Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Ataki na Kluby „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 29.05.2019 r.

Ataki na Kluby „Gazety Polskiej”

Od pewnego czasu trwa atak na środowisko klubów „Gazety Polskiej”. Członkowie klubów już przyzwyczaili się do tego, że różni zaprzańcy próbują ich skłócić tylko z tego powodu, że od 2005 r. z poświęceniem działają dla dobra Polski. Wrogowie nie wiedzą, że kluby tworzą patrioci przeważnie nie związani z żadną partią, identyfikujący się z podstawowymi wartościami etycznymi i moralnymi, którzy nie zważają na różne pomysły polityków, nie dopuszczają do siebie lobbystów, nie poddają się jakimkolwiek odgórnym naciskom, wszechogarniającego medialnego matrixu Tej ciągłej dezinformacji, szerzeniu kłamstw, przemilczeń, pouczeń, manipulacji sondażami, nakłaniania do podejmowania jedynych słusznych decyzji, budzenia antypatii do jednych polityków i bezwstydnego lansowania innych. Tacy ludzie to łakomy kąsek dla różnych organizacji, które za judaszowe kopiejki chciałyby rozbić kilkunastotysięczne środowisko i wciągnąć klubowiczów w ohydną grę przeciwko Polsce. Jednak to, co się dzieje ostatnio, metody zastosowane, by rozbić jedność klubowiczów, jest czymś nowym. Zaczęto posługiwać się kłamstwem i manipulacją, chcąc rozbić i przejąć członków klubów „GP”. Dobrym przykładem na te niecne działania był marsz, który odbył się pod pretekstem tzw. ustawy 447, kiedy to w relacjach podkreślano, że uczestniczą w nim tysiące członków klubów „GP”, którzy jakoby odeszli z klubów i uczestniczą w marszu. Dla potwierdzenia tych kłamstw pokazywano klubowe banery, które powiewały gdzieś w oddali. Szybko okazało się, że organizatorzy prowokacji podrobili banery, jednak tak nieudolnie, że intryga natychmiast została odkryta. Reakcją na te prowokacje są listy od członków klubów „GP” w których deklarują, że nikomu nie uda się ich skłócić, ale też odnoszą się do spraw bieżących, które wykorzystywane są do szkodzenia Polsce. Dobrym przykładem jest oświadczenie członków Klubu „GP” im. Żołnierzy Niezłomnych w Sydney którzy napisali, że „w pełni solidaryzują się ze stanowiskiem redaktora Tomasza Sakiewicza w sprawie protestów dotyczących tzw. ustawy 447″:

Sydney, 18.05.2019

Klub „Gazety Polskiej” im. Żołnierzy Niezłomnych Sydney –Australia

Oświadczenie

Członkowie Klubu „Gazety Polskiej” im. Żołnierzy Niezłomnych w Sydney oświadczają, że w pełni solidaryzują się ze stanowiskiem pana redaktora Tomasza Sakiewicza w sprawie protestów dotyczących tzw. ustawy 447 dotyczącej zwrotu mienia bezspadkowego po ofiarach Holokaustu.

Uważamy, że inicjatorzy tych protestów, zarówno w Polsce jak i za granicami Kraju, wypaczają istotę i znaczenie wspomnianej ustawy, co powoduje, że skierowane są one zarówno przeciwko polskim władzom jak i polskiej racji stanu. Nie są nam znane intencje, którymi kierują się organizatorzy protestów ale sądzimy, że przynajmniej część z nich kieruje się pobudkami politycznymi czyli w istocie zamiarem dokonania szkód w obozie rządzącym.

Rząd polski, ustami swoich najwyższych przedstawicieli, a także prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie zapewniali, że Polska nie zamierza uginać się przed żądaniami niektórych organizacji żydowskich. Ze strony amerykańskiej również padły zapewnienia, że wspomniana ustawa 447 nie jest i nie będzie podstawą do legitymizowania tych żądań. Niestety są w Kraju politycy, którzy z tej kwestii stworzyli nośną platformę wyborczą, która wprawdzie nie doprowadzi ich do zwycięstwa ale może zaszkodzić rządzącej partii politycznej, czyli Prawu i Sprawiedliwości. Nie jest wykluczone, że o to właśnie w tej sprawie chodzi, czyli polityczne frazesy są tu zwykłą osłoną dla próby obalenia obecnego rządu.

Jesteśmy przekonani, że – podobanie jak w poprzednich, ważnych dla naszego Kraju momentach – konieczna jest solidarność klubów „Gazety Polskiej” na całym świecie. Zbliżają się ważne dla przyszłości naszego Kraju wydarzenia – wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory krajowe. Musimy mówić jednym głosem, bo inaczej oddamy nasz Kraj we władanie europejskiego lewactwa. Wygląda na to, że są tacy, którym jedność klubów „Gazety Polskiej” przeszkadzała, bo w przeszłości w niej tkwiła nasza siła.  Mamy nadzieję, że ta jedność wróci bo inaczej wszyscy możemy bardzo żałować tego, że bezpowrotnie stracimy możliwość ostatecznego zlikwidowania pozostałości dyktatury komunistycznej w Kraju.

Z poważaniem,

Witold Skonieczny

Przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” im. Żołnierzy Niezłomnych Sydney / Australia

W Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Ujeździe oraz woj. łódzkim odbył się cykl koncertów Jana Pietrzaka. Gościnnie wystąpili m.in. Andrzej Kołakowski, Bartek Kurowski, Kapela spod Egidy. Koncerty zorganizowała przewodnicząca Klubu „GP” Piotrków Tryb. Beata Dróżdż.

Delegacja gliwickiego Klubu „GP” spotkała się w Wilnie z Zygmuntem Klonowskim przewodniczącym wileńskiego Klubu „GP” i wydawcą „Kuriera Wileńskiego”. Redaktor Klonowski przedstawił aktualną sytuację Polaków na Litwie oraz oprowadził klubowiczów z Gliwic zaułkami wileńskiej Starówki. Odwiedzono Cmentarz na Rosie i zapalono znicze na tonącym w kwiatach grobie „Matki i serca Syna”. 12 maja w rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego tylko gliwicki Klub „GP” zapalił znicze pod Jego pomnikiem w Gliwicach.

Klub „GP” Starogard Gdański zorganizował Rodzinny Rajd Rowerowy . Choć pogoda  nie dopisała, w rajdzie wzięło udział wielu mieszkańców Starogardu. Rajd został zakończony w pobliskiej leśniczówce ogniskiem z kiełbaskami. W Starogardzkim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim. W spotkaniu zorganizowanym przez tamtejszy Klub „GP” uczestniczyło około 150 osób.

W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem. Spotkanie zorganizował Klub „GP” w Nowym Sączu na czele z przewodniczącym klubu, Tomaszem Baliczkiem.

Krystian Frelichowski, przewodniczący bydgoskiego klubu „GP” został uhonorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Tym samym znalazł się w grupie pierwszych 21. mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnionych owym odznaczeniem. Wręczenia dokonali sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Błażej Spychalski, Doradca Prezydenta RP Mariusz Rusiecki, oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Zjazd Klubwow GP 2019W dniach 14-16 czerwca 2019 r. w Spale odbędzie się XIV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2019 r. Miejscem Zjazdu będzie Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Zaprosiliśmy wielu znamienitych gości, najważniejszych polityków, ministrów, posłów, dziennikarzy, ludzi kultury i biznesu. Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej” z red. naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem na czele, z „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezalezna.pl. Będą ci, których Państwo znacie i szanujecie za ich codzienną pracę. Nie zabraknie chwil na relaks, m.in. przy grillu i znakomitej muzyce. Uczestników zgłaszają przewodniczący klubów „GP”, którzy otrzymują szczegółowe informacje.

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.pl, www.klubygp.pl

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress