Tekst alternatywny

Tychy: Pożegnanie Heleny Kmieć

 W niedzielę 19 lutego pożegnaliśmy Helenę Kmieć, wolontariuszkę zamordowaną w Boliwii. Udział w ostatniej drodze tej wspaniałej postaci wzięły udział najważniejsze władze państwowe. Mszę Św. Poprowadził kardynał Stanisław Dziwisz. Pogrzeb miał charakter państwowy. Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski w imieniu Andrzeja Dudy przekazał rodzicom zamordowanej wolontariuszki Złoty Krzyż Zasługi. W uroczystościach wzięły udział tysiące ludzi wśród, których również była delegacja naszego klubu.

„Bo tysiąc lat w Twoich oczach

jest jak wczorajszy dzień, który minął,

niby straż nocna.

Miarą naszych lat jest lat siedemdziesiąt

lub, gdy jesteśmy mocni, osiemdziesiąt;

a większość z nich to trud i marność:

bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.

Naucz nas liczyć dni nasze,

abyśmy osiągnęli mądrość serca”.

Psalm 90, 4.10.12

Klub „Gazety Polskiej” Tychy

Fotorelacja Bronisław Majewski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress