Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Dziękujemy naszym Przyjaciołom na Węgrzech

Tydzień w Klubach „GP” – -25.03.2014 r.

Dziękujemy naszym Przyjaciołom na Węgrzech

Dziękujemy Węgrom za wspaniałe przyjęcie, jakie zgotowali uczestnikom III Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Dziękujemy za wszystkie oznaki przyjaźni, z jakimi spotykaliśmy się podczas całego naszego pobytu w Budapeszcie. Dziękujemy za słowa wypowiedziane przed pomnikiem gen. Józefa Bema, przed pomnikiem Męczenników Katyńskich; dziękujemy za wspólną modlitwę za Polskę, Węgry i Ukrainę podczas polsko – węgierskiej mszy św. w kościele Nagyboldogasszony. Dziękujemy za Waszą przyjaźń, żywioną do Polaków.

Wszystkim członkom Klubów „GP” i wszystkim Tym, którzy uczestniczyli w III Wielkim Wyjeździe na Węgry dziękujemy za godne reprezentowanie Polski i Polaków. Dziękujemy, że było Was tak wielu.

Szczególne podziękowania składamy: dr. László Csizmadii – prezesowi CÖKA-CET, dr Annamárii Pethő – Fundacja Obrony Wolności, Nórze Kas – węgierskie organizacje społeczne, dr. Konradowi Sutarskiemu, dr. Imre Molnarowi, proboszczowi Zoltánowi Osztie, o. Andrzejowi Kosteckiemu, Joannie Urbańskiej – przewodniczącej Klubu „GP” w Budapeszcie, członkom klubu i wszystkim węgierskim wolontariuszom.

Dziękujemy wszystkim polskim wolontariuszom i ich szefowi Michałowi Sakiewiczowi, Agacie Popkowskiej, Staszkowi Sakiewiczowi, Dariuszowi Królowi, Barbarze i Maciejowi Roszkowskim, Markowi Radkowskiemu, Tomaszowi i Witoldowi Szpiczyńskim, Radosławowi Łosiewiczowi, Jolancie Łaszczyk, Marii Machl, Krystynie Kostka, Ewie i Ani Wójcik. Relacje wideo i galerie zdjęć: www.klubygazetypolskiej.pl

Członkom Klubów „GP” przypominam o trwających przygotowaniach do obchodów czwartej rocznicy tragedii nad Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia. Więcej informacji przekażemy w najbliższym czasie.

W dniach 6 – 8 czerwca (piątek, sobota, niedziela) w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się IX Zjazd Klubów  „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2014. Więcej informacji można uzyskać u przewodniczących Klubów „GP”.

Koszaliński Klub „GP” skierował do marszałka woj. Zachodniopomorskiego protest w sprawie promocji ideologii gender, poprzez wprowadzanie jej do programów edukacji narodowej w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

W Kętrzynie odbyło się spotkanie z dr Jerzym Targalskim.

W Łochowie odbyła się premiera książki Pawła Abramskiego pt. ”W imieniu polskiego państwa podziemnego”. Gośćmi (prócz autora) byli Mirosław Widlicki – Światowy Związek Żołnierzy AK i Jarosław Stryjek – historyk. Z inicjatywy klubu odbyły się dwa koncerty Andrzeja Kołakowskiego poświęcone „Żołnierzom Niezłomnym – Wyklętym”. Klub zorganizował również spotkanie autorskie promujące książkę „Resortowe Dzieci – Media”; gośćmi byli red. Dorota Kania i dr. Jerzy Targalski.

Na Pomorzu odbył się cykl spotkań z  Tadeuszem Płużańskim. Tematem spotkań było: „Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy”. Spotkania odbyły się w Słupsku, Lęborku, Wejherowie, Gdańsku, Tczewie, Kwidzynie.

Członkowie Klubu „GP” w Suwałkach brali udział w wykładzie prof. Piotra Jaroszyńskiego pt. „Niebezpieczeństwo ideologii gender”; następnie uczestniczyli w spotkaniu z posłem Antonim Macierewiczem.

Na zaproszenie poznańskiego Klubu „GP” do Poznania przyjechała red. Ewa Stankiewicz, by podzielić się swymi wrażeniami z pobytu na Ukrainie w czasie trwania Majdanu Niepodległości; odbyło się również spotkanie z Redaktorem Nczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem i prezesem TV Republika Piotrem Barełkowskim.

Klub „GP” Gdańsk II zorganizował pierwsze robocze spotkanie dotyczące „Uczciwych Wyborów” przed majowymi wyborami do Europarlamentu. Grzegorz Strzelczyk (PiS) i Kazimierz Koralewski przedstawili wstępne informacje dotyczące organizacji przedsięwzięcia.

W Łodzi odbyło się spotkanie z red. nacz. „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem i prezesem TV Republika  Bronisławem Wildsteinem. W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 osób.

W Opolu na spotkanie w ramach cyklu „Gender-szansa czy zagrożenie?”, przybyło ponad 400 osób; prelegentem spotkania był red. Jan Pospieszalski.

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Polski Wieczór” w Essen zaprezentowali swą pracę w ramach projektu „Encyklopedia Solidarności” jej współautorzy: pani Teresa Brodzka i Przemysław Miśkiewicz.

W lesie niedaleko Buska-Zdroju odbyła się rekonstrukcja bitwy oddziału „Jaremy”  Brygady Świętokrzyskiej NSZ z UB,  NKWD i KBW.

W Krakowie – Nowej Hucie odbyło się spotkanie z Aleksandrą Szemioth – prezesem Krakowskiego Oddziału Związku Sybiraków.

W Toronto odbyło się spotkanie z Grzegorzem Braunem, na którym odbyła się premiera trzeciej części filmu pt. ,,Transformacja”.

Gościem Klubu „GP” w Krakowie była krakowianka rodem z Krzemieńczuka na Ukrainie, artystka i piosenkarka, dr kulturoznawstwa Żanna Osikowicz, autorka pracy o wymianie kulturalnej między Polską i Ukrainą w latach 2000-2012.

Nowotomyski Klub „GP” wystąpił z inicjatywą systematycznego zamawiania mszy za Ojczyznę.

W Piotrkowie Tryb. i Kałuszynie odbyło się spotkanie z poseł prof. Krystyną Pawłowicz.

Sudbury ( Kanada)-  powstał 376. Klub „GP”; przewodniczącym Klubu „GP” został Adam Andronowski, tel. 1-705-523-9166, email: kgpsudbury@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress