Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”| Można na Was liczyć jak na Zawiszę


Tydzień w Klubach „GP” – 29.09.2021 r.

Można na Was liczyć jak na Zawiszę

W Sulejowie odbył się VII Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”.

Wielu Czytelników mogło się zastanawiać, dlaczego zorganizowaliśmy kolejny zjazd. Jakie są powody, że już po dwóch miesiącach od ostatniego spotkania środowisko klubów „GP” postanowiło spotkać się ponownie. Odpowiedź jest prosta: doszliśmy do wniosku, że sytuacja polityczna w Polsce i Europie obliguje nas do ponownego spotkania. Każdy, kto interesuje się sprawami polskimi, kto interesuje się polityką, widzi, jak Polska jest osaczana przez wrogów zewnętrznych i – co ze zgorszeniem obserwujemy – przez wrogów wewnętrznych. Nasza bierność może doprowadzić do utraty tego, co najcenniejsze – wolnej, praworządnej i suwerennej gospodarczo Polski. Widzimy, jak wielu przeszkadza tysiącletnia wspaniała tradycja i historia Polski. Chcą to zniszczyć. Właśnie dlatego spotkaliśmy się, żeby ze znamienitymi gośćmi zastanowić się, w jaki sposób możemy zapobiec działaniom wrogów Polski. List od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do uczestników zjazdu odczytała poseł Joanna Lichocka:

„Szanowni Państwo,
VII Nadzwyczajny Zjazd Klubów »Gazety Polskiej« odbywa się w czasie mimo wszystko szczególnym, choć do sytuacji nadzwyczajnych powinniśmy się już byli przyzwyczaić, bo trwają one w zasadzie bez przerwy od naszego zwycięstwa wyborczego w 2015 r. Ta dzisiejsza szczególność polega na tym, że instytucje europejskie, jak Komisja i Parlament, domagają się od Prezesa Rady Ministrów, aby ten wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący wyższości polskiego prawa konstytucyjnego nad prawem unijnym. To niebywałe żądanie, godzące w fundamenty naszej suwerenności, w nasz porządek konstytucyjny, w prawo Rzeczypospolitej do pomyślności. Jest ono nie tylko oczywistym elementem walki totalnej opozycji o obalenie z wykorzystaniem »ulicy i zagranicy« demokratycznie wybranego rządu Zjednoczonej Prawicy, ale także narzędziem w próbach narzucenia Europie nowego, rewolucyjnego porządku, którego wizje zrodziły się w głowach liberalno-lewicowych radykałów. Jednocześnie na unijnych forach została zapoczątkowana oficjalna debata na temat przyszłości Europy. W tych dyskusjach nie może nas zabraknąć, nie może zabraknąć ludzi ceniących sobie wolność, przywiązanych do tradycji republikańskich, widzących suwerena w państwach narodowych, a nie w transnacjonalnych molochach. W tej debacie musimy być obecni na różne sposoby i w różnych postaciach: jako partie polityczne, jako organizacje i stowarzyszenia, wreszcie jako poszczególni obywatele. Prawo i Sprawiedliwość podjęło już określone działania. Jak Państwo zapewne pamiętacie, podpisaliśmy na początku lipca w gronie kilkunastu europejskich partii o zbliżonych do naszych poglądach Deklarację w sprawie przyszłości Europy. Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem alternatywnego wobec mainstreamowych propozycji planu reformy Unii Europejskiej.
Bardzo bym tego pragnął, by w tej debacie nie brakowało także Państwa głosów, byście byli w niej obecni grupowo i indywidualnie, byście byli w niej widoczni tak samo jak chociażby wtedy, gdy jako Kluby »Gazety Polskiej« organizowaliście akcje w obronie prawa Polski do  samostanowienia, bo tym w istocie są inicjatywy wspierające Trybunał Konstytucyjny i jego niezbywalne prawo do wydawania orzeczeń, a także prawo Rządu RP do reformowania wymiaru sprawiedliwości. Korzystając z okazji, bo ostatnio takowej nie miałem, chciałem Państwu z całego serca podziękować za to, że można na was liczyć jak na Zawiszę, że nie oddajecie pola; za te Państwa powyższe, niezmiernie ważne działania, których tak bardzo teraz potrzebujemy, których tak bardzo potrzebuje Polska. Rzecz jasna, najgoręcej jak potrafi ę dziękuję Państwu także za to, że tyle już lat stoicie na posterunku, odpowiadając na wezwanie Ojczyzny.
Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele! Musimy obronić Polskę, musimy obronić Europę, musimy obronić krąg cywilizacji chrześcijańskiej, która jest naszym duchowym domem. Oby to się nam udało. I tego przede wszystkim chciałbym dziś Państwu życzyć. Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia
Łączę wyrazy szacunku
Jarosław Kaczyński”

Gościem pierwszego dnia zjazdu był Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu RP i przewodniczący komisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Po owacyjnym przywitaniu podziękował klubowiczom za wsparcie wtedy, kiedy był atakowany przez tych, którzy chcieli ukryć prawdę o zamachu nad Smoleńskiem: – Wydawało się, że nie będziemy tego mogli rozwiązać, wyjaśnić. Jestem wam niezmiernie wdzięczny. Nikomu chyba, poza moją żoną, nie jestem tak wdzięczny za wsparcie w badaniu dramatu smoleńskiego. To właśnie wy byliście środowiskiem, które nigdy nie dało się kampanii nienawiści, chamstwa, presji na dezinformację. Nigdy się nie daliście oszukać! – powiedział marszałek senior. Podczas wielogodzinnego spotkania, które trwało do drugiej w nocy, Antoni Macierewicz ujawnił, że na samolocie Tu-154 nr 101, który wybuchł nad Smoleńskiem, oraz w bliźniaczym tupolewie, który również w 2009 roku był remontowany w Rosji, znaleziono ślady heksogenu, pentrytu i trotylu. Podkomisja smoleńska w swoim raporcie ustaliła także, że rozdrobnione fragmenty narządów wewnętrznych pasażerów znaleziono również przed śladami pierwszego uderzenia Tu-154 w ziemię. Na rejestratorze CVR, czyli czarnej skrzynce rejestrującej dźwięki z kokpitu, nagrał się dźwięk eksplozji z Tu-154 – ujawnił Antoni Macierewicz. Marszałek senior oczekuje realnego przekazania opinii publicznej wyników pracy podkomisji, bez blokady medialnej. – Proponowałem, by zwołać specjalne posiedzenie Sejmu, na którym moglibyśmy zreferować ten raport, bo ostatecznie Sejm jest nie mniej ważnym słuchaczem niż opinia publiczna. To posłowie, także ci, którzy głosowali za tym, żeby zostawić cały materiał dowodowy w rękach rosyjskich, żeby Polska nie mogła tego zbadać. Cała PO, SLD, PSL – wszyscy głosowali za tym, żeby Polska nie mogła badać tej katastrofy. Może dobrze, żeby ten raport teraz obejrzeli – powiedział Macierewicz. Jednak te i inne szokujące informacje, które znalazły się w raporcie, ujawniające kulisy największej tragedii w powojennej Polsce, nie są przedstawiane w telewizji publicznej. Ten fakt bulwersuje patriotyczną część społeczeństwa, która nie rozumie takiego postępowania. Mając te fakty na uwadze, uczestnicy zjazdu wydali uchwałę skierowaną do prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o zorganizowanie poważnej konferencji prasowej z udziałem członków podkomisji smoleńskiej, na której mogliby oni przedstawić swój wstrząsający raport.

Wspaniała organizacja VII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „GP” to zasługa ludzi, którzy poświęcili swój czas i oddali całe serce organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pani Ewy Wójcik, prezes Fundacji Klubów „GP”, głównego organizatora zjazdu. Dziękujemy Beacie i Waldkowi Dróżdżom, szefom klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim, współorganizatorowi zjazdu, oraz Ani Wójcik. Wykonali ciężką pracę w ostatnich miesiącach przy przygotowywaniu tak dużego przedsięwzięcia. Dziękujemy za profesjonalizm, za uśmiech, który im towarzyszył podczas zjazdu, i wiarę, że ich praca służy Polsce.
Wielkie podziękowania należą się klubowiczom z piotrkowskiego klubu „GP”: Oli Dudzińskiej, Urszuli i Andrzejowi Trzuszczakom, Dorocie Cieślak, Urszuli i Jerzemu Sankiewiczom, Joli Piera, Dorocie Cieślak, Edycie Alama, Wioletcie Skrobek. Dziękujemy Braniewskiemu klubowi „GP”: Joannie, Cezaremu, Rafałowi i Winicjuszowi Sokołom. Za pomoc przy transmisji online dziękujemy Przemkowi Szałańskiemu oraz Alicji Komisarz i Grzegorzowi Golonce, a także zespołowi TV Republika. Podziękowania za pomoc w finansowaniu zjazdu składamy Annie Puchacz, Monice Rutkowskiej, Małgorzacie Włodze, Katarzynie Czernielewskiej. Dziękujemy Cyntii Harasim oraz Grzegorzowi Smendzie za przeprowadzanie wywiadów. Za realizację dźwięku i obsługę techniczną dziękujemy DJ-Brothers Tomaszowi Michalskiemu. Słowa podziękowania dla ks. Jarosława Wąsowicza za odprawienie patriotycznej mszy św. kończącej zjazd. Dziękujemy za gościnność, wyrozumiałość i wszelką pomoc właścicielowi ośrodka Dresso w Sulejowie, panu Zdzisławowi Górnemu, a także wszystkim pracownikom za pomoc i wsparcie.
Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

*****************

29.09

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress