Tekst alternatywny

Szczególne podziękowania dla klubów „GP

Szczególne podziękowania dla klubów „GP

Świątek – piątek, mróz czy upał, bez względu na konsekwencje – na klubowiczów „Gazety Polskiej” można zawsze liczyć, zawsze byli gotowi przyjechać do Warszawy, by upominać się o prawdę. – Należą się im za to szczególne podziękowania. Wszystkim 450 klubom, które działają na całym świecie – mówił w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej Tomasz Sakiewicz.

Członkowie klubów „Gazety Polskiej” od pierwszych godzin po katastrofie smoleńskiej domagali się prawdy. Nierzadko stanowczo, bardzo często spotykały ich za to szykany czy wręcz represje. Ale to ich nie zrażało. Brali udział we wszystkich uroczystościach – co miesiąc od ośmiu lat. Do Warszawy przyjeżdżali z odległych zakątków nie tylko Polski, ale Europy. Dbali również o pamięć ofiar w swoich miejscowościach, organizując lokalne obchody i uroczystości.

W 8. rocznicę tragedii smoleńskiej redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę na ogromną rolę klubów „Gazety Polskiej” zarówno w upamiętnianiu ofiar, jak i wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. – Gdyby nie wasz upór, gdyby nie upór zwykłych ludzi, o którym chętnie się zapomina, ludzi, którzy w słocie, poniżani, pogardzani, nazywani sektą, którym się odbierało godność i prawa obywatelskie do normalnej demonstracji – nie byłoby tego pomnika. Wam się należy szczególne podziękowanie. Od Nowego Jorku, Los Angeles, Chicago, aż przez Madryt, Paryż, Berlin, Hamburg, Essen, Sztokholm, do Polski – do Piotrkowa i Łochowa, i Nowego Sącza, i Braniewa – mówił do klubowiczów „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz tuż przed odsłonięciem pomnika smoleńskiego.

Podczas wtorkowych uroczystości na każdym kroku można było spotkać transparenty, plakietki i inne gadżety z napisem „Klub Gazety Polskiej”, a poniżej z nazwą miasta. A te długo możnaby wymieniać.

– Dlatego wszystkim 450 klubom „Gazety Polskiej” chciałbym jeszcze raz podziękować. W imieniu swoim, Ryszarda Kapuścińskiego, prezesa klubów, i wszystkich dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa. Bo należy się im nasza wdzięczność – mówił Tomasz Sakiewicz wieczorem, po zakończeniu uroczystości obchodów 8. rocznicy tragedii smoleńskiej, w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Wcześniej w takcie obchodów szef klubów „GP” Ryszard Kapuściński powiedział: – Nisko się kłaniam uczestnikom 8. rocznicy tragedii nad Smoleńskiem. Nisko się kłaniam klubom „Gazety Polskiej”, które przez 8 lat walczyły niestrudzenie o prawdę o Smoleńsku.

(dł, Niezależna.pl)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress