Tekst alternatywny

Tczew: Rajd w hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu

Pierwszy Rajd Rowerowy pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego na ziemi sztumskiej z finałem we wsi Gapiory. Była wspaniała pogoda, było ponad 100 uczestników rajdu. Trasę przejechały zawodnicy ze Sztumu, Malborka, Kwidzyna i Tczewa. Przekrój wieku od 4 lat do 71 lat. Puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika wręczał pomysłodawca, prezes Samorządnego Powiśla Piotr Stec. Puchar za najliczniejszą rodzinę oraz za najliczniejszą zorganizowaną grupę uczestnicząca w rajdzie, dla Klubu Gazety Polskiej z Tczewa, wręczał fundator i patron rajdu Kazimierz Smoliński – poseł RP i wiceminister infrastruktury i budownictwa. Puchar odebrała w imieniu członków Klubu pani Maria Woźniak. Współorganizator, członek naszego Klubu, Stefan Kukowski wręczał puchar za najlepszy patriotyczny strój. Przedstawiciel Gdańskiego IPN Piotr Szubarczyk wygłosił emocjonalne przemówienie o losach Rotmistrza Witolda Pileckiego nawiązując do analogii czasów współczesnych. W imieniu prof. Mirosława Golona wręczył puchar za najliczniejszy zespół, który pokonał najdłuższą trasę. Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali specjalne imienne dyplomy podpisane przez patronów tego wspaniałego rajdu pamięci. Dla wszystkich starczyło ciasta, kiełbasy z grila i napojów. Drukowane dyplomy i podziękowania były podpisane przez Prof. Mirosława Golona dyrektora Gdańskiego IPN, wiceministra Kazimierza Smolińskiego, prezesa Samorządne Powiśle Piotra Steca i Wielkiego Kanclerza Orderu Świętego Stanisława Stefana Kukowskiego. Wszyscy uczestnicy deklarowali udział w następnym patriotycznym rajdzie w hołdzie bohaterskiemu Polakowi.

Klub Gazety Polskiej Tczew

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress