Tekst alternatywny

Sztuka o Witoldzie Pileckim w Santa Monica

Sztuka o Witoldzie Pileckim w Santa Monica

12 Sierpnia o godz. 19:00 odbył się, w dzielnicy Los Angeles Santa Monica spektakl przedstawiający postać wielkiego polskiego bohatera Witolda Pileckiego.

To multimedialne, dramatyczne przedstawienie miało miejsce w Audytorium szkoły średniej
i gimnazjum jednego z największych kościołów katolickich aglomeracji Los Angeles, kościoła Santa Monica mieszczącego się w dzielnicy Los Angeles o tej samej nazwie.

W spektaklu wystąpił aktor Marek Probosz, Małgorzata Schulz oraz  Terry Tagnazian.

Przedstawienie podczas, którego recytowane oraz  odczytywane były fragmenty raportu kapitana Witolda Pileckiego oraz sceny z filmu Ryszarda Bugajskiego „Śmierć Rotmistrza Pileckiego,”  Marek Probosz odegrał główną rolę.

Spektakl był bardzo gorąco przyjęty, nie jednej osobie spośród widowni zakręciła się łezka w oku. Uczestnicy byli zainteresowani zgłębieniem większej ilości faktów o Polsce i naszym bohaterze narodowym oraz zupełnie nie znanej wielu uczestnikom wersji i części historii II Wojny Światowej oraz losów polskiego narodu po jej zakończeniu.

Wstęp na przedstawienie był darmowy a organizatorzy zapewnili napoje oraz poczęstunek dla gości.

Spektakl odbył się w ramach projektu „Witold Pilecki – promocja wielkich Polaków na świecie w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.” we współpracy Fundacji Klubów „Gazety Polskiej”, Komitetem Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.

Foto. Facebook

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress