Tekst alternatywny

„Trybunał Prostytucyjny won za Don!”, „Stop nagonce na rząd” – demonstracja pod Sejmem

„Trybunał Prostytucyjny won za Don!”, „Stop nagonce na rząd” – demonstracja pod Sejmem

Kilkadziesiąt osób z Klubu Gazety Polskiej, Stowarzyszenia Solidarni 2010 i Ruchu Kontroli Wyborów manifestowało pod Sejmem przeciwko zawłaszczaniu Trybunału Konstytucyjnego przez układ związany z byłym rządem. Domagano się dymisji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Skandowano: „Precz z układem w Trybunale”, „Skorumpowani sędziowie do dymisji”. Manifestujący zbierają się ponownie dziś wieczorem od godz. 17.30 również pod Sejmem.

Protestujemy przeciwko rozkładowi wymiaru sprawiedliwości, który psuje się od głowy. Sędziowie trybunału konstytucyjnego utracili całkowicie mandat publiczny i moralny do sprawowania tak dużej władzy w postaci sędziego Rzeplińskiego czy np. sędziego Tulei. Sędziowie Trybunału konstytucyjnego nie mogą być sędziami we własnej sprawie – mówiła Ewa Stankiewicz, która razem z szefową warszawskiego klubu GP Agnieszką Zdanowską były głównymi organizatorkami zgromadzenia.

​Arogancja prezesa TK, który ucieka z Sejmu. Chamska odzywka w kierunku dziennikarki. WIDEO

Stankiewicz dodała, że „nie możemy pozwolić, żeby powtórzyła się sytuacja z 2007 roku, musimy wesprzeć Prezydenta i rząd nie możemy zostawić ich samych. Zło dzieje się, kiedy dobrzy ludzie nie reagują”.

Protestujący przynieśli transparenty, na których mogliśmy czytać:Trybunał Prostytucyjny won za Don!!!”, „Precz z układem w Trybunale”, „Stop nagonce na rząd”, „Prezydent RP Andrzej Duda Ratujmy Polskę”,

Coraz więcej Polaków popiera zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość, Polska potrzebuje zasadniczych zmian, przede wszystkim reformy sądów – mówiła podczas manifestacji aktorka Ewa Chodakowska.

Na jednym z transparentów wypisano „dokonania” obecnych sędziów TK.

Skorumpowani sędziowie Trybunały Konstytucyjnego wszyscy do dymisji za zniszczenie demokracji i łamanie konstytucji.
1. Napisali ustawę w której przewidzieli dla siebie większą władzę
2. Przygotowali prawo pod obalenie demokratycznie wybranej władzy
3. Zamierzają sądzić we własnej sprawie
.”

Trybunał Konstytucyjny wydał postanowienie o zabezpieczeniu ws. wyboru sędziów TK. Jak się okazuje, decyzja ta jest sprzeczna z wcześniej podejmowanymi przez Trybunał postanowieniami.

Parę dni temu Telewizja Republika opublikowała archiwalne nagranie z 12 czerwca 2015 roku z Senatu. Obradowano wtedy w sprawie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Prezes TK Andrzej Rzepliński zadeklarował wtedy, że jeśli dojdzie do sytuacji, że Trybunał będzie badał konstytucyjność tych przepisów, to zarówno prezes, jak i wiceprezes, którzy brali udział w procedowaniu tej ustawy, wyłączą się z orzekania w tej sprawie. TK orzekać w tej sprawie będzie 3 grudnia br. Czy sędzia Rzepliński pamięta o swojej obietnicy? Przedstawiamy archiwalne nagranie, do którego dotarła Telewizja Republika.

Przewodnicząca warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Agnieszka Zdanowska przypomniała ważne słowa Kornela Morawieckiego.

„Pan Kornel Morawiecki wskazał, iż „nad prawem jest dobro Narodu! Prawo, które nie służy narodowi to bezprawie!”

– przypomniała.

Odwołała się do formuły niemieckiego prawnika i filozofa Gustawa Radbrucha, która głosi, że jeśli norma prawna w drastyczny sposób łamie podstawowe normy moralne, to nie obowiązuje.

Jakkolwiek teza Radbrucha sformułowana została w związku z Ustawami III Rzeszy, co może się wydawać odwołaniem dalece nieuprawnionym, to niemniej z całą pewnością z ostrożności, przywołującej etiologię najgorszych ustrojów totalitarnych, jest ona konieczna do poddania pewnej szerszej refleksji, właśnie w kontekście obecnych wydarzeń z Trybunałem Konstytucyjnym

powiedziała nam wczoraj Zdanowska.

ZOBACZ FILM Z DZISIEJSZEJ DEMONSTRACJI

Źródło: http://niezalezna.pl/73499-trybunal-prostytucyjny-won-za-don-stop-nagonce-na-rzad-demonstracja-pod-sejmem

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress