Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP” | Spotkania opłatkowe w klubach „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” | 09.02.2022 r.

Spotkania opłatkowe w klubach „Gazety Polskiej”

Serwis_09.02.2022_Jak co roku i jak nakazuje tradycja, w klubach „GP” odbywają się spotkania, na których członkowie klubów i ich sympatycy łamią się opłatkiem, składają sobie życzenia i wspólnie kolędują. 

Na klubowe spotkania opłatkowe zapraszani są przyjaciele klubów „GP” i Strefy Wolnego Słowa, ludzie, którzy byli z nami w najtrudniejszych chwilach i wspierając członków klubów „GP”, budowali społeczeństwo obywatelskie. Na ich pomoc członkowie klubów „GP” w każdej sytuacji mogą liczyć.

Warszawa_2022.02.09

Klub „GP” Warszawa

WARSZAWA | W Warszawie odbyło się spotkanie członków i sympatyków klubu „GP” w Strefie Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie. Wzięli w nim udział m.in. redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, przewodniczący warszawskiego klubu „GP” Adam Borowski, przewodnicząca warszawskiego II klubu młodzieżowego „GP” Mokotów Agnieszka Terczyńska wraz z Joanną Będkowską oraz Mirona Hołda z Telewizji Republika. W trakcie klubowego spotkania odbyło się tradycyjne polskie kolędowanie, do którego akompaniował na gitarze Paweł Piekarczyk. Całość spotkania odbyła się w miłej i serdecznej, świątecznej atmosferze.

NowySaczGurgacz_2022.02.09

Klub „GP” Nowy Sącz im. ks. Gurgacza

NOWY SĄCZ | Członkowie klubu „GP” Nowy Sącz im. ks. Gurgacza oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnym śpiewaniu kolęd przy akompaniamencie Tomka Wolaka. Na spotkanie przybył poseł Patryk Wicher (pierwszy przewodniczący klubu „GP” w Nowym Sączu). Organizatorzy dziękują: Krzysztofowi Kotowiczowi – szefowi Solidarności ziemi gorlickiej i nowosądeckiej, Bożenie Jawor – prezesowi Klubu Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu, Franciszkowi Kantorowi – radnemu powiatu nowosądeckiego i pozostałym gościom za stworzenie niepowtarzalnej, świątecznej atmosfery. Niezwykle smaczne dania przygotowane przez klubowiczki popijano wspaniałym białym winem przywiezionym z ostatniego wyjazdu do Budapesztu.

Konin_oplatek_2022.02.09

Klub „GP” Konin

KONIN | W Koninie klub „GP” im. Marii i Lecha Kaczyńskich również zorganizował spotkanie, podczas którego dzielono się opłatkiem, składając sobie życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu w 2022 roku. Wśród uczestników spotkania był poseł Leszek Galemba.

.

.

.

Pabianice oplatek_2022.02.09

Klub „GP” Pabienice

PABIANICE | Klub pabianicki „GP” też zorganizował spotkanie bożonarodzeniowe dla swoich członków. Po omówieniu bieżących spraw (najbliższą imprezą, która nas czeka, jest Bieg Tropem Wilczym) złożono sobie życzenia i śpiewano kolędy.

.

.

.

Kopanica_2022.02.09

Klub „GP” z Kopanicy i klub „GP” Nowy Tomyśl

KOPANICA | Grodzisk Wielkopolski – Motocyklowe Stowarzyszenie Wschód–Zachód (prezes Rafał Lusina) zorganizowało Bal Charytatywny. Działalność klubu „GP” w Kopanicy jest zbieżna z działalnością stowarzyszenia, więc klubowicze starają się brać czynny udział w organizowanych przez nie wydarzeniach. Cel tegorocznego balu to zbiórka funduszy na stypendia dla studentów ze Wschodu pochodzenia polskiego, a studiujących w Polsce. Każdy z nich zasługuje na uznanie. Wśród wielu gości widziane były Jolanta Hajdasz, Anna Paniszewa (po ostatnich wydarzeniach na Białorusi zmuszona do zamieszkania w Polsce) i Elena Gołubiewa, która wraz z mężem i piątką dzieci szuka wytchnienia i spokoju w Polsce. Po raz drugi obecny był też klub „GP” z Kopanicy i klub „GP” Nowy Tomyśl.

USA_2022.02.09a

Klub „GP” Filadelfia

USA | W Filadelfii (USA) odbyła się demonstracja, w której uczestniczyli klubowicze „GP”. Manifestanci domagali się zmiany amerykańskiej polityki wobec Ukrainy, oczekując większego wsparcia dla naszego wschodniego sąsiada, który jest obecnie w poważnym niebezpieczeństwie spowodowanym koncentracją wojsk rosyjskich przy granicy. O wydarzeniu w rozmowie z portalem Niezalezna.pl opowiedział szef klubu „Gazety Polskiej” w Filadelfii Tadeusz Antoniak. – Organizacje ukraińskie z Filadelfii i okolic zorganizowały protest przeciwko działaniom amerykańskich władz, które ich nie wsparły i pozostawiły samych – wyjaśnił. Wydarzenie odbywa się w centrum miasta, niedaleko Philadelphia Museum of Art. – W manifestacji uczestniczą także społeczności polskie: kluby „Gazety Polskiej”, Komitet Smoleńsko-Katyński. Są też Białorusini, Litwini, jest nasz kongresmen Brian Fitzpatrick, który w sprawach niepodległościowych i w sytuacji zagrożenia wspiera Polskę i Ukrainę – wyjaśnił.

WWnW 2022_poziom_ZAPISZSIĘ

WIELKI WYJAZD NA WĘGRY – 13 marca kluby „Gazety Polskiej” ruszą w drogę do Budapesztu, by uczcić węgierskie Święto Narodowe i wziąć udział w Marszu Pokoju.

Zapraszamy wszystkich Polaków i organizacje patriotyczne do przyłączenia się do nas. Prosimy powiadomić znajomych i przyjaciół. JEDŹCIE Z NAMI!

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami pojedziemy specjalnie wynajętym pociągiem PKP Intercity z miejscami siedzącymi i wagonami sypialnymi. Wyjeżdżamy 13 marca z Warszawy Centralnej, zatrzymujemy się we Włoszczowej, Krakowie Głównym, Katowicach. Do Budapesztu przyjedziemy 14 marca w godzinach porannych. Z dworca zostaniemy autobusami przewiezieni do hoteli. W dniu narodowego święta Węgier, 15 marca, weźmiemy udział w Marszu Pokoju. W Budapeszcie spędzamy dwie noce (14/15–15/16 marca). Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest wpłata na specjalne konto, które w ramach Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” utworzono na tę okazję: PKO SA 26 1240 1040 1111 0010 7806 1812. W rubryce temat przelewu prosimy o dokładne podanie swojego imienia, nazwiska, PESEL (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz miasta (Warszawa, Włoszczowa, Kraków, Katowice), gdzie będą Państwo wsiadać. Prosimy o dopisanie numeru telefonu. Wpłata na konto równoznaczna jest z akceptacją regulaminu wyjazdu, który znajduje się na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl. Osoby, które nie podały kompletnych danych, są proszone o ich uzupełnienie i wysłanie za pomocą formularza dostępnego na stronie www.wielkiwyjazdnawegry.pl lub bezpośrednio na e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl. Ostatecznym terminem wpłaty na WWnW jest 4 marca 2022 roku lub do wyczerpania miejsc, o czym zostaniecie Państwo powiadomieni.

Ceny za cały wyjazd: miejsca siedzące – 500 zł brutto

W cenie zawarty jest: koszt przejazdu w obie strony pociągiem, poczęstunek w pociągu, 2 noclegi w hotelu w Budapeszcie (14/15 marca oraz 15/16 marca), 2 śniadania, kolacja (15 marca), przejazdy specjalnie wynajętymi autobusami, np. z pociągu do hotelu i na uroczystości, koszt ubezpieczenia, broszury i drobne prezenty (np. identyfikatory, buttony, smycze), którymi będziecie Państwo mogli podzielić się z przyjaciółmi z Węgier. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT. Prosimy w miarę szybko podjąć decyzję, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a my jesteśmy zobligowani do uiszczenia różnych opłat, np. musimy zapłacić z góry za hotele. Prosimy nie zapomnieć o polskich flagach. Nowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl, www.klubygp.pl oraz w mediach Strefy Wolnego Słowa. Dodatkowe informacje w sprawie wyjazdu można uzyskać pod numerami telefonów: Ewa Wójcik – Biuro Klubów „GP”: +48 505 038 217; Anna Wójcik – Biuro Klubów „GP”: +48 783 497 745; e-mail: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

MlodziezowyWarszawa_reaktywacjaKLUB MŁODYCH WARSZAWA II | reaktywacja klubu „GP”, przewodniczącym został: Daniel Maksymilian Kowitz, tel. 510 375 849, e-mail: mlodziwarszawa2.klubygp@gmail.com

.

.

Sztokholm_zmiana_fbSZTOKHOLM (SZWECJA) |  zmiana przewodniczącego, nową przewodniczącą została: Ewa Bielska, tel.: 00 46 767 018 200, e-mail: klubgp.stockholm@gmail.com (bez zmian)

Pani Annie  Różańskiej-Mazurkiewicz dziękuję za dotychczasową współpracę.

.

Sierpc_reaktywacja_FBSIERPC | reaktywacja klubu „GP”, przewodniczącym został: Andrzej Cześnik , tel.: 600 024 564, e-mail: klubgp.sierpc@gmail.com

 

 

Elbląg_reaktywacja_FBELBLĄG | reaktywacja klubu „GP”, przewodniczącym został: Roman Fijałkowski, tel. 609 713 948, E-mail: elblag.klubgp@gmail.com

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Serwis_09.02.2022a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress