Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Protest Polonii wobec decyzji Jugendamtu

Tydzień w Klubach „GP” – 31.08.2016 r.

Protest Polonii wobec decyzji Jugendamtu

Klub „GP” Hamburg-Stadt i niemiecka Polonia błyskawicznie zareagowały na skandaliczną decyzję urzędników niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży Jugendamtu, który odebrał Polce mieszkającej w Niemczech dziecko zaledwie trzy dni po porodzie. Napisali otwarty list protestacyjny do urzędników niemieckich Jugendamtów oraz do niemieckich sądów. W liście można było przeczytać: „Protestujemy przeciwko dyskryminacji polskich rodziców przez urzędników Jugendamtów, oraz przez niemieckie sądy. Istnieją duże wątpliwości, czy prawdziwe są zapewnienia niemieckich urzędników, że dobro każdego dziecka jest jedynym celem, jakim kierują się Urzędy ds. Dzieci i Młodzieży Jugendamty. Bardzo często ich działanie posiada znamiona celowego i niegodnego odbierania dzieci fizjologicznym rodzicom, szczególnie wśród cudzoziemców lub rodzin mieszanych. Tak było naszym zdaniem w przypadku trzydniowego dziecka polskiej matki na początku sierpnia w szpitalu w Esslingen gdzie doszło do skandalu, bowiem urzędnicy tamtejszego Jugendamtu odebrali Polce jej dziecko. Głównym powodem tego niegodziwego kroku były jakoby obawy urzędu, iż kobieta nie będzie w stanie wykarmić noworodka. Według rodziny kobiety, działania niemieckich urzędników od początku sugerowały, iż zamierzają bez względu na okoliczności odebrać jej dziecko.” Protest Polonii i zaangażowanie się polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości na pewno miało wpływ na wyrok sądu rodzinnego w Kirchheim unter Teck, który nakazał oddać polskiej matce noworodka.

– To dla nas szczególnie ważne wydarzenie. Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni – powiedziała „Gazecie Polskiej Codziennie” Maria Zawadzka, przewodnicząca poznańskiego Klubu „GP”, którego patronem jest śp. gen. Andrzej Błasik. Podczas obchodów Święta Lotnictwa Polskiego w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego, odsłonięto pomnik byłego dowódcy polskich sił powietrznych. – Zostaliśmy zaproszeni przez lotników – dodaje Zawadzka. Wśród gości honorowych, których na swoje święto zaprosili lotnicy, byli członkowie poznańskiego Klubu „GP” im. gen. pilota Andrzeja Błasika. – Od lat dbamy o pamięć o gen. Błasiku, staramy się, aby był godnie uhonorowany – mówiła „Gazecie Polskiej Codziennie”” Maria Zawadzka. – Niestety, w Poznaniu jest to trudne. Nie zgodzono się chociażby, aby na osiedlu Lotników był patronem jednej z ulic. Dlatego jesteśmy tak bardzo wzruszeni i szczęśliwi, że lotnicy pamiętają o swoim dowódcy. Honorowy patronat nad nią objął prezydent Andrzej Duda.

Klub „GP” z Pabianic zorganizował II Festyn Patriotyczno-Rodzinny. Po mszy św. złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Następnie na placu, przy kościele św. Mateusza otwarto Festyn. Muzyczne prowadzenie objął pabianicki Zespół „ORO”. Podczas festynu odbyły się konkursy z nagrodami, gdzie nagrodą główną był tablet. Dzieci układały patriotyczne puzzle oraz malowały. Członek Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, który miał swe survivalowe stanowisko, pokazał film i omówił działalność Skautów Europy. Obecna była również grupa rekonstrukcyjna 37PP z Kutna oraz grupa paramilitarna ASG z Pabianic. Niezwykle udana impreza sprawiła wszystkim, a zwłaszcza dzieciom dużo radości.

Prawie 1,5 tys. osób wzięło udział w  3. Biegu Niezłomnych – Sobótka 2016. Uczestnicy musieli pokonać dystans 10 kilometrów. Patronat narodowy nad imprezą objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wrocławski Klub „GP” im. Płk. Ryszarda Kuklińskiego podczas Biegu Niezłomnych reprezentował przewodniczący klubu p. Andrzej Górnik, który ukończył bieg na dobrym miejscu. Gratulujemy!

Pod Sądem Okręgowym w Poznaniu Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ zorganizowało  pikietę pod hasłem: Uwolnić Miernika, zamknąć Michnika Zygmunt Miernik został skazany na 10 miesięcy za to, że chciał właściwej reakcji prawnokarnej wobec komunistycznego zbrodniarza Czesława Kiszczaka. Działanie oskarżonego zostało uznane za znieważenie sądu. Przed wejściem do aresztu Miernik powiedział: „Jestem skazany na 10 miesięcy za happening, który doprowadził do skazania Kiszczaka. To on był skazany na 1,5 roku w zawieszeniu. Sądzono go przez około 20 lat. Dzięki naszej akcji udowodniliśmy, że Kiszczak jest zdrowy, może odpowiadać przed sądami, a sądy mataczą w sposób celowy. To wszystko jest niczym innym, jak pozostałościami stalinowskich popłuczyn w tych sądach, które chronią wszystkich zbrodniarzy stanu wojennego.”

Katowicki Klub „GP” wspólnie z Forum Młodych PiS i przy wsparciu Prezydenta Katowic   zorganizował turniej piłkarski I Memoriał dr. Andrzeja Mielęckiego dla uczczenia Bitwy Warszawskiej i Powstań Śląskich. Relację z turnieju zamieściły Radio Katowice i TVP Katowice. Dr Andrzej Mielęcki był przewodniczącym polskiej frakcji w radzie miasta Katowice. Został zamordowany przez Niemców podczas rozruchów w Katowicach 17.08.1920 r. po publikacji przez gazety niemieckie fałszywej informacji o zajęciu Warszawy przez Sowietów. Nagrody i medale drużynom z trzech pierwszych miejsc wręczał przewodniczący klubu „GP” Piotr Pietrasz.

Wrzesiński Klub „GP” uczestniczył w uroczystości upamiętniającej rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej pod pomnikiem 68. Pułku Piechoty we Wrześni. Delegacja klubu złożyła pod pomnikiem okazały, biało-czerwony wieniec.

Klub „GP”  w Suwałkach w 97. Rocznicę Wyzwolenia Suwałk 24.08.1919 r. przez 41 Suwalski Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapalił biało-czerwone znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach.

W dniach 9 – 11 września w Domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre pod Paryżem odbędzie się II Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. Myślą przewodnią zjazdu jest: „Wielka zmiana w Polsce, nowa rola klubów Gazety Polskiej”. Podczas zjazdu odbędą się wykłady na tematy historyczne i społeczno-polityczne, a prelegenci to znane osobistości z życia politycznego i publicznego, oraz znani dziennikarze związani ze Strefą Wolnego Słowa.

Złotów – reaktywacja Klubu „GP”, przewodniczącym został: Wiesław Fidurski, tel.: 600 289 255 , e-mail:  klubgazetypolskiej.zlotow@interia.pl

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress