Tekst alternatywny

Tychy: Był bal …

Był bal …

25 stycznia br. w Sali Koła Gospodyń Wiejskich w Tychach Urbanowicach odbył się Bal Niepodległości zorganizowany przez tyski Klub Gazety Polskiej. Miejsce i czas balu nie były przypadkowe ponieważ w tym roku obchodzimy 100-lecie Bitwy Warszawskiej, 100-lecie urodzin wielkiego papieża Polaka Jana Pawła II oraz 100-lecie wybuchu II Powstania Śląskiego. W historycznym budynku dawnego, niemieckiego Grenzschutzu w dzielnicy Tychy Urbanowice, od którego zdobycia rozpoczęło się I Powstanie Śląskie, bawili się klubowicze, przyjaciele i sympatycy tyskiego Klubu Gazety Polskiej.

Poloneza czas zacząć!                             

Doniosłe rocznice z okazji których organizowany był bal zobowiązywały do godnej oprawy, dlatego tańce i zabawa przeplatały się tego wieczoru z uroczystym świętowaniem. Rozpoczęliśmy od toastu za naszą Ojczyznę i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie pary ruszyły do tradycyjnego poloneza. Korowód otwierał niezastąpiony przyjaciel pan Mirosław Kańtor, który swoim humorem i talentem stworzył niepowtarzalną radosną, uroczystą atmosferę.

Trudno wyobrazić sobie udaną zabawę bez przyjemności dla podniebienia. Smaczne, swojskie potrawy i zakąski przygotowały dla nas tego wieczoru Panie Gospodynie, którym podziękowaliśmy gromkimi brawami i kwiatami. Ciasta i domowe wypieki przynieśli sami Goście. Wśród słodkości nie zabrakło patriotycznego akcentu, oprócz biało- czerwonego sernika na zimno, gości zaskoczyły „ciasteczka z wróżbą”, które w swoim wnętrzu kryły cytaty z mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”.

Z poparciem dla Prezydenta Andrzeja Dudy.

Intencją organizatorów balu było także zjednoczenie się wokół idei poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy w zbliżających się wyborach. Pan prezydent jest świetnym mówcą, organizatorzy balu postanowili wykorzystać ten fakt, wciągając gości do wspólnej zabawy, która polegała na odczytaniu przez wszystkich uczestników balu fragmentu wspaniałego wystąpienia, które prezydent Duda wygłosił 11. listopada 2018 r. podczas uroczystości 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przy granych na żywo najlepszych, polskich przebojach lat 70-tych i 80-tych, pary wirowały na parkiecie do późnych godzin nocnych. Wspólna zabawa zintegrowała prawicowe środowisko zaprzyjaźnione z Klubem Gazety Polskiej w Tychach, ale co najważniejsze dała uczestnikom poczucie siły i wiary w zwycięstwo w nadchodzących wyborach prezydenckich oraz w budowaniu silnej, sprawiedliwej i niepodległej Polski.

Klub Gazety Polskiej Tychy

Tychy_bal

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress