Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Program wyjazdu na Węgry

Tydzień w Klubach „GP” – 01.03.2017 r.

Program wyjazdu na Węgry

Wegry wegryJuż po raz piąty Kluby „GP” organizują Wielki Wyjazd na Węgry. W Budapeszcie razem z braćmi Węgrami będziemy uczestniczyć w węgierskich uroczystościach Święta Narodowego. Liczymy na to, że tak jak w ubiegłych latach tysiące Polaków pojedzie z nami, zwłaszcza, że program pobytu w Budapeszcie przedstawia się naprawdę niezwykle atrakcyjnie.

Aktualny program Wielkiego Wyjazdu na Węgry

14 marca

Wyjazd z Warszawy o godz. 18 z parkingu Pałacu Kultury, naprzeciwko Kinoteki, jedziemy

przez  Kielce;  postój  w Krakowie,  wyjazd o godz. 23. Dom Turysty (Hotel PTTK „Wyspiański”), ul. Westerplatte 15/16. Do hoteli w Budapeszcie przyjedziemy ok. godz. 7; po krótkim odpoczynku o g. 9 zostaniemy przewiezieni na uroczystości państwowe.

15 marca

Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się o godz. 10 na Múzeum Körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiona zostanie scena. Na telebimie będą tłumaczone na język polski teksty wygłaszanych przemówień. Po zakończeniu  uroczystości państwowych (ok. godz. 11.30) nastąpi przejazd autokarami na Wzgórze Zamkowe. Ok. godz. 12 obiad na Zamku (restauracja Fortuna – dla grupy jadącej autokarami). Godz. 13.30 – przejazd autokarami na plac gen J. Bema (Bem tér). Godz. 14 –uroczystości polsko-węgierskie przy pomniku gen. J. Bema, złożenie wieńców. Wygłoszenie okolicznościowych przemówień m.in. przez przedstawicieli „Gazety Polskiej”, CÖKA-CET, prof. Jerzego Snopka, ambasadora RP w Budapeszcie oraz najwyższych władz samorządowych Budapesztu. Przewidziano program artystyczny. Godz. 15.30 – przejazd autokarami pod pomnik Katyński (naprzeciwko Árpád Gimnázium, Nagyszombat u. 19), gdzie odbędzie się uroczystość upamiętniająca pomordowanych w Katyniu. Godz. 16.30 – przejazd autokarami do hoteli (czas wolny).

16 marca

Zwiedzanie Parlamentu zorganizowane przez przyjaciół z CÖF-CÖKA. Zwiedzanie Budapesztu, indywidualnie lub w zorganizowanych grupach.

Około godz. 15 planowany wyjazd do Polski.

Koszty wyjazdu: 350 zł (w tym podatek VAT 23 proc.). W cenie zawarty jest: koszt przejazdu w obie strony autokarami, jednodniowy pobyt w 3 gwiazdkowym hotelu w Budapeszcie, obiad (15 marca) oraz śniadanie (16 marca), przejazdy  autokarami w Budapeszcie, zwiedzanie Parlamentu, koszt ubezpieczenia, broszury i drobiazgi (np. identyfikatory, buttony, smycze) z którymi będziecie mogli podzielić się z przyjaciółmi z Węgier.

 Prosimy o wpłaty (najpóźniej do 10 marca) na specjalne konto, które w ramach Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” utworzyliśmy na tę okazję: ALIOR BANK: 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968

Proszę na przelewie wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz dodatkowo miasto, w którym Państwo wsiądą do autokaru. Proszę również o informacje w tej sprawie na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl.

Codziennie nowe wiadomości dotyczące WWnW na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl

Kontakt telefoniczny: Ewa Wójcik, tel. 505 038 217, 792 920 773.

Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Zapraszamy wszystkich Polaków i organizacje patriotyczne do przyłączenia się do nas.

Prosimy powiadomić znajomych i przyjaciół.

JEDŹCIE Z NAMI!

ElblagII_2017_02_17_7Kluby „GP” Gdańsk II, Gdynia i Elbląg II oraz Civitas Christiana oddział w Kościerzynie zorganizowały trasę koncertową Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka „ Żołnierze Wyklęci – Podziemna Armia Powraca”. W dniach 17-19 lutego bardowie zagrali pięć koncertów. W Kościerzynie planowano jeden koncert edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych. Sala kinowa, która może pomieścić 250 osób była tak zapełniona, że organizatorzy  musieli zorganizować dodatkowy koncert. Szczególną atrakcją były wyświetlane w trakcie tych koncertów wizualizacje – teledyski do każdego z wykonywanych utworów. Wykonawcy nawiązali bardzo dobry kontakt z młodzieżą, przybliżając sylwetki i historię Żołnierzy Niezłomnych. Pozostałe koncerty w Kościerzynie, Gdyni i Elblągu również były bardzo udane. Zwłaszcza w Elblągu frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Sala koncertowa w Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz burmistrz miasta Kościerzyna Michał Majewski. Olbrzymiego wsparcia udzielił nam wiceprezes PZU Andrzej Jaworski. Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Otwock Akcja Zakochaj sie w Polsce small14 lutego w dzień, w którym powstała Armia Krajowa – w 1942 r. Klub „GP” z Otwocka i Młodzieżowy Klub „GP” zorganizował po raz piąty akcję „Zakochaj się w Polsce!”. W ten sposób w obchodzony na całym świecie dniu zakochanych chciano oddać hołd polskim bohaterom. Akcja „Zakochaj się w Polsce!” polega na tym, że Warszawiakom wręczamy walentynki w postaci serduszek namawiające do miłości do ojczyzny i przypominające co to jest za dzień 14 lutego. Na całym świecie wiemy, że jest to dzień zakochanych. W Polsce jest to również dzień zawiązania Armii Krajowej – powiedział Witold Szpiczyński, organizator akcji. Ideą przedsięwzięcia jest przybliżenie Polakom i obcokrajowcom tego historycznego wydarzenia. Wolontariusze wręczyli walentynkę ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego. Dziękuję bardzo. To nie tylko dzień powstania Armii Krajowej, ale również bitwy pod Stoczkiem. To faktycznie bardzo waży dzień. Bardzo sympatyczna akcja, która przybliża o bardzo ważnym wydarzeniu. AK to jest nasza chluba. Ja sam jestem synem żołnierza AK. Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy są. Z tego, co wiem jest to inicjatywa obywatelska, oddolna, która w taki pomysłowy sposób łączy rocznice, o której zapomnieliśmy z wydarzeniem, które jest elementem kultury masowej, popularnej, czyli z Walentynkami. Dobrze, żeby Walentynki kojarzyły się z miłością do Polski, zakochania się w Polsce i Armii Krajowej– powiedział prof. Piotr Gliński.

Szamotuły – Powstał 412. Klub „GP”, przewodniczącym został: Wiesław Ratajczak, tel. 532 534 020, adres klubgp.szamotuly@gmail.com

Warszawa – połączenie Klubów „GP”, przewodniczącym został Adam Borowski, tel. 608 409 109, e-mail: klubgpwarszawa2@gmail.com Pani Agnieszce Zdanowskiej dziękuję za dotychczasową współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small