Tekst alternatywny

TCZEW KLUB GP KOLEJARZY | Lokomotywa ruszyła, pasażerowie wsiedli. Klub „GP” Kolejarzy z Tczewa rozpoczął działalność.

Lokomotywa ruszyła, pasażerowie wsiedli. Klub Gazety Polskiej Kolejarzy z Tczewa rozpoczął działalność.

Tczew. Baczność! Drużyna konduktorska na czele z Jarosławem Szałajdą i Mariką Wohlert, jadąca na trasie Tczew- woj. Pomorskie wita Państwa i prosi o zajęcia miejsca w przedziałach. Na peronie prosimy zachować czujność i nie zbliżać się do krawędzi peronu. Chętnych do odbycia podróży zapraszamy do wagonu pierwszego umieszczonego na czele skład. Tu po odbyciu rozmowy będzie możliwa dalsza jazda. Do zobaczenia na szlaku.

No i lokomotywa ruszyła. Pierwszy kurs ku propagowaniu wartości patriotycznych odbył się 16 października 2020 r., o godz. 18. W wyniku obostrzeń sanitarnych, dzięki uprzejmości Pana Posła Kazimierza Smolińskiego, spotkanie zostało przeniesione z Restauracji Piaskowa do sali konferencyjnej tczewskiego PiS-u.

Pierwsze zebranie, to zawsze towarzyszące temu mnóstwo emocji, niepewności, ale i wiary w to, że to musi się udać. A jak już mówimy o wierze, to spotkanie rozpoczęliśmy od poświęcenia klubu i zawierzenia naszej działalności pod opiekę patronce kolejarzy św. Katarzynie. Poświęcenia dokonał Kapelana Kolejarzy Ksiądz Piotr Wulgaris.

Zebranie przebiegało w miłej i iście kolejarskiej atmosferze. Oczywiście nie zabrakło przestawienia szefów klubu, Jarosława Szałajdy – przewodniczącego, zastępcy – Mariki Wohlert oraz skarbnika – Ireneusza Weinera. Jednym z najważniejszych punktów było omówienie celu powstania klubu, jego imienia, struktury na szczeblu ogólnopolskim i zachęcenia do udziału w wydarzeniach organizowanych przez władze Klubów Gazety Polskiej.

Dzięki obecności wielebnego dowiedzieliśmy się, że istnieją spisane wspomnienia kolejarza z Szymankowa biorącego udział w zatrzymaniu napaści na Polskę przez Niemcy 1 września 1939 r., w czasie II Wojny Światowej. Na pewno jako klub dołożymy wszelkich starań, by te wspomnienia upublicznić i pokazać Polakom, zwłaszcza tym z młodszego pokolenia, że kolejarze to dzielni ludzie i nie boją się próby obrony ojczyzny. Zawsze gotowi do służby na rzecz Rzeczypospolitej i jego mieszkańców.

Członkowie klubu zgłosiło chęci do działania i już omówiło pierwsze inicjatywy. Po spotkaniu udaliśmy się uczcić pierwsze zebranie uroczystą kolacją.  Termin następnego spotkania zostanie podany w najbliższym czasie uwzględniającym obecną sytuacje epidemiologiczną.

Marika Wohlert – zastępca przewodniczącego klubu

Klub Gazety Polskiej Tczew – Kolejarzy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress