Tekst alternatywny

Tychy: W obronie Polskiego kościoła w Essen

Tychy: W obronie Polskiego kościoła w Essen

Zorganizowana przez środowiska Klubu Gazety Polskiej w Essen, Polskiej Listy Wyborczej w Essen oraz parafian kościoła pw. Św. Klemensa, akcja obrony kościoła przed jego sprzedażą i likwidacją nabiera tempa. Wszędzie, również do Polski kierowane są listy poparcia pod głosem protestu w tej sprawie.  W kościele pw. Św. Klemensa zorganizowana została zbiórka podpisów pod protestem dotyczącym sprzedaży i likwidacji kościoła.  Zamieszkały w Aachen Tyszanin,. częsty gość tyskiego Klubu Gazety Polskiej, więzień polityczny i opozycjonista lat 80’  Kazimierz Biskupek w korespondencji mailowej zwróciła się do rodaków zamieszkałych  w POLSCE ,USA, AUSTRALII,  EUROPIE oraz do wszystkich  KLUBOW GAZETY POLSKIEJ o zbieranie podpisów pod protestem przeciwko sprzedaży kościoła  pw. Św. Klemensa, parafii Polskiej w Essen.   W minioną niedzielę akcję zbierania podpisów przeprowadzono na miejscu.        Parafia Św. Klemensa w Essen jest miejscem bardzo ważnym dla Polaków oprócz zwykłej działalności związanej z kultem religijnym, na terenie parafii prowadzona jest działalność kulturalna i społeczna integrująca Polskie środowiska. Miejsce to odwiedza wielu mieszkańców, turystów i pracowników terminowych, którzy oprócz posługi duszpasterskiej mogą otrzymać pomoc prawną lub charytatywną.

                      Wydane oświadczenie w sprawie likwidacji  polskiego kościoła w Essen oraz listy protestu przeciwko jego likwidacji rozsyłane są drogę mailową. Prosimy Państwo o ich przeczytanie, wydrukowanie, podpisanie i przesłanie (najlepiej pełnych list)  na niżej podany adres.  Polacy zawsze bronili kościołów oraz Krzyża, jest to już chyba nasze narodowe powołanie.  Nasze  najbardziej uniwersalne i ludzkie wartości jakie niesie ze sobą chrześcijaństwo stanowią przeciwieństwo współczesnej cywilizacji śmierci, tak bardzo promowanej przez środowiska lewicowe współczesnej Europy.    Dlatego po raz kolejny potrzebne jest nasze wspólne działanie w obronie Krzyża i kościoła.   Zachęcamy wszystkich do podpisania  się pod protestem przeciwko  likwidacji Polskiego kościoła w Essen. Pokażmy również Niemieckiemu Społeczeństwu, jaka jest siła w jednoczeniu wokół wartości chrześcijańskich, wartości diametralnie innych niż współczesna przemoc nastawiona na niszczenie zachodniej cywilizacji, cywilizacji której wszyscy jesteśmy dziećmi.

Janusz Jabłoński

Poniżej oświadczenie oraz listy:

http://www.klubygp.pl/niepokoj-w-essen-zburza-polski-kosciol-aby-zbudowac-osiedle-domow/

Adres na który można wysyłać podpisane listy pod protestem przeciwko likwidacji Polskiego kościoła pw. Św. Klemensa w Essen.:

Polnische Katholische Mission

in der Kirche St. Clemens

Hirtsieferstr. 13

45143

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress