Tekst alternatywny

Tydzień w Klubach „Gazety Polskiej” – 05.03.2014 r.

Tydzień w Klubach „Gazety Polskiej” – 05.03.2014 r.

Kluby w Nowym Jorku, Filadelfii i Chicago zorganizowały spotkania z red. Tomaszem Sakiewiczem, Pawłem Piekarczykiem i Ryszardem Kapuścińskim. Podczas każdego z tych spotkań dyskutowano o rzeczy najważniejszej: o Polsce. Wspaniałe koncerty Pawła Piekarczyka były podsumowaniem owych wielogodzinnych rozmów. Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczestnikom i organizatorom: Agacie Mikołajczyk, Januszowi Sporkowi, Romualdowi Milkowskiemu i tym wszystkim którzy nas tak serdecznie przyjęli. Dziękujemy!
Katowicach została odsłonięta tablica upamiętniająca Sławomira Skrzypka, poległego w tragedii smoleńskiej Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Tablica została umieszczona na ścianie Liceum im. M. Curie-Skłodowskiej.  Fundatorem tablicy jest Prezydent Katowic Piotr Uszok, a inicjatorem jej umieszczenia Piotr Pietrasz, przewodniczący katowickiego Klubu „GP” im. Sławomira Skrzypka.

Klub „GP” i Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła w Hamburgu zorganizował spotkanie z współautorką książki „Resortowe dzieci. Media” red. Dorotą Kanią.

W Ottawie odbył się kolejny, organizowany przez społeczność ukraińsko-kanadyjską, protest, tym razem przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Ottawie. Tak jak i poprzednio, i tym razem w wyrazie solidarności wzięli udział członkowie Klubu „GP” Ottawa.

Klub „GP” w Berlinie zorganizował spotkanie autorskie z red. Witoldem Gadowskim. Spotkanie było pierwszą zagraniczną promocją książki gościa pt. „Smak wojny”.

W Krakowie – Nowej Hucie odprawiona została Msza św.  w intencji śp. Wiesława Sidziny – działacza Solidarności i przewodniczącego Klubu GP., a także inicjatora Tablicy „Krzyż Smoleński okryty całunem milczenia” w drugą rocznicę Jego śmierci, a także w intencji Ojczyzny.

Klub „GP” w Aleksandrowie Łódzkim zorganizował spotkanie poświęcone zagrożeniom wobec dzieci i rodziny ze strony ideologii gender. Prelegentami byli Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie, twórcy Forum Rodziców i Wychowawców „NIE SZKODZIĆ”.

W Rabce Zdrój odbyło się spotkanie z Senatorem RP Bogdanem Pękiem, a tematem był film „Lewiatan”.

W Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbył się wieczór pamięci Zenona Torza, Przewodniczącego Poznańskiego Klubu „Gazety Polskiej”, zmarłego  w dniu 5 lutego 2014 r.

W Radomsku z inicjatywy członków Klubu Gazety Polskiej w dniu 03 lutego 2014 r został powołany  tzw. „Społeczny Komitet Pamięci o Smoleńsku”, którym kierował będzie przewodniczący klubu p. Waldemar Szwedowski.

Członkowie koszalińskiego Klubu „GP” wzięli udział w uroczystości otwarcia Izby Pamięci wicepremiera Przemysława Gosiewskiego w Domu Kultury w Sławnie.

Kluby w Bydgoszczy, Krakowie oraz innych miastach uczestniczyły w zbiórkach darów dla protestujących na Ukrainie.

W Wałbrzychu odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim, wykład poświęcono najnowszej historii Polski.

W Mysłowicach gościem spotkania była red.  Dorota Kania z najnowszą książka „ Resortowe Dzieci. Media”, oraz pan Bogdan Święczkowski były szef ABW w rządzie PiS.

W Sochaczewie odbyło się spotkanie z  twórcą CBA Mariuszem Kamińskim,  w spotkaniu uczestniczył Poseł PiS Wojciech Jasiński oraz Senator Marek Martynowski.

W Bytowie  odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim; temat brzmiał: „Żołnierze wyklęci – Walka o prawdę – Dokumentowanie losów podziemia  niepodległościowego.”

Klub „GP” w Łodzi w rocznicę śmierci generała Emila  Fieldorfa  „Nila”  uczcił pamięć tego wybitnego Polaka , Żołnierza Wyklętego,  składając kwiaty i paląc znicz pod tablicą  umieszczoną na budynku w którym mieszkał.

W Lubinie Klub „GP” zorganizował spotkanie z  dr. Sławomirem Kmiecikiem, autorem książek „Przemysł pogardy I” i „Przemysł pogardy II”.

Z inicjatywy Klubu „GP” Andrychów II  odbyła się projekcja filmu „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz”. Po emisji filmu reżyser i producent Bogdan Wasztyl opowiedział o kulisach powstania filmu.

Klub „GP” Konin II uczestniczył w spotkaniu z  Poseł p. Anną Zalewską.

W Poznaniu odbyła się  uroczysta prezentacja współczesnej wersji Kazań Sejmowych  ks. Piotra Skargi.

Klub „GP” Hamburg,   Hamburg II oraz Ksiegarnia „GP” w Hamburgu zorganizowały projekcję filmu „The Soviet Story”.

Krakowski Klub „GP”  przy współpracy Forum Młodych PiS  gościł na spotkaniu Wojciecha Jakóbika, red. nacz. pisma BiznesAlert.pl i eksperta Instytutu Jagiellońskiego. Tematem spotkania było bezpieczeństwo energetyczne.

Z inicjatywy Klubu „GP” w Zgierzu zorganizowany został „Zgierski Dzień Solidarności z Ukrainą”.

Klub „GP” w  Koninie zorganizował pikietę  pt. „Solidarni z Ukrainą” .

W Myślenicach odbyło się spotkanie z posłem Jarosławem Sellinem nt. „Dziedzictwo polityczno-ideowe Lecha Kaczyńskiego”.

Gościem Krakowskiego Klubu „GP” w Nowej Hucie była p. Aleksandra Szemioth prezes Krakowskiego oddziału Związku Sybiraków. Zaproszony gość opowiadał o losach Sybiraków wywiezionych w głąb Rosji w czasie II wojny światowej.

Eppelborn (Niemcy) –  powstał 375. Klub „GP”; przewodniczącym Klubu „GP” został Grzegorz Rycak, tel. +4968815951029, email: klubgazetypolskiej.eppelborn@polsaar.com

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress