Tekst alternatywny

Tarnobrzeg – 10 sierpień 2013 r. – 40 miesięcy po tragedii smoleńskiej

40- ta MIESIĘCZNICA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ

W 40-tą miesięcznicę tragedii smoleńskiej w kościele MBNP w Tarnobrzegu odprawiona została Msza św. w intencji ofiar katastrofy z udziałem członków Prawa i Sprawiedliwości, Klubu Gazety Polskiej oraz parafian. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy wraz z ks. prałatem Michałem Józefczykiem udali się pod miejsce upamiętniające Katyń 1940 i Smoleńsk 2010 gdzie przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Tadeusz Wojteczko wygłosił niżej cytowane przemówienie.
SZANOWNI PAŃSTWO!

Po raz 40-ty spotykamy się by modlić się i wspominać osoby katastrofy smoleńskiej, którzy swoją postawą patriotyczną i wielkim szacunkiem dla ofiar mordu katyńskiego sami stali się kolejnymi ofiarami na tej nieludzkiej ziemi.

W Tarnobrzegu ten nieprzerwany ciąg upamiętniających miesięcznic zapoczątkowaliśmy zaraz po katastrofie uroczystą Mszą św. na rynku miasta, której przewodniczył Biskup Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej – Krzysztof Nitkiewicz.

Wówczas zapełniony rynek uczestnikami tej żałobnej Mszy św. napawał nadzieją że tarnobrzeżanie właściwie odczytali to wydarzenie. W kolejnych miesiącach Klub Gazety Polskiej inspirował uroczystości upamiętniające tę tragedię w różnych parafiach na terenie miasta. 10 kwietnia 2011 roku, w pierwszą rocznicę katastrofy dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. prałata Michała Józefczyka powstało to piękne miejsce upamiętniające dwie największe zbrodnie na narodzie polskim. Od tego momentu Msze św. w intencji ofiar co miesiąc odprawiane są w tejże świątyni. Po ponad trzech latach smoleńskiej tragedii na nowo odżywa ból i żałoba rodzin ofiar katastrofy. Zaniechania i tuszowanie śledztwa doprowadziły do tego, że po tak długim czasie trzeba było dokonywać ekshumacji, by przeprowadzić identyfikację ofiar. Prokuratura nie tylko nie stara się wyjaśnić przyczyn tragedii , ale robi wszystko, by do opinii publicznej docierał jedynie przekaz zgodny z przyjętymi przez nią kryteriami. Po raz kolejny detektory wykazują obecność materiałów wybuchowych na szczątkach samolotu, i okazuje się teraz, że rządowi eksperci sfałszowali zapisy czarnej skrzynki. Za taki stan rzeczy odpowiada nie tylko totalitarna administracja Kremla, ale też jej polscy pomagierzy. Mamy przez to poczucie nie tylko ogromnej straty, ale także ponownie jesteśmy upokarzani. Chcemy jedynie znać prawdę i chcemy sprawiedliwości. Te dwa najbardziej podstawowe ludzkie dążenia dostaliśmy od Stwórcy i nikt nie może żądać byśmy się ich wyrzekli.

Mamy wiele do zrobienia w naszej Ojczyźnie. Możemy to wykonać przez modlitwę i zaangażowanie w obszarze społecznym i politycznym. Tylko zespolenie tych elementów może zaowocować zmianami, które są niezbędne i ważyć będą o dalszych losach Ojczyzny,każdego z nas i przyszłych pokoleń Polaków.

Dlatego też wybieramy się 14 września do Warszawy na ogólnopolską manifestację pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa”. Wyrazimy w ten sposób nasz protest wobec działań rządu będących zaprzeczeniem zasad demokracji, sprawiedliwości i praworządności. Dziękujemy Państwu za uczestnictwo w tej smutnej uroczystości i zapraszamy do uczestnictwa w zbliżającej się manifestacji warszawskiej.

Szczęść Boże!

Tarnobrzeg_2013_08_10

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress