Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Abp. Sławoj Głódź w Radiu Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 31.01.2017 r.

Abp. Sławoj Głódź w Radiu Klubów „GP”

radio-kopiaGościem „Radiowego Klubu Gazety Polskiej” w Radiu Kraków był Metropolita Gdański ks. abp. Sławoj Leszek Głódź. W swojej wypowiedzi do radiosłuchaczy stwierdził: „Trzeba trwać przy wartościach, one są nie tylko wpisane nie tylko w tradycje, w historie, ale dzień po dniu trzeba ją właściwie odczytywać i nie ulec jakiemuś zaczadzeniu. Jestem czytelnikiem Gazety Polskiej, a to dzięki temu, że w dzienniku jest wkładka pomorska. To świadczy o pluralizmie, który się rodzi. Trzeba trwać przy wartościach, one są nie tylko wpisane nie tylko w tradycje, w historie, ale dzień po dniu trzeba ją właściwie odczytywać i nie ulec jakiemuś zaczadzeniu. Niestety, część naszego społeczeństwa jest zaczadzona lub uległa zaczadzeniu. Całe szczęście, że przychodzi nowe pokolenie, które z tego wyrasta.(…). Składając życzenia noworoczne powiedział: „Życzę Bożej pomocy i błogosławieństwa. Trwajcie dzielnie na posterunku. Czasy się zmieniają, zmieniają się zadania i wyzwania, natomiast reszta pozostaje taka jak była”. Cotygodniowego programu poświęconemu klubom „Gazety Polskiej” i Strefie Wolnego Słowa można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 23.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.pl, www. niezalezna.pl, www.klubygp.pl.

W Teatrze Polskim w Warszawie, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wyróżnił Panią Martę Święcicką, przewodniczącą Klub „GP” w Gliwicach medalem „Pro Patria”. Medalem „Pro Patria” mogą być uhonorowane osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”. Pani Marcie Święcickiej serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia.

WarszawaII spotkanie2017W warszawskim klubie „Hybrydy” odbyło się wspólne kolędowanie środowisk związanych z „Gazetą Polską”. Wydarzenie oficjalnie zainicjowało działalność Klubu „GP” Warszawa 2. Przewodniczącym został Adam Borowski, który zachęcił   do wspólnego kolędowania z Pawłem Piekarczykiem Agnieszką Battelli, wokalistką kabaretu Pętla Ósemki, która zaśpiewała utwory z płyty „Zapomniane kolędy z okresu stanu wojennego”. Wśród śpiewających kolędy był Zygmunt Miernik, który podziękował za ogromne wsparcie, jakie otrzymał podczas pobytu w więzieniu.

Również w Krakowie, odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z wspólnym kolędowaniem klubowiczów „GP” z red. Tomaszem Sakiewiczem i jego żoną Dagny.

W 70. rocznicę śmierci podporucznika Henryka Jóźwiaka, mieszkańcy Gostynina w tym Klubowicze „GP” uczcili pamięć legendy podziemia antykomunistycznego na Północnym Mazowszu. Przy komendzie powiatowej policji odsłonięto tablicę pamiątkową, a na rynku miasta odbyła się inscenizacja odbicia więźniów z posterunku Urzędu Bezpieczeństwa. W czasie przygotowań do takiej akcji w 1946 roku zginął podporucznik Jóźwiak.

JastrzebieZdroj_2017_01_20_2W Jastrzębiu-Zdroju odbył się koncert Pawła Piekarczyka. Organizatorem był Klub „GP” a współorganizatorem kibice GKS-u Jastrzębie. Po zakończonym koncercie klubowicze wręczyli Pawłowi Piekarczykowi na pamiątkę odlew skarbnika. Również Kibice GKS-u Jastrzębie przekazali gadżety z barwami klubu.

Krakow Wojtek Mucha2017Krakowski Klub „GP” zaprosił mieszkańców na spotkanie z red. Wojciechem Muchą. Spotkanie poprowadził przewodniczący krakowskiego klubu Marek Michno oraz Ryszard Kapuściński. Całość była transmitowana na żywo na Stream1. Wideo na www.klubygp.pl

.

Nowy Sącz- obchody 154 rocznicy Powstania StyczniowegoW Nowym Sączu odbyły się obchody 154 rocznicy Powstania Styczniowego. Przy krzyżu powstańczym odśpiewano Hymn Polski po którym pomodlono się za  przodków Litanią Narodu Polskiego. Następnie historycy Jarosław Rola i Leszek Zakrzewski przedstawili zgromadzonym rys historyczny powstania, przyczyny, przebieg i jego skutki.

.

Członkowie Klubów „GP” w Koninie i Elblągu II wzięli udział w obchodach rocznicy Powstania Styczniowego.

Rypin uczcił 154 rocznicę Powstania Styczniowego w miejscu pamięci przy tablicy poświęconej powstańcom. Udział wzięli członkowie Klubu „GP” Rypin, burmistrz miasta Rypin, powołany przy Klubie „GP” Społeczny Komitet Mieszkańców „Inicjatywa Społeczna”, uczniowie Liceum Mundurowego  z Zespołu Szkól Nr 2 w Rypinie z wychowawcą panią Jolantą Gawrych, w mundurach strażackich uczniowie jednocześnie reprezentowali Ochotniczą Straż Pożarna z pobliskiego Przywitowa. Przeprowadzono relację na żywo z tej uroczystości na Stream1.

W Czeladź-Piaski odbyły się społeczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego zorganizowane przez członka Klubu „GP” Będzin II Mateusza Drożdżowskiego, jednocześnie przewodniczącego rady powiatu Będzińskiego.  Obecny był również starosta powiatu Będzińskiego Arkadiusz Watoła, wiceprzewodniczący Klubu „GP” Będzin II.

DabrowaGornicza_2017_01_23_04Klub „GP” w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny miał przyjemność gościć  Wojciecha Sumlińskiego, który przyjechał  z promocją najnowszych książek m.in. „Oficer – czego ludzie żałują przed śmiercią.”. W organizacji tego spotkania pomógł  poseł PIS z Dąbrowy Górniczej Robert Warwas, który z posłem Waldemarem Andzelem odpowiadali na pytania ponad 200 osób zgromadzonych na spotkaniu.

.

Również w Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie z Wojciechem Sumlińskim połączone z promocją książki pt. „”Niebezpieczne Związki Andrzeja Leppera”. Spotkanie zorganizował  Klub „GP” w Ostrowcu Św. Relacja wideo: www.klubygp.pl

W Krakowie i Suwałkach miejscowe Kluby „GP” gościły na spotkaniach red. Dorotę Kanią, połączone z promocją książki pt. „Resortowe Dzieci. Politycy”. Relacja wideo: www.klubygp.pl

Nowa Dęba – powstał 411. Klub „GP”, przewodniczącym został Krystian Rzemień, tel. 15 846 24 10, e-mail: klubgp.nowadeba@gmail.com

Ryszard Kapuściński

ryszard_kapuscinski_big-kopia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress