Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” –02.12.2015 r.

Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Jak co roku Kluby „Gazety Polskiej” wybiorą swojego Człowieka Roku – za rok 2015. Przypomnę, że naszymi dotychczasowymi laureatami byli: Śp. Prezydent RP Prof. Lech Kaczyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, szef CBA Mariusz Kamiński, Premier Wielkiej Brytanii David Cameron, minister Antoni Macierewicz, prof. Sławomir Cenckiewicz i Jan Pietrzak. Trzy lata temu powołana została Kapituła, której zadaniem jest wybór Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” z osób nominowanych przez kluby, oraz dochowanie szczególnej troski podczas obliczania głosów. W skład Kapituły weszli: Katarzyna Gójska-Hejke, Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński, oraz dotychczasowi Laureaci. Wybór Człowieka Roku dokonany zostanie na dotychczasowych zasadach, tzn.: przewodniczący Klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o wysyłanie propozycji swoich klubów na adres biura klubów: klubygp@gazetapolska.pl. Co tydzień będziecie Państwo otrzymywać aktualną listę Waszych propozycji i ilość głosów oddanych na poszczególne osoby. Każdy Klub „Gazety Polskiej” ma jeden głos, dlatego proszę na najbliższych spotkaniach porozmawiać o Waszych kandydatach i po wspólnej przemyślanej decyzji wysłać nazwisko swojego kandydata na adres biura klubów. Można również wysłać krótką informację, która uzasadni Waszą decyzję; te informacje również będziemy publikować. Respektować będziemy tylko głosy wysłane z adresu mejlowego przewodniczącego klubu. Proszę nie głosować na osoby związane z redakcją „Gazety Polskiej”; nikt z członków redakcji nie może być kandydatem.

W swoich propozycjach proszę szczególnie zastanowić się nad osobami, które w szczególny sposób zasłużyły się w 2015 roku dla Polski, dla Strefy Wolnego Słowa, dla Klubów „GP”. To był wyjątkowy rok dla Polski, dla nas wszystkich. Dlatego zdaję sobie sprawę, że będzie Państwu trudno podjąć decyzję, ale wiem, że DACIE RADĘ. Terminem ostatecznym na oddanie głosu jest dzień 5 stycznia 2016 roku.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody Laureatowi Klubów „Gazety Polskiej” nastąpi na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa, która jak co roku odbędzie się na początku roku w Warszawie.

Poznański Klub „GP” zorganizował spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w ramach cyklu: „Porozmawiaj z Sakiewiczem, posłuchaj Piekarczyka”. Spotkanie odbyło się w Pałacu Działyńskich.

W Oświęcimiu odbyło się spotkanie z Bogdanem Wasztylem, autorem książki pt. „Pilecki. Śladami mojego taty”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że książka nigdy by nie powstała gdyby nie film pt. „Pilecki”, a z kolei filmu nie byłoby, gdyby nie marzenia o książce młodych oświęcimskich społeczników ze Stowarzyszenia Auschwitz Memento i jego prezes Pauliną Wądrzyk. Trzy lata temu naszkicowali oni plan akcji społecznej „Projekt: Pilecki”, który w tym roku zwyciężył w prestiżowym konkursie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele oświęcimskiego plutonu Związku Strzeleckiego „Strzelec” z jego dowódcą Markiem Zającem na czele.

„Jak rozkradziono Węgry? Jak Victor Orban uratował je z upadku!” Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z Jerzym Robertem Nowakiem w Tychach. Głównym gospodarzem tego ciekawego spotkania był Senator Czesław Ryszka, który podziękował tyskim środowiskom prawicowym za wsparcie w kampanii wyborczej. Główny gość spotkania prof. Jerzy Robert Nowak specjalizuje się w tematyce węgierskiej. Historia Węgier i ich walka o wolność i suwerenność; walka z jednej strony z postkomunistami, a z drugiej strony ze wskazaniami brukselskiego establishmentu, daje unikalną szansę czerpania z doświadczeń Węgrów. Jesteśmy teraz na początku tej drogi i ufam że nią pójdziemy. Węgrom jak do tej pory się udaje, nam też powinno – stwierdził prof. Jerzy Robert Nowak.

W pomieszczeniach Ambasady Ukrainy został zaprezentowany film reżysera Serhiy Bukowsky’ego „The Living”, ukazujący ludobójstwo sowietów na narodzie ukraińskim w latach 1932-1933. Tej bezprzykładnej zbrodni – doprowadzenia do śmierci z głodu milionów ludzi – dokonali psychopaci z kierownictwa ZSRS, ze zbrodniarzem Józefem Stalinem na czele. Po filmie, z zaproszonymi gośćmi – w tym z członkami Klubu „GP” Berlin-Brandenburg – ambasador Ukrainy, oraz pani Oleksandra Bienert i pan Sergey Dinkin, koordynatorzy projektu, dyskutowali o tym odchodzącym w niepamięć, bezprzykładnym ludobójstwie dokonanym na Ukraińcach. Organizatorzy zaprosili również z Ukrainy panie Lerę Litvinową i Leonorę Yanko , które udostępniły kolekcję obrazów.

Klubowicze z Niewiadowa spotkali się w świetlicy we wsi Wykno na wspólnym patriotycznym śpiewaniu.

We Włocławku gościł red. Wojciech Sumliński.

Klubowicze   z Chełma w przeddzień Święta Niepodległości udali się na pielgrzymkę do Lwowa.

Gościem Klubu „GP” w Gliwicach był Paweł Wasążnik, mł. inspektor Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej. W swoim wystąpieniu przedstawił możliwości działania Związków Strzeleckich w mającym powstać systemie obrony terytorialnej. Podziękował klubowiczom za współpracę i wyraził chęć jej rozszerzenia.

Środa Wielkopolska – powstał 393. Klub „GP”, przewodniczącym został: Roman Ostojski, tel.: 510 166 444, e-mail: klubgp.srodawielkopolska@gmail.com

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress