Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Otwarcie biura Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” –05.01.2016 r.

Otwarcie biura Klubów „Gazety Polskiej”

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w uroczystym otwarciu nowej siedziby biura Klubów „Gazety Polskiej” w Krakowie. Jako pierwszy głos zabrał wicemarszałek Sejmu, prof. Ryszard Terlecki. – Jesteśmy u progu dobrej zmiany. To, co państwo widzicie, to jest dopiero wstęp do tego, co się wydarzy, do tej burzy która się rozpęta gdy naprawdę weźmiemy się za te rygle minionej władzy. Ale mamy plan, jesteśmy przygotowani na to, żeby ją pokonać. Myślę, że przyszły rok przyniesie owoce naszego trudu. Państwa trudu, trudu nas wszystkich przez te wszystkie lata. I zmienimy Polskę na lepsze – stwierdził wicemarszałek.

– Bardzo dziękuję za zaproszenie pana prezydenta Andrzeja Dudy. Pan prezydent nie mógł z tego zaproszenia skorzystać, ale reprezentuję tutaj pana prezydenta ze szczególną radością. Dlatego, bo jak państwo doskonale wiecie, Bracka 15 to jest ten numer gdzie – jeżeli nie wszystko – to naprawdę wiele się zaczęło. To pod tym adresem mieściło się biuro posła na Sejm RP Andrzeja Dudy. Dla mnie to spotkanie ma sentymentalny wymiar, bo tutaj miałem przyjemność kierować biurem poselskim Andrzeja Dudy. Bardzo się cieszę, że Kluby „Gazety Polskiej” kontynuują tę znakomitą tradycję; że Bracka 15, to jest nadal ważny adres w Krakowie. To jest miejsce w którym mieściło się biuro śp. Zbigniewa Wassermanna; tu też mieściło się biuro posła Andrzeja Dudy, dzisiejszego prezydenta RP. Teraz pałeczkę przejmuje „Gazeta Polska”. Niech ten adres dalej kojarzy się jak najlepiej, niech to co tutaj będzie się działo ma wielki wpływ na polską politykę Tomasz Kowalczyk– mówił minister z kancelarii prezydenta RP, Wojciech Kolarski.

Następnie głos zabrał red. Tomasz Sakiewicz, który odnosząc się do obecnej sytuacji politycznej i roli Klubów „Gazety Polskiej” w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego stwierdził: – My to wszystko robimy dlatego, bo mamy wspólne poczucie misji; dopóki PiS ma to poczucie misji, póty będziemy razem. To jest wielka misja zmiany Polski, w której Kluby „Gazety Polskiej” wzięły walny udział. Jeszcze pytanie – dlaczego Kluby są tak widoczne? Były marsze w obronie TV Trwam – to Kluby je organizowały. Gdy była wojna w Gruzji, to cały Komitet Obrony Gruzji składał się praktycznie z Klubów „Gazety Polskiej”. Wojna na Ukrainie – to kilkanaście klubów obecnych na Majdanie; odbyły się demonstracje w USA i Kanadzie. Wszystkie rocznice, miesięcznice smoleńskie organizowały Kluby „Gazety Polskiej”. Skąd się to wzięło? Bo ludzie którzy działają w klubach wywodzą się z Solidarności, z KPN, z Solidarności Walczącej, z NZS; to są ludzie polskiej formacji. (…) Musimy się bardzie profesjonalizować, wszędzie muszą być struktury. Na koniec tego wszystkiego jest Polska. Dlatego nazywamy się Kluby „Gazety Polskiej” – podkreślił Sakiewicz.

Przed modlitwą i poświęceniu biura głos zabrał duszpasterz „Solidarności” ks. Władysław Palmowski: – Wy zapisujecie historię. Co można powiedzieć o historii którą tworzycie? Wy zapisujcie historię i warto, żeby ona była zapisywana dla potomnych, w waszych wspomnieniach i pamiętnikach (…) Proszę, spisujcie tę historię. To miejsce staje się symbolem, kuźnicą tej polskości, o której wy marzycie, a także pokolenia, którym chcecie przygotować dalszą drogę – mówił kapłan.

Wśród gości uczestniczących w uroczystym otwarciu biura byli między innymi: radny miasta Krakowa pan Bolesław Kosior, reżyser i dokumentalista Mariusz Pilis, przewodniczący Klubów „GP” – Jerzy Kenig, Maria Mahl, Tomasz Orłowski i Daniel Sokół. Na zakończenie wszyscy mogli wysłuchać koncertu Pawła Piekarczyka, który zaprezentował utwory z przygotowywanej wspólnie Leszkiem Czajkowskim płyty pt. „Zapiski walki-zdrady i zwycięstwa”. Wszystko zarejestrował wielki przyjaciel klubów – Stefan Budziaszek. Relacja wideo: klubygp.pl

Konin – zmiana przewodniczącego, nową przewodniczącą została Krystyna Leśniewska, tel. 516 244 198, e-mail: KGP_Konin@wp.pl Panu Mariuszowi Chojnickiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Sydney – połączenie klubów „GP”, przewodniczącym został dr Ryszard Dzierzba, e-mail: info@klubgpsydney.com

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress