Tekst alternatywny

TCZEW | Bieg Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych Tczew za nami!

Bieg Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych Tczew za nami! Była to już 10 edycja tego wydarzenia, na której byliśmy.

Całość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele NMP. Kolejno przy II LO nastąpiła modlitwa, a po niej złożenie kwiatów i zniczy pamięci przy Tczewskim Panteonie Katyńskim. Wśród delegacji obecni byli także
członkowie Klub Gazety Polskiej Tczew w osobach: Halina Cybulska, Tadeusz Bubka i Lech Rochon.

Następnie uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans mini – 196 m albo dystans koronny -1963 m. Po zakończeniu biegu nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i medali, w tym Medal „Inki”, dekoracji dokonał m.in. Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński.

Nie zabrakło także wyróżnień dla najmłodszych. Dla jednej z nich za piękną postawę, przekazanie zabawek dla dzieci z Ukrainy, Damy i Kawalerowie Przeoratu Pomorskiego Orderu Świętego Stanisława przygotowały wyróżnienie specjalne.

Bardzo cieszymy się, że wśród gości obecna była Dama Orderu, a zarazem Przewodnicząca naszego klubu Anna Bubka, która wraz z Posłem wyróżniła dziewczynkę za podzielenie się swoimi zabawkami z rówieśnikami z Ukrainy.

Do zobaczenia za rok!

Klub Gazety Polskiej Tczew

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress