Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Sukces polskich patriotów w USA

Tydzień w Klubach „GP” – 23.11.2016 r.

Sukces polskich patriotów w USA

Źródło: Print-Screen Gazeta Polska Codziennie

Źródło: Print-Screen Gazeta Polska Codziennie

Zwycięstwo Donalda Trumpa w Filadelfii to niezwykły sukces całego naszego ruchu społecznego skupionego w Klubach „Gazety Polskiej”, Kongresu Polonii Amerykańskiej i Rodzin Radia Maryja w USA. To efekt porozumienia i mrówcza praca  tych trzech środowisk oraz przekonanie, że tylko wspólnie można osiągnąć sukces. To doprowadziło do takiego a nie innego wyniku wyborów. To efekt przekonania, że tylko wspólnie można osiągnąć sukces. To sukces takich ludzi jak: Tadeusz Antoniak, przewodniczący Klubu „GP” w Filadelfii, jego żony Anety Antkowiak, Bogusława Kowalskiego, dr Łucji Świątkowskiej-Cannon, szefowej komitetu „Polonia dla Trumpa” i członka sztabu wyborczego Donalda Trumpa. – Polonia i setek ludzi, którzy identyfikują się z ideami Strefy Wolnego Słowa. To była ciężka praca ludzi, którzy mieli nadzieję, że pracując dla Donalda Trumpa, pracują dla Polski. Z tymi wspaniałymi patriotami współpracowali członkowie innych klubów w USA. Nie ma miejsca, żeby wszystkich wymienić, wszyscy jesteście Państwo bohaterami tych wyborów, to dzięki Waszej codziennej pracy odsunęliście od władzy ludzi, którzy niekoniecznie szanują nas Polaków. To Wy wyciągnęliście ten kamyk, który wzruszył lawinę. To Wam następne pokolenia będą dziękować, że ten kamyk wyciągnęliście.

Docenił to prezydent-elekt USA Donald Trump, który w rozmowie z prezydentem Andrzejem  Dudą mówił, że zdecydowana większość wyborców polskiego pochodzenia głosowała na niego. Donald Trump zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.

oslo_2016_11_18_2Klub „GP” w Oslo odnowił i pomalował napisy na granitowych tablicach pomnika 24 Polaków poległych w latach wojny na terenie Norwegii. Byli w śród nich piloci samolotu Halifax i cichociemni, którzy mieli być zrzuceni na terenie Polski w październiku 1942 roku.  Nad Danią samolot został uszkodzony i zdecydowano o przymusowym lądowaniu w Norwegii, co skończyło się katastrofą. Pomnik za zgodą Rządu Polskiego w Londynie, został zbudowany w Oslo w latach 50. przez Związek Kombatantów Polskich w Norwegii. Po latach był tak zniszczony, że nie dało się odczytać napisów. Członkowie i sympatycy Klubu „GP” w Oslo odrestaurowali cały pomnik. Przy monumencie od wielu lat, odbywają się spotkania Polaków w dzień Zaduszny i  wszystkie dni polskich świąt narodowych. Większość prac wykonali: Andrzej Kabat i Krzysztof Adamek. Klub wraz z Konsulem Sławomirem Kowalskim, zorganizował spotkanie Polaków przy pomniku polskich lotników w Oslo. Na spotkanie zaproszono Attaché wojskowych z wielu ambasad.

dk_217„Resortowe dzieci – Politycy”, to kolejna pozycja autorstwa: Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza. Z tej okazji staraniem poznańskiego Klubu „GP” odbyło się spotkanie z red. Dorotą Kanią z członkami i sympatykami klubu. W czasie spotkania współautorka przedstawiła kulisy pracy nad książką i poinformowała jakie trudności napotykali autorzy podczas zbierania materiałów źródłowych. Poinformowała zebranych jakie pozycje ukażą się w najbliższym czasie z tego cyklu. Dorota Kania w czasie spotkania odpowiadała na liczne pytania związane z książką.

krakow-nowa-huta_2016_10_23_1Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Koło Radia Maryja we współpracy z Klubem „GP” Kraków Nowa Huta i Kongresem Nowej Prawicy zaprosiło mieszkańców Krakowa na spotkanie ze znanymi publicystami Ireneuszem Lisiakiem, Stanisławem Michalkiewiczem i Leszkiem Żebrowskim. Ireneusz Lisiak przedstawił proces niszczenia naszych elit podczas II wojny światowej. Leszek Żebrowski zwrócił uwagę, że nie wszystkie wypowiedzi dotyczące Polaków są antypolonizmem, z tym zjawiskiem mamy do czynienia w momencie kłamstwa na wielką skalę. Dla Stanisława Michalkiewicza antypolonizm jest zjawiskiem, który powstał w wyniku połączenia polityki historycznej Niemiec i Izraela.

amsterdam_2016_11_11_07Jak co roku Klub „GP” z Amsterdamu i Essen wzięli udział w uroczystościach upamiętniających operacje Market Garden, w której udział wzięła Brygada Spadochronowa Generała Stanisława Sosabowskiego W uroczystościach w Driel biorą udział żołnierze gen. Sosabowskiego z Holandii i Anglii. Przybyli również kombatanci angielscy, przedstawiciele Ambasady RP, dzieci z Polski, Czerwone Berety z Polski (Brygada Spadochronowa), rekonstrukcjoniści z całej Europy, przedstawiciele organizacji polskich.

Z inicjatywy Klubu „GP” w Tczewie złożono znicze hołdu i pamięci w stulecie proklamacji mocarstw w 1916 roku. Znicz klubu składał wiceminister, poseł Kazimierz Smoliński. Znicz Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku składał Stefan Kukowski. Po złożeniu zniczy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego  wśród zgromadzonych osób wywiązała się dyskusja na temat wpływu proklamacji mocarstw, które odebraliśmy jako zmartwychwstania Narodu Polskiego.

hamburg-pluzanski2016Kluby „GP” Hamburg oraz Hamburg II zaprosiły na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim pod hasłem „Nie o zemstę chodzi, lecz o pamięć i prawdę”, wykład pt.” Ludobójstwo ludności polskiej na Kresach”. Spotkanie było nadawane na żywo na stream1.

.

dzierzonioii-patriotyczne-spiewanieW Dzierżoniowie odbyło się kolejne V Jubileuszowe Patriotyczne Śpiewanie, które przygotowali: PiS, OPR, Klub „GP” Dzierżoniów II, RS im. Lecha Kaczyńskiego oraz PR. Patriotyczne. Śpiewanie już na trwałe wpisało się w kalendarz uroczystości w  mieście, tworzy tradycję, dając świadectwo polskości tych ziem.

gorzyce-piekarczyk2016Na zaproszenie Klubu „GP” w Gorzycach z koncertem muzyki patriotycznej  gościli Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski. W Sali Domu Parafialnego utworów  gości słuchali mieszkańcy gminy Gorzyce, Tarnobrzega, Sandomierza i sąsiedniej gminy Zaleszany.

.

kartuzy_2016_11_06_2W Gołubiu  na Pomorzu otwarto  Klub „GP” Kartuzy-Golubie. W otwarciu udział wzięło szereg znaczących osobistości w tym:  Senator RP Waldemar Bonkowski, Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk, Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzostowski oraz Radni Gminy i Powiatu. Spotkanie uświetnił koncert, entuzjastycznie przyjętych bardów Pawła Piekarczyka i Andrzeja Kołakowskiego.

Elbląg II – powstał 409 Klub GP, przewodniczącym został Bogusław Tadrowski, tel. 691 414 617, e-mail: GP-klub-E-g2@wp.pl

Łochów – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Tadeusz Łuniewski, tel. 504 981 378, klubgp.lochow@o2.pl

Panu Robertowi Gołaszewskiemu dziękuję za dotychczasową owocną współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress