Tekst alternatywny

Tomasz Sakiewicz w Los Angeles

Tomasz Sakiewicz w Los Angeles

W sobotę odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie” Tomaszem Sakiewiczem zorganizowane przez Klub Gazety Polskiej w Los Angeles. Na wydarzenie przybyli również członkowie Klubu Gazety Polskiej w San Diego wraz z przewodniczącym.

Tematyką spotkania było zagadnienie dotyczące I oraz II Rzeczypospolitej Polskiej pod kątem polskich wartości wolnościowych, z podkreśleniem tego, jak ruchy niepodległościowe II Rzeczypospolitej przyczyniły się do powstania państwa podziemnego i walk o suwerenność Polski w latach 1944 – 1957.

Poruszane były także tematy związane z obecną sytuacją w Polsce w kontekście nieustającej walki o obronę wolności słowa i niezależność mediów.

Pierwsza część spotkania była poświęcona historii przedwojennej „Gazety Polskiej”, która obrazuje walkę Polaków o niepodległość oraz powstanie II Rzeczypospolitej Polskiej a także gehennę II wojny światowej.

Następnie była mowa o Żołnierzach Wyklętych jako preludium do konferencji, którą przewodnicząca Klubu GP w Los Angeles planuje w najbliższych tygodniach.

Polonia jest żywo zaangażowana i zainteresowana aktualną sytuacją polityczną i ekonomiczną Polski, na co wskazywały liczne pytania publiczności do redaktora Tomasza Sakiewicza dotyczące tych zagadnień.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Krakusy” pod dyrekcją artystyczną Edwarda Hoffmana oraz recytacja wiersza patriotycznego w wykonaniu Prezesa zespołu Elżbiety Romuzgi.

Źródło: https://niezalezna.pl/265504-tomasz-sakiewicz-w-los-angeles-nasza-relacja

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress