Tekst alternatywny

[Sydney II] IV rocznica Tragedii Smoleńskiej

10 kwietnia br. czciliśmy pamięć tragicznej śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii, Prezydenta Kaczorowskiego, parlamentarzystów, generałów armii, wysokiej rangi urzędników państwowych przedstawicieli życia społecznego i kulturalnego oraz załogi samolotu.

W tę czwarta rocznice jak co roku zebraliśmy się w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Marayong, Sydney. W uroczystej mszy udział wzięli przedstawiciele środowisk patriotycznych naszego miasta a także kilkudziesięciu niezrzeszonych członków sydnejskiej Polonii.

Homilie traktująca o sile prawdy, jej wyższości i zwycięstwie nad kłamstwem wygłosił ksiądz Dr Antoni Dudek.

Po mszy dalsza część uroczystości przebiegała przy obelisku poświęconym tragicznie zmarłym, gdzie w asyście pocztów sztandarowych złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze.

Głos zabierali kolejno: Vice-przewodniczący naszego klubu Witek Skonieczny, ekspert sejmowej komisji do Spraw Katastrofy Smoleńskiej Grzegorz Szuladzinski, Przewodniczący Stowarzyszenia Nasza Polonia Adam Gajkowski oraz Przewodniczący Klubu GP Sydney II Ryszard Dzierzba.

List Posła Adama Kwiatkowskiego skierowany do zebranych organizacji w związku z IV rocznicą Tragedii Smoleńskiej odczytał sekretarz Klubu GP Staszek Żak.

W obchodach obecni byli również przedstawiciele Związku Polskich Więźniów Politycznych z przewodniczącym Hubertem Błaszczykiem, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów z przewodniczącym Mieczysławem Swatem oraz Armii Krajowej.

Klub „Gazety Polskiej” Sydney II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress