Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Siódma rocznica pogrzebu Pary Prezydenckiej na Wawelu

Tydzień w Klubach „GP” – 26.04.2017 r.

Siódma rocznica pogrzebu Pary Prezydenckiej na Wawelu

Krakow 18 kwietnia 2017Mszą św. w Katedrze na Wawelu przy Ołtarzu Ojczyzny i relikwiach św. Stanisława rozpoczęły się uroczyste obchody 7. rocznicy pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich w Krakowie. Wcześniej prezes Jarosław Kaczyński razem z premier Beatą Szydło, szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy Małgorzatą Sadurską, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, wicemarszałkiem Sejmu prof. Ryszardem Terleckim, ministrami, posłami, senatorami i przedstawicielami organizacji patriotycznych złożyli wieńce pod pomnikiem  św. Jana Pawła II. W homilii proboszcz świątyni ks. prałat Zdzisław Sochacki powiedział m.in.: „To wiara nas tutaj sprowadza, chęć modlitwy, chęć przedstawienia Bogu Miłosiernemu tych, którzy złożyli ofiarę dla nas, dla naszej ojczyzny, podejmując trud uczczenia rocznicy zbrodni katyńskiej”. Po mszy w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów złożono kwiaty na sarkofagu pary prezydenckiej. Następnie uczestniczący w uroczystości przeszli pod Krzyż Katyński, upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej, znajdujący u podnóża Wawelu, gdzie złożono wieńce. W uroczystościach licznie uczestniczyli przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej”.

Krakow 2017_04_12Na zaproszenie krakowskiego Klubu „GP” odbyło się spotkanie z Wojewodą Małopolski Józefem Pilchem. Gość w swoim wystąpieniu skoncentrował się na przedstawieniu osiągnięć rządu premier Beaty Szydło, które jako przedstawiciel rządu z sukcesem realizuje w Małopolsce. Do najważniejszych osiągnięć zaliczył m.in. realizację programu 500+, Mieszkanie + i nowy program pod nazwą Senior +. Przypomniał o wielu zaniedbaniach poprzedniego rządu, którego polityka wobec Małopolski spowodowała wiele opóźnień w realizacji najważniejszych dla tego regionu inwestycji.

AndrzychowII_2017_04_09_3W Roczynie, niedaleko Andrychowa, odbyły się uroczystości odsłonięcia obelisków poświęconych Ofiarom Zbrodni Katyńskiej i poległym w katastrofie pod Smoleńskiej w 2010 r., a także Żołnierzom Wyklętym walczących o niepodległość Polski. W uroczystości oprócz mieszkańców uczestniczyli m.in. Zuzanna Kurtyka, Romuald Szeremietiew, parlamentarzyści PiS Marek Polak, Ewa Filipiak, Andrzej Pająk, przedstawiciele klubów „Gazety Polskiej” z całego regionu, samorządowcy i przedstawiciele organizacji patriotycznych.

Redaktor Tomasz Sakiewicz był gościem na spotkaniu inauguracyjnym nowego w Warszawie, bielańsko-żoliborskiego klubu „GP”. Swoje wystąpienie red. Sakiewicz zatytułował ,,Walka Polski o suwerenność”. Spotkanie uświetnił swoim występem Paweł Piekarczyk.

W budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie odbyła się prezentacja wystawy „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna »Inka« 1928–1946”. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Będziński Arkadiusz Watoła. Wystawa była najpierw prezentowana w Liceum im. Jana Pawła II w Siewierzu, a następnie trafi do pozostałych szkól ponadgimnazjalnych powiatu.

Lubin2Klub „GP” w Lubinie gościł dziennikarza śledczego, autora książek: „Kto naprawdę go zabił?”, „Oficer”,   „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”.  Wojciecha Sumlińskiego przedstawił lubinianom przewodniczący Klubu „GP” – Ryszard Ryśnik. Po dwugodzinnym spotkaniu miłośnicy literatury faktu mieli okazję do zadawania pytań autorowi.

.

Gniezno KrajskiW Gnieźnie odbyło się spotkanie z historykiem filozofii i publicystą Stanisławem Krajskim. Prelegent w swojej działalności twórczej prowadzonej przez lata opisywał historię oraz dzieje współczesne wolnomularstwa. W trakcie spotkania, zorganizowanego na zaproszenie posła Krzysztofa Ostrowskiego i gnieźnieńskiego Klubu „GP” , przedstawił działalność masonerii którą wciąż otacza aura tajemnicy, zarówno w wiekach wcześniejszych, jak i obecnie. Na drugim spotkaniu zorganizowanym przez tutejszy klub „GP” uczestnicy mogli spotkać się z ks. Jarosławem Wąsowiczem, który znany jest także jako kapelan kibiców, propagator Żołnierzy Wyklętych, ale również jako publicysta Strefy Wolnego Słowa. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Być dobrym chrześcijaninem i prawym obywatelem”.

GliwiceW dniu św. Józefa, czyli imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego, patrona gliwickiego Klubu „GP”, delegacja klubu oraz Strzelców Rzeczypospolitej oddała hołd Marszałkowi pod jego pomnikiem. Klub zorganizował również spotkanie z panem Flawiuszem Pietrzykiem, który  prowadzi czerpalnię papieru  koło Gliwic, członka Związku Piłsudczyków w Gdyni, fascynata historii i starodruków. W swoim zakładzie produkuje papier czerpany zgodnie z tradycyjną technologią. Podczas spotkania pokazał jak pisać inkaustem, gęsim piórem na czerpanym papierze.

Wrzesnia_2017_01_24_6W sali wrzesińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości – posłem Krzysztofem Ostrowskim i senatorem Robertem Gawłem. Temat spotkania : „Próba puczu czy obrona demokracji?” dotyczył grudniowych wydarzeń w sejmie. Parlamentarzyści potwierdzili tezę, że mieliśmy do czynienia z nieudaną próbą obalenia legalnie wybranej władzy. Podzielili się ze słuchaczami relacjami z wydarzeń w parlamencie, w których osobiście uczestniczyli. Dużą część spotkania stanowiły pytania słuchaczy o aktualną sytuację w Polsce, w której nie zabrakło tematów lokalnych.

W  Auli Jana Pawła II w Houston, odbyła się uroczysta premiera filmu „Smoleńsk”.

SandomierzW spotkaniu   współorganizowanym przez Klub „GP” w Sandomierzu z reż. Konradem Łęckim i aktorem Robertem Wrzosek wzięła udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej Niezłomni.

.

.

Z naszych miast i wsi muszą zniknąć nazwy ulic, placów i budowli, upamiętniające osoby, organizacje, wydarzenia, daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny. Wymusza to ustawa, która obowiązuje od 2 września 2016r. Ponieważ w Kaliszu trwają konsultacje społeczne dotyczące zmiany nazw ulic,  kaliski Klub „GP”. włączył się w tę akcję i złożył na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Plichty swoją propozycję zmiany ul. Hanki Sawickiej – komunistycznej patronki, na  ul. Brata Alberta lub ul. Adama Chmielowskiego.

W dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Spale odbędzie się XII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2017 r. Miejscem Zjazdu będzie Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Uczestników zgłasza przewodniczący klubu „GP”. Więcej informacji udzielają przewodniczący klubów „GP”. Dodatkowe informacje można uzyskać  pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (biuro Klubów „GP”, p. Ewa Wójcik) i  792 237 403 (p. Beata Dróżdż).

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress