Tekst alternatywny

Sztuka przegrywania

Wrzutka

Sztuka przegrywania

Z rosnącym przerażeniem przyglądam się nadchodzącym wyborom prezydenckim w Rzeszowie. Strasznie chciałbym się mylić, ale obawiam się przegranej. I to w momencie, gdy wygrana była prawie pewna. 

Oto popularny prezydent, choć komuch, namaścił na następcę człowieka Dobrej Zmiany, ministra w rządzie Morawieckiego. Zamiast przyjąć dar, zaczęto kombinować, wybrzydzać, w efekcie opozycja pójdzie zjednoczona z jednym Fijołkiem w garści, a prawica będzie walczyć ze sobą. Jedyna nadzieja, że obecność oszołoma Brauna sprawi, iż dostaniemy łomot dopiero w drugiej turze. Oto pojawiła się sytuacja, by odbić jedno większe miasto w Polsce, zrobić je witryną Dobrej Zmiany, naszym Piemontem. Ale nie – byłoby to zbyt proste. I choć, jak wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego, zaczęto kombinować. Tymczasem logika jest prosta. Stawiam wszystko na tego, kto ma szansę wygrać z układem, choćby był to kukizowiec, niezależny samorządowiec, lokalny autorytet… Czy porażka w wielkich miastach niczego nie nauczyła? Kandydat czysto pisowski, choćby najlepszy (Wassermann, Płażyński), może dostać 30 proc., i nic więcej. Czy to takie trudne znaleźć niezależnego konserwatystę z autorytetem, który nie będzie funkcjonariuszem partyjnym? Widać, że nie można. Obawiam się, że za dużo takich błędów. Dobrej Zmianie sprzyja nadzwyczajnie kiepska jakość opozycji, ale pewnego dnia to się skończy. Ile razy można pakować się w kłopoty na własne życzenie, że wspomnę sprawę futerkowców, która, mam nadzieję, zdechnie gdzieś w zamrażarce. Sztuka polityki to przecież gra błędów, sprowadzająca się do tego, by bezwzględnie wykorzystywać cudze i popełniać jak najmniej własnych!

PS Moim zdaniem powinniśmy podziękować przeciwnikom za atak na Obajtka. Nareszcie mamy polish dream, przykład człowieka, który potrafił osiągnąć sukces finansowy, nie posługując się metodami Sławomira Nowaka czy marszałka Grodzkiego. Niech prowadzi tak Orlen jak swoje interesy, a czeka nas świetlana przyszłość.

Marcin Wolski

albicla.com/MarcinWolski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress