Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Kluby „GP” w Hamburgu w obronie dobrego imienia Polski

Tydzień w Klubach „GP” – 02.08.2017 r.

Kluby „GP” w Hamburgu w obronie dobrego imienia Polski

HamburgPrzed polskim  konsulatem w Hamburgu zebrała się grupa zwolenników KOD-u wspieranych przez ich „niemieckich przyjaciół”, którzy zaczęli palić świece i wykrzykując antyrządowe hasła próbowali obrażać polityków PiS – u. Wymachiwali unijnymi flagami, a jedyną polską flagę jaką posiadali była z logo znanego piwa. Wieść o próbie zadymy dotarła do wszystkich trzech Klubów „GP” działających w Hamburgu, których członkowie natychmiast zjawili się w niedzielne popołudnie pod konsulatem, żeby bronić dobrego imienia Polski. Przybyli z banerami na których widniały napisy: „PILNUJĘ POLSKI’”, ,,WOLNE SĄDY OD KORUPCJI’’ itp.  Skandując patriotyczne hasła, puszczając muzykę przez megafon dawali znać zdezorientowanym niemieckim przechodniom, że demokracja w Polsce ma się dobrze. Po zdecydowanej akcji klubów z Hamburga zadymiarze stracili dalszą chęć do prowokacji i obrażania Polski i po godzinie uciekli spod konsulatu. Niestety, jak mówiła portalowi niezalezna.pl Barbara Schuld, przewodnicząca KGP Hamburg II – „W tamtej grupce sporą część stanowili… Niemcy”. Na koniec podziękowano wszystkim klubowiczom i innym osobom które tak szybko się stawiły pod konsulatem w niedzielne popołudnie, by bronić Polski i polskiego rządu. My też dziękujemy za szybką reakcję na ponowną próbę dyskredytowania dobrego imienia Polski przez zaprzańców w Europie.

Suwalki_2017_07_16_6Klub „GP” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach brał czynny udział w uroczystych obchodach 72. Rocznicy Obławy Augustowskiej, które mały miejsce na wzgórzu z krzyżami w Gibach – miejscu symbolicznych grobów Ofiar Obławy – polskich Patriotów Żołnierzy Armii Krajowej. Obława Augustowska rozpoczęła się 12 lipca 1945 r. i była ludobójczym mordem dokonanym przez rosyjskich komunistów przy współudziale funkcjonariuszy MO i SB na ponad 2 tys. Polakach z terenu Suwalszczyzny, tj. powiatów suwalskiego, augustowskiego i sokólskiego. Jest to największa zbrodnia komunistyczna w Polsce po II wojnie światowej. Obława augustowska nazywana jest niekiedy „Małym Katyniem”. Przed uroczystą mszą św. odprawioną przez biskupa diecezji ełckiej Romualda Kamińskiego z udziałem ks. Stanisława Wysockiego – prezesa Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 – zostały odczytane listy od prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. Po mszy odbył się Apel Poległych, salwa honorowa i złożenie kwiatów, oraz biało – czerwonych zniczy na symbolicznym grobie Ofiar.

Poznan foto. Andrzej KarczmarczykW 74. rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu, w dolnym kościele pw. św. Jana Kantego w Poznaniu, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca te tragiczne wydarzenia odbyła się uroczystość złożenia kwiatów i oddania hołdu Polakom pomordowanym przez oddziały UPA. Uroczystości pod tablicą poprzedziła msza św.

.

Zamosc_2017_07_16_11Zamojski Klub „GP” zorganizował spotkanie z europosłem prof.  Mirosławem Piotrowskim. Spotkanie odbyło się w Sali zamojskiego Ratusza. Oprócz mieszkańców i klubowiczów uczestniczyli w nim Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, oraz radni członkowie Klubu „GP”  Krzysztof Sowa i Piotr Kurzępa.

.

Legnica_2017_07_11_3Legnicki Klub „GP” uczcił Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Święto poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej, ustanowione zostało na mocy uchwały Sejmu z dnia 22 lipca 2016 roku. 11 lipca  przy Pomniku Polskich Zesłańców Sybiru obecni byli kibice Miedzi Legnica i środowiska narodowe.

.

Zamosc_2017_07_12_01W Zamościu odbyły się uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej mieszkańców tego miasta, którzy w 1956 roku masowo oddawali krew dla Węgrów podczas ich powstania. Powstanie węgierskie 1956, nazywane dziś często rewolucją 1956, wybuchło 23 października 1956 i trwało do 10 listopada 1956, kiedy to zostało ostatecznie stłumione przez zbrojną interwencję sowieckiej armii. Tablicę odsłonili razem Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Ambasador Węgier dr Orsolya Zsuzsanna Kovács. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, młodzież węgierska i klubowicze Klubu „GP” w Zamościu.

SkierniewiceNa grillowym spotkaniu zorganizowanym przez  Klub „GP” w Skierniewicach uczestniczyli m.in. senator Rafał Ambrozik i poseł Grzegorz Wojciechowski, pełnomocnik PiS w Skierniewicach Mariusz Marasek, oraz wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej Marek Pastusiak. Przyjechali również Klubowicze z Piotrkowa Trybunalskiego, Beata Dróżdż i Waldemar Dróżdż. Do późnych godzin wieczornych rozmawiano o planach na przyszłość.

.

GliwiceWśród zieleni na działce państwa Muzykarzy odbyło się spotkanie gliwickich klubowiczów „GP”.  Omawiano  zagadnienia związane z  obchodami „Roku Piłsudskiego” i przypominano działalność konspiracyjną Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rozmawiano o przymusowym pobycie na Syberii młodego Józefa Piłsudskiego, skazanego przed 130 laty na zesłanie. W rejonie Irkucka przebywali wtedy zesłańcy, żołnierze Powstania Styczniowego.  Obecnie żyją  jeszcze nieliczni  mieszkańcy Syberii przyznający się do korzeni polskich. To w oczach miejscowych mieszkańców ich nobilituje.

Stream1 Kluby GPNa stronie Klubów „GP”: klubygp.pl można zobaczyć niezwykle interesującą prezentację osiągnięć Klubów „Gazety Polskiej” zamieszczoną na platformie Stream1. Ponad 350 transmisji, ponad 30 dziennikarzy Klubów „GP” i 300 tys. wyświetleń. Naprawdę warto! http://www.klubygp.pl/osiagniecia-klubow-gazety-polskiej-na-platformie-stream1-prezentacja/

 

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.pl, www.klubygp.pl.

Śrem – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Jerzy Cieślewicz, tel.:  608 431 239, e-mail: klubgp.srem@gmail.com. Panu Zbigniewowi Świetlikowi dziękujemy za dotychczasową działalność.

Jaworzno – reaktywacja Klubu „GP”, przewodniczącą została Lucyna Pluta, tel.: 508 680 860, e-mail: klubgazetypolskiejjaworzno@onet.pl. Pani Annie Horodyńskej dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress