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Mirosław Wilczyński – spotkali się na cmentarzu parafii św. Trójcy w Będzinie na Górze Zamkowej przy grobie Żołnierza Niezłomnego Józefa Pawlika ps. „Jerzy”.

W wigilię Wszystkich Świętych delegacja Klubu Młodych „GP” w Krakowie odwiedziła groby naszych bohaterów znanych i  tych mniej znanych. Na cmentarzu Rakowickim zapalono znicze na grobach ofiar stalinowskich prokuratorów: ks. Władysława Gurgacza, Stanisława Szajny, Marka Kublińskiego, oraz na panteonie legionistów z bitwy pod Rokitną.  Cześć ich pamięci.​​​

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu „GP”. Pierwszym gościem cyklicznych spotkań był Jan Janusz Szewczak – prawnik, publicysta ekonomiczny i analityk gospodarczy, związany z instytucją SKOK. Tematem wykładu były kwestie ekonomiczne związane z napływem bliskowschodnich i afrykańskich uchodźców do Europy.

W gliwickim Klubie „GP” odbyło się spotkanie z p. Barbarą Stanisławczyk, promującą swoją najnowszą książkę pt. „Kto się boi prawdy?”. Po spotkaniu w Gliwicach Pani Barbara była gościem Klubów GP w Dąbrowie Górniczej oraz w Rudzie Śląskiej.

Olbrzymią pracę w kampanii wyborczej wykonał Klub „GP” w Wiedniu II. Także w dniu wyborów członkowie klubu pracowali w komisjach wyborczych na terenie całej Austrii. Po raz pierwszy w historii wyniki wyborów Polaków zamieszkałych w tym kraju były pozytywne dla PiS, który wygrał we wszystkich komisjach tak do Sejmu (34,88%) jak i do Senatu (46,85%). Być może dzięki obecności klubowiczów w komisjach oraz aktywności mężów zaufania nie zauważono poważniejszych incydentów. Nie odnotowano też znaczącej liczby głosów nieważnych.

Warszawa – przewodniczącą została Agnieszka Zdanowska; tel. 515 297 647; e-mail: klubgp.warszawa@gmail.com Pani Anicie Czerwińskiej dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress