Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Kluby „GP” murem za abp. Jędraszewskim

Tydzień w Klubach „GP” – 21.08.2019 r.

Kluby „GP” murem za abp. Jędraszewskim

Tysiące Polaków wśród których nie zabrakło przedstawicieli klubów „GP” z Polski i zagranicy zgromadziły się przed Kurią krakowską na wiecu poparcia i wspólnej modlitwie w intencji abp. Marka Jędraszewskiego. Wrogowie Kościoła, którzy w ohydny sposób zaatakowali krakowskiego metropolitę za słowa prawdy o ideologii LGBT+, nie  spodziewali się, że ich furia odniesie przeciwny skutek. Polacy, którzy z pokorą znosili falę nienawiści wobec katolików i świętych symboli religijnych, przemówili jednym głosem. Nie możemy na to pozwolić! Non possumus! Murem stanęliśmy w obronie metropolity krakowskiego atakowanego przez środowiska lewackie, które próbują wprowadzić w Polsce ideologię LGBT+. Ta nieuchronnie stanie się początkiem systemu totalitarnego – a pamiętamy, że totalitaryzmy mają na sumieniu śmierć milionów ludzi na całym świecie, w tym wypadku będzie to śmierć duchowa. Abp Marek Jędraszewski jest atakowany za słowa prawdy wypowiedziane w bazylice Mariackiej podczas mszy św. sprawowanej w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powiedział wtedy: „Trzeba było długo na nią czekać (…). Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”. I te słowa prawdy o próbach wprowadzenia w Polsce ideologii neomarksistowskiej doprowadziły lewaków wszelakiej maści do furii i do ohydnej, niespotykanej od czasów głębokiej komuny próby zdyskredytowania abp. Jędraszewskiego. W „Odezwie polskich katolików zgromadzonych pod krakowską Kurią Metropolitalną”, którą w imieniu uczestników modlitewnego spotkania odczytał reżyser filmowy Dariusz Walusiak, padły słowa skierowane wprost do hierarchów kościelnych „(…) wołamy do polskich księży: nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym, co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom!”. Wezwano polskie władze do „(…) przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej, uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz do bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!”.

Punktualnie o godzinie 15.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim przy Katedrze w Poznaniu, w łączności z modlącymi się na ul. Franciszkańskiej w Krakowie, poznaniacy modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego na znak solidarności z Metropolitą Krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim. Modlitwę prowadził ks. Tadeusz Magas, który przed jej rozpoczęciem wygłosił krótką naukę, w której nawiązując do sierpniowych wydarzeń, jakie miały miejsce w przeszłości w naszej ojczyźnie zauważył, że za miłość do ojczyzny trudno się spodziewać nagrody, jedynie miłość do Boga będzie nagrodzona.

Krakow _ zlozenie kwiatow1Podczas pobytu w Krakowie członkowie  Klubu „GP” w Tychach złożyli kwiaty na grobie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej.  Hołd poległym w Smoleńsku oddano modlitwą w milczeniu i chwilą refleksji. W krypcie Srebrnych Dzwonów klubowicze z Tychów odwiedzili również twórcę Niepodległości Polski  Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Klub Gazety Polskiej w Tychach przybył do Krakowa wesprzeć Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego podczas manifestacji poparcia dla biskupa Krakowa w obliczu ataku na jego osobę za słowa prawdy, które wygłosił podczas homilii 1 sierpnia.

Klub „GP” w Suwałkach brał udział w uroczystych obchodach XX – lecia pobytu św. Jana Pawła II na Wigrach w czerwcu 1999 roku. Najpierw odprawiono uroczystą Mszę Św. w pokamedulskim kościele, a potem zwiedzano wystawę powstałą w maju 2018 r. z okazji 350 – lecia przybycia Kamedułów na Wigry, na której prezentowane są materiały i tekst z „Archiwum Kamedułów Wigierskich”, autorstwa przewodniczącego klubu, Grzegorza Kubaszewskiego. Członkowie klubu wzięli również udział w patriotycznej uroczystości nadania imienia Anieli Wysockiej – Ofierze Obławy Augustowskiej, drużynie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z Suwałk w Białej Wodzie. To z domu rodzinnego państwa Wysockich została zabrana 17 letnia Aniela Wysocka, łączniczka Armii Krajowej wraz z ojcem oraz z siostrą i została zamordowana przez komunistyczne NKWD, UB, MO i LWP 27.07.1945 r. Najpierw odbyła się uroczysta Msza św., odprawiona przez ks. prałata Stanisława Wysockiego, brata Anieli i prezesa Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 w Suwałkach. Potem kiełbaski przy ognisku i rozmowa z młodymi harcerkami i harcerzami o konieczności zachowania patriotycznej postawy moralnej ich młodego pokolenia dla przyszłości Polski.

Delegacja gliwickiego Klubu „GP”, oraz Strzelców Rzeczypospolitej uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej lądowanie ekipy 6. Cichociemnych z gen. bryg. Leopoldem Okulickim, we wsi Wierzbno, gmina Koniusza, ok. 20 km na płn. wschód od Krakowa. Na skraju tej niewielkiej wsi pod lasem wystawiono w 1993 roku obelisk ze Znakiem Spadochroniarzy Armii Krajowej i tablicą pamięci Placówki „KOS” oraz zrzutu w nocy z 21 na 22 maja 1944 roku ekipy „WELLER-2”, „by walczyć o wyzwolenie Ojczyzny”. Jan Grab, st. chor. ZS, na spotkaniu klubowym przedłożył sprawozdanie z tej uroczystości oraz omówił tragiczny życiorys gen. Leopolda Okulickiego, członka Związku Strzeleckiego od 15 roku życia, uczestnika trzech wojen, kilkakrotnie rannego, wielokrotnie odznaczanego za męstwo, ostatniego Komendanta Sił Zbrojnych w Kraju, który wydał rozkaz o rozwiązaniu AK, podstępnie aresztowanego, torturowanego i zamordowanego przez NKWD w Moskwie. Jego prochy ukryto, a zapewne i zbezczeszczono, tak jak obecnie pamięć o nim jest zakłamywana w oparciu o sowieckie „materiały śledcze”. Klubowicze z Gliwic uczestniczyli również w uroczystej Mszy św. z okazji dnia św. Krzysztofa w Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie koło Żywca.  W uroczystości wzięli udział posłowie i senatorowie z Prawa i Sprawiedliwości, oraz liczna grupa samorządowców.

Poznań_2019_08_10_ (20)Z inicjatywy poznańskiego Klubu „GP” w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odprawiona została Msza św. za Ojczyznę, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. Waldemar Szlachetka. W kazaniu nawiązującym do tragicznych wydarzeń sierpniowych jakie miało miejsce w czasie Powstania Warszawskiego wspomniał o zamordowanych cywilach na Woli, by zakończyć wspomnieniem współczesnej tragedii jaka miała miejsce w Smoleńsku. Uczestnicy Mszy za Ojczyznę pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej dodatkowo uczcili pod pomnikiem „Katyńskim” składając kwiaty.

Zjazdy KlubyGP — 620

Zapraszamy na spotkanie Śląskich Klubów „GP” w Tarnowskich Górach, w dniach 23 – 25 sierpnia 2019 roku, poświęcone stuleciu Powstań Śląskich. Liczymy na udział delegacji klubów z Górnego i Dolnego Śląska. Przewodniczącego klubu prosimy o podanie do końca czerwca liczby chętnych oraz wpłacenia zaliczek w wysokości 100 zł., (całość opłaty to 150 zł od osoby). Kontakt: Przewodniczący Klubu „GP” Tarnowskie Góry II, Krystian Podzimski, tel.512 441 352. Koordynator Marta Święcicka, tel. 607 453 044; martaswiecicka@gmail.com

V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” odbędzie się w dniach 6-8 września w Ośrodku Dresso w Sulejowie. Wszystkie informacje otrzymają Przewodniczący Klubów „GP”.

V Zjazd Klubów GP Europy Zachodniej odbędzie się w dniach 20-22 września 2019 r. w La Ferté-sous-Jouarre pod Paryżem.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress