Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Przedwyborczy tydzień w Klubach „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 27.10.2015 r.

Przedwyborczy tydzień w Klubach „GP”

Kluby „GP” dynamicznie zaangażowały się w promowanie osób, które kandydowały w ostatnich wyborach parlamentarnych. Organizowano spotkania z członkami klubów ubiegającymi się o miejsce w Sejmie, jak i powszechnie szanowanymi, cieszącymi się zaufaniem, o których wiadomo, że nie sprzeniewierzą się głoszonym wartościom.

W Toronto odbyło się spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem i kandydatem na posła Marcinem Gugulskim, byłym rzecznikiem rządu Jana Olszewskiego i doradcą zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej. Spotkanie zorganizowały Kluby „GP” z GTA i Toronto. Kilkaset przybyłych osób powitała Joanna Jaroszewska i proboszcz ks. Kazimierz Brzozowski. Antoni Macierewicz opowiedział o swojej współpracy z Marcinem Gugulskim, ale zachęcał do głosowania przede wszystkim na Jarosława Kaczyńskiego. Marcin Gugulski przedstawił swoją czterdziestoletnią historię działalności politycznej i mówił o powodach, dla których warto oddać na niego głos.

Poseł Antoni Macierewicz i kandydat Marcin Gugulski byli również gośćmi Klubu Chicago II. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 osób. Spotkanie trwało trzy godziny.

Kaliski Klub „GP” pod hasłem „Dobra Zmiana, Uczciwe Państwo” zorganizował debatę przedwyborczą z kandydatami na posłów z okręgu kalisko-leszczyńskiego. Spotkanie poprowadził Leszek Ziąbka, a wzięli w nim udział Joanna Lichocka, Jan Dziedziczak i Jan Mosiński. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zbigniewa Młynarczyka, Dariusza Grzybkowskiego i Grzegorza Roszkowskiego. Stoisko z książkami gościnnie otworzył ostrowski Klub „GP”.

Ostatnie spotkanie  gliwickiego Klubu „GP” pokazało jak dużo osób związało się z tym klubem. Przybyli – kandydat do sejmu Jarosław Gonciarz, który ratował KWK „Sośnica”, a wcześniej wspierał akcję klubu pt. „Makulatura na Misje”, kandydat  do senatu, prof. Krystian Probierz, oraz Ryszard Buczek zaprzyjaźniony z klubem od 2008 roku. Obecni byli też ludzie młodzi, którym bliskie są problemy górnictwa, Śląska i Polski.

Na zaproszenie oleckiego Klubu „GP” zjawiła się posłanka PiS z Olsztyna – Iwona Arent, która ponownie kandydowała do sejmu. Klubowicze wzięli udział we mszy św. w intencji Sybiraków w kościele pw. NMP Królowej Polski; po jej zakończeniu posłanka złożyła kwiaty pod tablicą Związku Sybiraków w Olecku. Pan Lech Marczak, donator klubu „GP” zaprosił gości do siebie na poczęstunek oraz zwiedzanie swojej posiadłości.

Krakowski Klub „GP” zorganizował spotkanie z niżej podpisanym, na którym omówiono aktualną sytuację polityczną i gospodarczą w Krakowie i w Polsce. Członkowie klubu w ostatnich tygodniach promowali i rozdawali „Gazetę Polską Codziennie”. Klubowicze „GP” Kraków oraz Kraków-Nowa Huta łącznie rozdali 20 tys. egzemplarzy.

W Tarnobrzegu Klub „GP” zorganizował spotkanie z Jerzym Marczewskim z USA, będącym sympatykiem klubu, wspierającym od lat działania na rzecz utrwalania pamięci narodowej, oraz kolejne, z kandydatem do sejmu RP – Kamilem Kalinką. Klub uczestniczył również w spotkaniu z Wojciechem Sumlińskim.

W 76. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego uczczono podniosłą  uroczystością  przed kaplicą „Golgota Ojczyzny” przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach. Uroczystość tę – wieńczącą obchody województwa śląskiego – prowadził dr Andrzej Drogoń, inicjator i współtwórca kaplicy, były dyrektor Oddziału IPN w Katowicach, przyjaciel śląskich klubów „GP”. Modlitwę za Ojczyznę oraz za twórców i działaczy Polskiego Państwa Podziemnego poprowadził proboszcz Parafii ks. prałat Andrzej Suchoń. Kompanię Honorową WP oraz Orkiestrę Wojskową wystawiła jednostka wojskowa z Bytomia. Licznie przybyła młodzież i klasy wojskowe. Okolicznościowe wystąpienia patriotyczno – historyczne i kwiaty składane pod tablicą pamiątkową Armii Krajowej w Kaplicy „Golgota Ojczyzny” przez przedstawicieli władz i organizacji społecznych dopełniły uroczystości. Warto zaznaczyć, że dr Andrzej Drogoń, inicjator i organizator większości przedsięwzięć patriotyczno – historycznych na Śląsku kandydował do Sejmu RP.

W Pszczynie odbyło się spotkanie promocyjne książki Marka Pyzy pt. „Pogrzebana Prawda”. W spotkaniu uczestniczyli: Ewa Błasik – wdowa po gen. Andrzeju Błasiku, Krystyna Kwiatkowska – wdowa po gen. Bronisławie Kwiatkowskim, Grzegorz Januszko – ojciec stewardesy Natalii Januszko, Stanisław Zagrodzki – kuzyn śp. Ewy Bąkowskiej, oraz autor książki Marek Pyza. Pozdrowienia dla uczestników tego spotkania w specjalnym liście przesłała pani Zuzanna Kurtyka.

Z inicjatywy Grzegorza Tymińskiego, twórcy portalu Pamiec.us, w Trenton (New Jersey) na terenie parafii św. Jadwigi, pod pomnikiem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się wieczornica upamiętniająca 31-szą rocznicę męczeńskiej śmierci Księdza. Na uroczystości obecni byli również członkowie Klubu „GP” z Filadelfii, Komitetu Obchodów Katastrofy Smoleńskiej oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Zjawili się także mieszkańcy Trenton.

W Raciborzu, przy pełnej Sali odbyło się spotkanie z ks. Prof. Dariuszem Oko na temat: „Gender. Od tolerancji do totalitaryzmu”. Uczestnikami byli duchowieństwo, nauczyciele, rodziny i młodzież.

W Nowym Dworze Mazowieckim odbył się koncert Jana Pietrzaka – „Żeby Polska była Polską…”. Koncert zgromadził ok. 300-osobową publiczność. Organizatorami koncertu byli Fundacja Klubów „Gazety Polskiej”, oraz Klub „GP” w Nowym Dworze.

W Głogowie odbyło się spotkanie z red. Dorotą Kanią i Jerzym Targalskim połączone z promocją książek „Gry tajnych służb” oraz „Resortowe dzieci. Służby”.

Klub „GP” w Suwałkach brał czynny udział w patriotycznych wydarzeniach, m.in. obchodach wmurowania tablicy repliki Ofiar Obławy Augustowskiej podczas uroczystej mszy św. w konkatedrze św. Aleksandra, w obchodach 37 rocznicy wyboru na papieża św. Jana Pawła II, oraz rocznicy uprowadzenia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Klub „GP” w Sulęcinie zaprosił mieszkańców miasta na promocję książki „Gry tajnych służb” i spotkanie z autorką red. Dorotą Kanią.

Gościem gliwickiego Klubu „GP” był Sławomir Kmiecik, dziennikarz, publicysta, autor dokumentacyjnego cyklu o czarnej propagandzie „Przemysł pogardy” i „Przemysł pogardy 2″, którego kontrapunktem jest jego najnowsza książka „Lech Kaczyński. Bitwa o pamięć”.

Gniezno odwiedził wieloletni przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki ks. Stanisław Małkowski. Kapłan przybył do pierwszej stolicy Polski na zaproszenie klubu i Krzysztofa Ostrowskiego. Z dużym zainteresowaniem wysłuchano wypowiedzi księdza dotyczących zarówno działalności w okresie PRL, jak i problemów współczesnego świata.

W Bydgoszczy pod biurami parlamentarzystów PO, z udziałem bydgoskiego Klubu „GP” odbył się protest przeciwko polityce imigracyjnej rządu. Głos zabrał m.in. przewodniczący klubu – Krystian Frelichowski.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress