Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Jasna Góra: podziękowali za wybór Andrzeja Dudy

Tydzień w Klubach „GP” – 08.07.2015 r.

Jasna Góra: podziękowali za wybór Andrzeja Dudy

Przed cudownym obrazem Matki Boskiej na Jasnej Górze odprawiona została msza św. dziękczynna za wybór dr Andrzeja Dudy na prezydenta RP. Poza intencją dziękczynną modlono się również o błogosławieństwo w jego służbie Ojczyźnie. Mszę św. zamówił gliwicki klub „GP”, który zaprosił do udziału w niej wszystkie śląskie kluby „GP”. Na prośbę Marty Święcickiej, przewodniczącej gliwickiego klubu „GP” wszyscy uczestnicy mszy ubrani byli w czerwone klubowe koszulki z w wielkim białym orłem na piersiach.

Jak tłumaczyli w rozmowie z portalem Niezależna.pl inicjatorzy modlitwy za prezydenta elekta: „Cieszymy się, że Polskę reprezentować będzie prawdziwie wierzący i praktykujący oraz gruntownie wykształcony człowiek z młodszego pokolenia; pokolenia JP2, wyrosły na tradycji jagiellońskiej, nowocześnie prezentowanej przez śp. prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego, a haniebnie zaprzepaszczonej przez PO”Po mszy św., na zaproszenie klubowiczów z Częstochowy, odbyło się spotkanie klubów śląskich „pełnych nadziei na odbudowę Rzeczypospolitej”.

Podczas ostatniego Zjazdu Klubów „GP” zostały wysłane do Ewy Stankiewicz i Glenna Jørgensena serdeczne życzenia na nową drogę życia. Znana reżyser, prezes stowarzyszenia Solidarni 2010, oraz duński naukowiec współpracujący z parlamentarnym zespołem wyjaśniającym okoliczności katastrofy smoleńskiej, wzięli ślub 30 maja, akurat w dniu w którym odbywał się Zjazd Klubów „GP”. Dziękując wszystkim za życzenia młoda para napisała między innymi: „Za wzruszający komunikat i pamięć dziękujemy Klubom Gazety Polskiej, które w tym dniu miały swój zjazd – mamy nadzieję że nadrobimy zaległości we wspólnym świętowaniu! Dziękujemy Telewizji Republika i Gazecie Polskiej.”

Przewodniczący Klubu „GP” w Krajence Piotr Tomasz otrzymał dwa wyróżnienia w Konkursie o Nagrodę Powiatu Złotowskiego. Inicjatywy w 2014 roku to m.in. upamiętnienie Marii Kaczyńskiej, organizacja Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych, spotkania ze znanymi ludźmi, publikacje historyczne. Podejmowane były one w ramach działalności Klubu „GP” w Krajence.

W Paryżu świętowano 50-lecie kapłaństwa proboszcza największej i najsłynniejszej polskiej parafii w Paryżu, ks. dr Wacława Szuberta. W wypełnionym kościele przed rozpoczęciem uroczystej mszy św. organizacje polonijne składały Księdzu Wacławowi bukiety kwiatów, wraz z głębi serca płynącymi życzeniami. Laudację wygłosił klubowicz paryskiego Klubu „GP”, Tadeusz Różycki, polonijny dziennikarz, który powiedział: „Czcigodny Księże Proboszczu. W imieniu Klubu Gazety Polskiej w Paryżu, bardziej niż kiedykolwiek, z okazji Twojego Jubileuszu 50-lecia posługi kapłańskiej, pragniemy złożyć na Twoje ręce życzenia płynące z naszych serc. Życzymy Ci długich lat życia w zdrowiu, za wstawiennictwem cudownej postaci Twojego patrona; widząc Jego sposób życia, nazywali Go Przyjacielem Boga. Drogi Jubilacie! Jesteś również naszym Przyjacielem, Oazą, w której można zaczerpnąć wody żywej: czy przez ofiarę mszy św., czy konfesjonał. (…)

Klub „GP” w Sulęcinie gościł red. Wojciecha Sumlińskiego, promującego swoje książki „Lobotomia 3.0″ i „Tajemnicze związki Bronisława Komorowskiego”. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

We Wodzisławiu Śląskim gościł ks. prof. dr. Dariusz Oko. W kościele pw. Św. Herberta miał miejsce bardzo ciekawy wykład: „Gender – zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny” . Gość stwierdził, że genderyzm jest dla ludzkości potencjalnie bardziej niebezpieczny, niż były nazizm i komunizm. Przypomniał, że oba te ustroje też kierowały się ideologiami ateistycznymi. Po wykładzie słuchacze podkreślali, iż słowa wypowiedziane przez ks. Oko były zatrważające jak i pouczające.

W Myślenicach odbyło się spotkanie klubu „GP” z prof. Janem Żarynem, redaktorem naczelnym miesięcznika „wSieci Historii”, komentatorem życia publicznego, jednym z liderów katolickiej opinii publicznej w Polsce. Gość wygłosił wykład dotyczący „Sojuszu Kościoła z Solidarnością”.

Staraniem gliwickiego klubu „GP” przed dwoma laty powstało w Gliwicach pierwsze na Śląsku upamiętniające śp. Prezydenta – „Rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”. 18 czerwca Klub uczcił rocznicę urodzin uprzątając rondo, zapalając znicze i składając kwiaty. Jak mówią przedstawiciele klubu: „Chcemy jeszcze postawić kamień, pomnik lub kompozycję odzwierciedlającą wierność idei jagiellońskiej, unowocześnionej i głoszonej przez śp. prof. Lecha Kaczyńskiego.

W Oświęcimiu odbyło się spotkanie z Małgorzatą Wasserman. Lokalu użyczyło Katolickie Stowarzyszenia Civitas Christiana, współorganizator spotkania. Konkluzją dyskusji okazało się twierdzenie, że temat Smoleńska jest ciągle otwarty i że zależy nam na wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tragedii smoleńskiej czy może zbrodni, ponieważ jest to nasz wspólny – dumnych Polaków – obowiązek. Stanowimy bowiem, niezależnie od państwa jakie mamy, ” Rzeczpospolitą wolnych jeszcze ludzi”.

W Chełmnie odbył się koncert patriotyczny barda Pawła Piekarczyka.

Gdańsk – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został   Stanisław Madej, tel. 607 800 930, e-mail:klubgpgdansk@gmail.com (bez zmian). Byłemu przewodniczącemu p. Adamie Skibie dziękuję za dotychczasową współpracę.

Góra Śląska – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Tadeusz Tutkalik, tel.: 607 314 610, e-mail: klubgp.goraslaska@o2.pl Byłemu przewodniczącemu p. Markowi Zagrobelnemu, dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_big

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress