Tekst alternatywny

Tydzień w Klubach „GP” – Zmieńmy Polskę

Tydzień w Klubach „GP” – 19.05.2015 r.

Zmieńmy Polskę

Już za kilka dni stanie przed nami olbrzymia szansa dokonania w Polsce zmian, które na wiele lat mogą zagwarantować Polakom godne życie we własnej Ojczyźnie. Tą szansą są zbliżające się wybory prezydenckie. Nadzieję na zmianę dała nam pierwsza tura wyborów i olbrzymi sukces Andrzeja Dudy, który wygrał z dotychczasowym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

To zwycięstwo obudziło w Polakach nadzieję, że coś jeszcze w ich życiu może się zmienić. Stłamszeni szarą rzeczywistością w której przyszło im żyć, beznadzieją, która ich otaczała, kłamstwami wylewającymi się z mainstreamowych mediów, mimo wszystko podjęli, być może ostatnią już decyzję i zagłosowali na Andrzeja Dudę. Część z nich pamietająca czasy w których na sklepowych półkach stał tylko przysłowiowy ocet, zastraszonych, że każda zmiana spowoduje powrót do czasów o których na zawsze chcieliby zapomnieć, zamykało się w sobie, chcąc w spokoju dożyć starości. Natomiast młodzież, wnukowie byłych członków Solidarności, nie skażona tekstami z Gazety Wyborczej, myśląc racjonalnie i nie widząc szans życia i założenia rodziny w Polsce wyjechała i nadal wyjeżdża, szukając możliwości godnego życia poza granicami Polski.

Wygrana w pierwszej turze Andrzeja Dudy dała im wszystkim nadzieję, że można Polskę zmienić, że trzeba wierzyć, że ta władza nie jest im dana raz na zawsze, że pojawiło się światło w przysłowiowym tunelu.

Przed nami druga tura wyborów prezydenckich, wyborów, które musimy wygrać, dla nas, dla naszych dzieci, dla naszych wnuków, dla przyszłych pokoleń.

Tak jak w pierwszej turze musimy się jeszcze raz zmobilizować, przypilnować uczciwości wyborów. Musimy pamiętać, że oni władzy raz zdobytej tak łatwo nie oddadzą, że zrobią wszystko, żeby status quo trwające od dwudziestu pięciu lat trwało nadal. Pamiętajmy, że to zwycięstwo będzie pierwszym krokiem do odzyskania Polski suwerennej i dumnej. Wolnej Polski.

Dlatego tak ważne są działania tysięcy członków klubów „GP” którzy działając w Ruchu Kontroli Wyborów oraz Korpusie Ochrony Wyborów pilnowało, żeby nie było cudów nad urną. Członkowie klubów zorganizowali setki spotkań na których przedstawiano kandydata na prezydenta RP pana Andrzeja Dudę, który w wielu z nich uczestniczył osobiście. Poświęcając swój czas i pieniądze, drukowali i rozklejali tysiące materiałów promujących naszego kandydata.

Wśród wielu inicjatyw warto wymienić klub „GP” w Krzywiniu który włączył się  w kampanię wyborczą dr Andrzeja Dudy i za własne pieniądze powiesił olbrzymi baner widoczny z odległości 1 km. Kluby w Nowym Tomyślu i Bukowcu są pomysłodawcami, wykonawcami i sponsorami plakatów, banerów i konstrukcji. Klubowicze z Piotrkowa Trybunalskiego z własnych środków zakupili banery wyborcze i przeprowadzali akcję plakatowania na terenie Piotrkowa i okolic. Klubowicze w Koninie dbali o uczciwość i przejrzystość wyborów. Klub w Krakowie Nowej Hucie zorganizował spotkanie z poseł Barbarą Bubulą, będące podsumowaniem kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Marta Święcicka,  przewodnicząca gliwickiego klubu podczas spotkania z kandydatem wręczyła Andrzejowi Dudzie statuetkę św. Barbary, wyrytą w bryle węgla kamiennego patronkę trudnej pracy górników, Archidiecezji Katowickiej i krakowskiej AGH, z napisem: „aby czuwała nad Panem Andrzejem Dudą w trudnej służbie prezydenckiej dla dobra Rzeczypospolitej Polski”, oraz z dopiskiem: „Andrzej Duda szedł w naszym marszu w obronie TV Trwam (4 marca 2012 r.). Teraz my idziemy w Drużynie Andrzeja Dudy do zwycięstwa po urząd Prezydenta RP”. W Rybniku i sąsiednich powiatach (Racibórz, Żory, Wodzisław Śląski, Jastrzębie) odbyło się spotkanie z kandydatem na Prezydenta RP dr Andrzejem Dudą.

W Chicago w sali Ks. Borowczyka przy Kościele Św. Konstancji odbyło się spotkanie z red. T. Sakiewiczem i niżej podpisanym zorganizowane przez tamtejszy klub „GP”. Poprzedziła je msza św. którą celebrował proboszcz parafii ks. Tadeusz Dzieszko. W bardzo ważnym spotkaniu na którym poruszono najważniejsze tematy nurtujące amerykańską Polonię uczestniczyło kilkaset osób; wśród licznej reprezentacji Polonii znaleźli się członkowie Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois i członkowie Klubu „Polonia”. Wśród wielu ważnych pytań dotyczących aktualnej polityki i gospodarki nie zabrakło tych dotyczących planów kandydata na prezydenta RP – Andrzeja Dudy. Warto przypomnieć, że w pierwszej turze wyborów Andrzej Duda osiągnął ponad 80. procentowe poparcie tamtejszej Polonii.

Podczas II Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie który odbył się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown (USA) wybrano nowe władze klubów. Koordynatorem wszystkich klubów „GP” działających w USA i Kanadzie została przewodnicząca klubu z Chicago p. Agata Mikołajczyk. Zastępcami zostali p. Tadeusz Antoniak, który będzie koordynował działania klubów w USA i p. Dariusz Melon, który będzie koordynował działania klubów w Kanadzie. Przedstawicielem Fundacji Klubów „GP” wybrany został Stanisław Frej z London (Kanada). Osobą, która będzie reprezentować kluby w rozmowach z amerykańskimi politykami i działaczami organizacji polonijnych został przewodniczący klubu z Ottawy p. Wacław Kujbida.

W Poznaniu, Koszalinie, Bydgoszczy, Krakowie odbyły się spotkania z red. Dorotą Kanią połączone z promocją książki „Resortowe dzieci. Służby”.

Członkowie klubów „GP” m.in. z Krakowa, Bydgoszczy, Pabianic, Gdańska, Suwałk, Łochowa, Elbląga i wielu innych miast uczcili 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na zaproszenie Klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim odbył się koncert „Podziemna Armia Powraca” w wykonaniu J. Zelnika, P. Piekarczyka i L. Czajkowskiego.

W Kętrzynie odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim.

Na ręce Andrzeja Górnika, przewodniczącego klubu „GP” we Wrocławiu przekazujemy podziękowanie dla kierowanego przez niego klubu „GP” za wpłatę kwoty 1 340,00 zł na szczytny cel, jakim jest dokończenie realizacji filmu fabularnego „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze.

W dniach 29-31 maja 2015 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się X Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2015. Miejscem Zjazdu będzie ośrodek „Dresso”: www.dresso.pl Ze względu na potrzebę  zarezerwowania odpowiedniej ilości miejsc, proszę jak najszybciej zgłaszać się do przewodniczących klubów „GP” o wpisanie na listę uczestników zjazdu. Koszt pobytu jednej osoby wynosi 250 zł (w tym 46,7 zł VAT). Uczestników zgłasza przewodniczący klubu „GP”. Więcej informacji udzielają przewodniczący klubów „GP”. Dodatkowe informacje można uzyskać  pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (biuro Klubów „GP”, Ewa Wójcik) i  792 237 403 (Beata Dróżdż).

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress