Tekst alternatywny

Sydney: Przemówienie Dr Ryszarda Dzierzba, Komandor Rajdu Katyń/Smoleńsk, Australia

Drodzy Państwo,

Jako Komandor Rajdu Katyń/Smoleńsk Australia 2018 pozwolę sobie powiedzieć kilka słów płynących z serca.
 
Jego Ekscelencja dr Attila Gruber, Ambasador Węgier, Jego Ekscelencja Michał Kołodziejski Ambasador Polski, Pani Regina Jurkowska, Konsul Generalny Sydney.
Drodzy Węgierscy Przyjaciele, Drodzy Uczestnicy Rajdu.
 

Dziękuje serdecznie Panu Ambasadorowi Węgier za organizacje wieczoru. Jesteśmy zaszczyceni będąc częścią Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Drodzy Państwo.
Należy zadać pytanie, co nas sprowadza tutaj, skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy.
Otóż na myśl przychodzą słowa Wielkiego Polaka, jednego z Ojców Odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku Romana Dmowskiego “ Jestem Polakiem wiec mam obowiązki Polskie “.
Pamiętajmy również ze w tym roku przypada 100-lecie odzyskania Niepodległości przez nasz Kraj po 123 latach zaborów.
Uczestnicy Rajdu dumni z pochodzenia właśnie wykonują swój obowiązek upamiętnienia zbrodni Katyńskiej 1940 oraz ofiar Smoleńska 2010.
Strata elit Narodu Polskiego w obu przypadkach była i jest niewyobrażalna, odczuwana do dzisiaj.

Dlaczego robimy Rajd, co roku drodzy przyjaciele?  Otóż, dlatego ze walczymy o prawdę historyczna. Otóż, dlatego ze każdy kraj przedstawia wydarzenia II Wojny Światowej tylko we własnym interesie, kreując tzw. politykę historyczna
nie zgodna z faktami.
Jak dobrze wiemy z obecnej narracji WWII nie było wywołane przez Niemców, lecz Nazistów,   Związek Sowiecki nie jest obarczany agresja na Polskę w 1939 roku, dla nich WWII rozpoczęła się w 1941.
Nasz armia, nasi żołnierze nie maszerowali w marszu zwycięstwa w Londynie w 1945 roku. Europa Centralna została zdradzona, oddana pod okupacje sowiecka.
Można by przytaczać wiele takich przykładów .

Na świecie ciągle maja miejsce konflikty zbrojne, lecz również jest prowadzona batalia o nasze serca i umysły proszę państwa poprzez media oraz ekonomiczne zabiegi, bądźmy świadomi tych wrogich zabiegów.

Mam nadzieje ze nasze narody Grupy Wyszehradzkiej ( słyszę ze Ambasador Słowacji jest z nami równie, witam serdecznie oraz ze Ambasador Republiki Czech był zaproszony, lecz nie mogli być obecny), mam nadzieje ze narody Centralnej Europy
stworzą silny blok Międzymorza, który będzie partnerem w Europie a nie petentem, tudzież tylko konsumentem.

Mam nadzieje ze nasze narody Polski i Węgierski, które łączy tak wiele od stuleci dadzą początek zmianom w Europie a właściwie powrócą do korzeni chrześcijańskich prowadzących nas od tysiąca lat.

Proszę państwa, na zakończenie, pozwolę sobie jeszcze przytoczyć kilka słów od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z listu skierowanego do Uczestników i Organizatorów Rajdu Katyń/Smoleńsk.
Pan Prezydent dziękuje serdecznie w liście Panu Ambasadorowi Węgier dr Attila Gruber za zorganizowanie spotkania. Pan Prezydent wspomina ostatnia wizytę na Węgrzech z okazji dni przyjaźni Polsko-Węgierskiej mówiąc o leczących historycznie nasze narody przyjaźni oraz naszej współpracy teraz i na przyszłość.

Dziękuje gorąco za uwagę i do zobaczenia w Polskiej ambasadzie za rok.

Dr Ryszard Dzierzba, Komandor Rajdu Katyń/Smoleńsk, Australia