Tekst alternatywny

TYCHY | Wiec pod hasłem, #DumaiSzacunek


20 listopada w sobotę przed Komendą Miejską Policji w Tychach Klub Gazety Polskiej zorganizował wiec pod hasłem, Duma I Szacunek – „Murem za polskim mundurem”. Spotkanie miało udzielić wsparcie dla polskich żołnierzy, funkcjonariuszy straży granicznej i policjantów broniących granicy Polski przed agresją z terenu Białorusi. W intencji obrońców granic odmówiono dziesiątkę różańca.
Spotkanie poprowadziła przewodnicząca klubu Anna Syrek, która w swoim przemówieniu powiedziała:
Zebraliśmy się tutaj aby wyrazić swoje poparcie i szczere podziękowania dla polskich służb mundurowych, a więc policji, wojsk obrony terytorialnej, straży granicznej i polskiego wojska, którzy od kilku tygodni niestrudzenie bronią naszej Ojczyzny przed agresją ze wschodu. Serdecznie Wam dziękujemy za Wasze poświęcenie, profesjonalizm, odwagę i hart ducha, którym codziennie musicie się wykazywać w niezwykle trudnej sytuacji odpierania ataków zorganizowanych przy wykorzystaniu migrantów przez A. Łukaszenkę i jego rosyjskiego mocodawcę W. Putina.
Chcemy też jednoznacznie powiedzieć, że nie ma z naszej strony akceptacji dla antypolskich i nieodpowiedzialnych wypowiedzi i zachowań niektórych posłów zwłaszcza PO, lewicy, polski 2050 oraz tzw. celebrytów czy dziennikarzy, którzy w zaistniałej sytuacji wojny hybrydowej stają po stronie białoruskiego reżimu, co ma znamiona zdrady stanu.
To co najbardziej bolesne to, jak próbuje się manipulować faktami. Oto obrońcy polskich granic, granic uświęconych krwią naszych przodków, stają się ofiarami najgorszego hejtu i nienawiści, przypisuje im się rolę agresorów, natomiast migrantów rzucających kamieniami, kłodami, granatami hukowymi w nasze służby niektórzy nazywają biednymi ludźmi poszukującymi swojego miejsca na ziemi. Proszę Państwa kto tutaj jest ofiarą? Komu należy się szacunek? Szczytnymi hasłami obrony praw człowieka, humanitaryzmu, próbuje się przykryć sedno problemu, a przecież sprawa jest prosta zostaliśmy zaatakowani przez reżim Łukaszenki, bo przecież wśród migrantów znajdują się białoruscy żołnierze, którzy eskalują napięcie, są agresywni, niszczą zabezpieczenia naszej granicy, oślepiają laserem nasze służby, oddają strzały. Prowokują naszych żołnierzy mierząc do nich z broni i wypychają migrantów na polską stronę. Tym większy należy się szacunek i podziękowania dla naszych chłopaków i dziewczyn pełniących służbę na granicy z Białorusią. Służą oni w ekstremalnie trudnych warunkach gdzie muszą wykazać się wysokim morale, odpowiedzialnością, opanowaniem, najwyższym profesjonalizmem. Jeszcze raz my mieszkańcy Tychów i innych śląskich miast chcemy podziękować za Waszą służbę, za to że bronicie nas, naszych rodzin, naszej Ojczyzny. Jesteśmy z Wami, trzymamy za Was kciuki i zapewniamy o naszej modlitwie.
W wiecu uczestniczył również Franciszek Noras (internowany w stanie wojennym współzałożyciel NSZZ „Solidarność” w KWK Ziemowit i uczestnik słynnego strajku w 1981 r. w kopalniach Ziemowit i Piast). Odczytał on list otwarty skierowany do komendanta tyskiej policji (wraz z Anną Syrek przekazał później ten list oficerowi dyżurnemu KMP). Na końcu Franciszek Noras od siebie dodał: „Szczęść Boże”, polecając policjantów, żołnierzy, funkcjonariuszy straży granicznej opiece św. Barbary, patronki górników. Treść listu przedstawiamy w załączeniu. Kilku funkcjonariuszy pojawiło się w miejscu wiecu a atmosfera tego spotkania była bardzo serdeczna. Na końcu spotkania wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski. Zapraszamy do fotorelacji.
Fotorelacja: Janusz Kluba

Klub Gazety Polskiej Tychy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress