Tekst alternatywny

Tadeusz Wojteczko – Kandydat do Rady Miasta Tarnobrzega

Tadeusz Wojteczko

Kandydat do Rady Miasta Tarnobrzega

z Listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości

Okręg Wyborczy 3, pozycja na liście 3

Jestem rodowitym tarnobrzeżaninem. W Tarnobrzegu ukończyłem Technikum Rolnicze i eksternistycznie Technikum Górnicze. Studia wyższe ukończyłem w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Geodezji Górniczej. Okres aktywności zawodowej skoncentrowany był na pracy związanej z „Siarkopolem”, w niżej wymienionych instytucjach: Samodzielny Oddział Wykonawstwa Inwestycyjnego kopalni „Machów”w budowie, Biurze Projektów Kopalnictwa Surowców Chemicznych w Chorzowie, Kopalni „Machów”, Dyrekcji KiZPS „Siarkopol” i Ośrodku Badawczo-Projektowym w Machowie.

W latach 90-tych byłem radnym Rady Miejskiej w Tarnobrzegu, oraz v-ce prezydentem Miasta Tarnobrzega. Aktualnie jestem emerytem,członkiem zarządu Prawa i Sprawiedliwości Komitetu Miejskiego oraz przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Tarnobrzegu.

Zdecydowałem się kandydować do Rady Miasta Tarnobrzega, ponieważ bacznie obserwując aktualnie naszą rzeczywistość jestem głęboko zaniepokojony dotychczasowymi działaniami władz tak na szczeblu lokalnym jak i krajowym. Sprawy lokalne łączą się z tym, co dzieje się w skali kraju. To co dzieje się w samorządach i to co w rządzie, jest ze sobą ściśle powiązane. Dlatego też konieczne są zmiany w całym kraju, począwszy od samorządów. Rządy Platformy Obywatelskiej i jej sojuszników, to ewidentny pokaz braku kompetencji, pokaz arogancji, wszelkiego rodzaju patologii, na czele z klientyzmem, nepotyzmem i rzucającą się w oczy korupcją. Uważam,że tylko radykalne zmiany we władzach na wszystkich szczeblach zarządzania państwem mogą uchronić Polskę przed nadciągającą katastrofą.

Narody prosperują dobrze jedynie wtedy, gdy kierują nimi osoby utożsamiające się z własnym narodem, które mogą skutecznie i właściwie oddziaływać na wszelkie dziedziny życia obywateli i im służyć. Gmach Polski musi powstać na zdrowych fundamentach. Jego budowę musimy więc  rozpocząć od podstaw, od wyborów samorządowych, mimo że tu nie chodzi o wielką politykę.

W swoim życiu kieruję się dwoma Dekalogami. Dekalogiem Katolika i Dekalogiem Polaka, albowiem oba są nierozerwalnie ze sobą powiązane. Ziemia naszych Ojców stale nam przypomina:„Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców z której wyrosłeś. Wszystko, kim jesteś, po Bogu mnie zawdzięczasz”.

Ojczyzna jest dzisiaj w potrzebie. Stąd też idźmy do wyborów i zmieńmy oblicze naszej ziemi, ziemi naszych Ojców którzy przelewali krew i oddawali swe życie za wolną, niepodległą, praworządną i sprawiedliwą Polskę. Stawka o jaką toczy się walka jest bardzo wysoka,więc nie zostańmy w domu, a gremialnie podążmy do urn wyborczych. Sursum corda !

Wszystkich Państwa którzy zechcą poznać moje wnętrze, zapraszam na strony internetowe:

www.pistarnobrzeg.pl gdzie w „Publikacjach” można zapoznać się z moimi artykułami

www.tadeuszwojteczko.pl  będącą moim blogiem

www.zaporczycy.pl którą to stronę tworzę i administruję.

Tarnobrzeg_T.Wojteczko wybory2014a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress