Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Spotkajmy się w Krakowie

Tydzień w Klubach „GP” – 18.06.2014 r.

Spotkajmy się w Krakowie

Dzisiaj, 18 czerwca w Królewskiej Katedrze na Wawelu odbędą się uroczystości 65. rocznicy urodzin śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zorganizowane w Krakowie spotkanie będzie przyczynkiem do wspomnień o Prezydencie Lechu Kaczyńskim. Nie ma być ono manifestacją polityczną; po prostu wspólnie przywołamy w pamięci te chwile, kiedy On był z nami. Wspólnie zastanowimy się, jak by wyglądała dzisiaj Polska gdyby On żył. Pomyślimy wspólnie, czy imperialna Rosja poważyłaby się na agresję na wolną Ukrainę i jeszcze raz zadamy sobie pytanie: co by powiedział będąc z innymi przywódcami europejskimi na Majdanie? Co by powiedział Europie? Co by powiedział Światu?

Tak bardzo nam, Polakom, Go brakuje. Tak bardzo Go brakuje Europie.

W uroczystościach będzie uczestniczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, będziemy też uczestniczyć my, członkowie Klubów „Gazety Polskiej”. Będzie z nami red. Tomasz Sakiewicz, będą mieszkańcy Krakowa. Wszyscy, którzy zdają sobie sprawę z jak wielką, historyczną tragedią mieliśmy do czynienia 10 kwietnia 2010 roku. Bądźmy w tym dniu razem.

Program uroczystości wygląda następująco:

– o godz. 17.00 na placu im. o. Adama Studzińskiego odbędzie się projekcja filmu pt. „Niosła go Polska”

– o godz. 17.30 – 18.30 w Katedrze na Wawelu odprawiona zostanie Msza Święta

– o godz. 18.30 – 19.00 – przemarsz na Plac im. o. Adama Studzińskiego pod Krzyż Katyński

– ok. godz. 19.00 – laudacja o Lechu Kaczyńskim i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Więcej informacji o możliwości uczestniczenia w uroczystościach na stronie: www.klubygazetypolskiej

W Domu Polskim w Rowville odbył się pokaz filmu „Niosła go Polska” o śp. prof. Lechu Kaczyńskim, a po filmie odbyła się konferencja połączona z dyskusją na temat wyżej wymienionych rocznic. Spotkanie było zorganizowane przez Klub „GP” w Melbourne. W konferencji udział wzięli przy pomocy komunikacji elektronicznej: dr. Marek Baterowicz oraz red. Stanisław Michalkiewicz; spotkanie poprowadził p. Zbigniew Nowakowski – zastępca przew. Klubu „GP”.

Jak można przeczytać na stronie: „Marsze dla Życia i Rodziny”, w ostatnich tygodniach w ponad 120 miastach przeszły Marsze dla Życia i Rodziny, a pierwsza niedziela czerwca była ich dniem kulminacyjnym. Takiego wydarzenia, takiego zjednoczenia w obronie i promowaniu rodzinnych wartości, jeszcze w naszym kraju nie było – podkreślają organizatorzy Marszów. W radosnej atmosferze, setki tysięcy osób manifestowało swoje przywiązanie do wartości rodzinnych. Marsze dla Życia i Rodziny to wielkie święto rodzin. W tych wydarzeniach niepoślednią rolę odgrywają członkowie klubów „GP”, np. w Dzierżoniowie uczestniczyli członkowie miejscowego Klubu „GP”. Inicjatywa rozrasta się w dynamicznym tempie. Co roku przybywa chcących do zorganizowania Marszu w swoim mieście. – Cieszymy się, że co roku coraz więcej osób pozytywnie nastawionych do życia i wartości rodzinnych chce dać wyraz swoim poglądom. „Jeszcze dwa lata temu dla życia i rodziny maszerowało 49 miast. Dziś jest ich już ponad 120” – wyjaśnia Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszów.

Gościem Klubu „GP” w Raciborzu była pani Zuzanna Kurtyka, wdowa po Januszu Kurtyce, prezesie IPN-u. Głównym celem spotkania była promocja niedawno wznowionej książki J. Kurtyki pt. „Z dziejów agonii i podboju”.

Gościem łochowskiego Klubu „GP” był redaktor naczelny portalu Fronda.pl – Tomasz Terlikowski. Podczas wykładu pt. „Stop Gender” wyjaśnił, czym dokładnie jest ideologia gender i zestawił ją z nauczaniem Kościoła oraz konkretnym fragmentem z Pisma Świętego –„ Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”.

Krakowski Klub „GP” Polskiej w Nowej Hucie zorganizował spotkanie z Adamem Kulpińskim z Fundacji Pro – prawo do życia. Gość Klubu przedstawił w jaki sposób w wielu krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych podejmowane są działania zmierzające do przymusowej seksualizacji dzieci i młodzieży.

Z inicjatywy Klubu „GP” z Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa środowisk niepodległościowych nt. „Powązki dla Bohaterów”.

W Hamburgu odbyło się spotkanie z Filipem Frąckowiakiem i Wiesławem Johann.

W Księgarni „GP” w Krakowie gościł Tadeusz Płużański, który promował swoją najnowszą książkę pt. „Lista oprawców.” Spotkanie prowadził Ryszard Kapuściński. Relacja wideo: www.klubygp.pl

Klub „GP” z Bydgoszczy we współpracy z Solidarnymi2010 zorganizował wykład podczas, którego przypomniano „karierę” i liczne zbrodnie W. Jaruzelskiego. Prelekcje wygłosiła Małgorzata Jarocińska, nauczycielka, wielokrotnie wyrzucana z pracy w czasach PRL-u za swoje poglądy. Spotkanie prowadził Krystian Frelichowski.

Red. Anita Gargas zaprezentowała Polakom mieszkającym w Berlinie swój najnowszy film „Anatomia upadku 2”. Organizatorami spotkania były Kluby: „GP” Berlin – Brandenburg, Berlin2, oraz Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła.

Łódzki klub „GP”, Solidarni2010, oraz Sympatycy Idei Lecha Kaczyńskiego zorganizowali pikietę prze Urzędem Miasta Łodzi w proteście przeciw uroczystemu pochówkowi Wojciecha Jaruzelskiego na Powązkach.

Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu oraz Żołnierzom Wyklętym poświęcone było spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju. Gościem był ksiądz Rafał z Cieszyna, który wygłosił żarliwą prelekcję na temat zapomnianych przez historię Bohaterów Powojennej Polski.

W Głogowie na zaproszenie Klubu „GP” gościła Dorota Kania z promocją książki „Resortowe Dzieci. Media”. W dyskusji dotknięto wielu wątków, w tym politycznych, towarzyskich, jak również sytuacji mediów niezależnych w kraju.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress