Tekst alternatywny

Tychy – Miesięcznica Tragedii Smoleńskiej

Minęło siedem lat i jeden miesiąc od tragedii Smoleńskiej. Klub Gazety Polskiej w Tychach jak co miesiąc zebrał się w celu wspomnienia ofiar tej tragedii i modlitwy w ich intencji.. Ta największa tragedia w powojennej historii Polski z dnia na dzień oraz z miesiąca na miesiąc odsłania przed nami coraz więcej faktów i prawdy. Cała prawda jest już blisko. Osoby zgromadzone na mszy i pod pomnikiem smoleńskim modliły się również w intencji naszych zmarłych, szczególnie w intencji zmarłego klubowicza Janusza Dudzika, którego pogrzeb odbędzie się 11 maja. Po odczytanym Apelu Klubów Gazety Polskiej wspaniały wiersz wyrecytowała nasza Klubowiczka Pani Teresa Galon. Następnie głos zabrał Dr. Andrzej Drogoń, który podkreślił znaczenie pamięci i takich postaw dla kultywowania pamięci. Dr. Drogoń podkreślił że dobrym jest to, że jest nas tam coraz więcej. Na koniec spotkania Przedstawiciel Solidarnych 2010 Stefan Mazgaj wygłosił wiersz z Antologii Smoleńskiej a po nim odśpiewano Hymn Polski.

Zapraszamy do fotorelacji Bożeny Kluba

Klub „Gazety Polskiej” Tychy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress