Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Święto klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 13.06.2018r.

Święto klubów „Gazety Polskiej”

W piątek 15 czerwca spotkamy się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na XIII Zjeździe Klubów „GP”. To wielkie święto dla wszystkich klubowiczów i środowiska Strefy Wolnego Słowa.

To czas na podsumowanie 13 lat naszej działalności. W Polsce, Europie, USA, Kanadzie i Australii działa ponad 460 klubów „GP”. Warto w tym miejscu ponownie przypomnieć słowa prof. Sławomira Cenckiewicza, laureata Człowieka Roku Klubów „GP”: „Kluby »Gazety Polskiej« tworzą wyjątkowe w skali kraju środowisko – spiskowców wolności, mówiąc słowami wielkiego poety Zbigniewa Herberta z wiersza »17 września«”. Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem profesora, który jak nikt inny poznał środowisko klubów „GP” i spotykając się z klubowiczami, rozmawiał o przeszłości i przyszłości Polski. Rozmawiał z ludźmi tworzącymi wielki ruch społeczny, w który zaangażowały się tysiące Polaków w kraju i za granicą; ruch budujący społeczeństwo obywatelskie – czasami w skrajnie trudnych warunkach. Bo należy pamiętać, że w wielu miejscowościach kluby „GP” są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o naszym kraju, a kluby integrują lokalną społeczność i pracując dla niej, dają wszystkim impuls do pozytywnego działania. To m.in. praca członków klubów „GP” pozwoliła trzy lata temu doprowadzić do zmiany władzy w Polsce. Do odsunięcia ludzi, dla których polskość to nienormalność. W klubach działają patrioci, osoby przeważnie niezwiązane z żadną partią, kierujące się podstawowymi wartościami etycznymi i moralnymi. Jest to działanie oddolne, czyste w swojej genezie, spontaniczne, tak jak to było w początkach Solidarności. To budowa Społeczeństwa Obywatelskiego, bez polityków, lobbystów i odgórnych nacisków. Ideę, która im przyświeca, stanowią trzy słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Zaangażowanie klubowiczów docenił prezes Jarosław Kaczyński, który do przedstawicieli klubów „GP” zebranych w Piotrkowie Trybunalskim na X Zjeździe Klubów „GP” powiedział: „Jesteście oddziałem szturmowym armii, która ma maszerować do zwycięstwa”. I maszerują! Wiele środowisk chciałoby powielić nasz sukces. Nie szczędząc pieniędzy, próbują stworzyć ruch przypominający struktury klubów „GP”. Zapominają o jednym. Że patriotyzmu, miłości do Polski, chęci działania dla wspólnego dobra nie można kupić za pieniądze. Bo właśnie ludzie o takich przymiotach tworzą nasz wielki ruch społeczny, to oni od lat budują społeczeństwo obywatelskie, nie zważając na przeciwności, szykany, uznając podstawowe wartości.
Na zjeździe wspólnie z naszymi gośćmi zastanowimy, jak będziemy mogli pomóc Polsce w obecnej sytuacji. Jak działać dla dobra każdej małej ojczyzny, w której żyjemy na co dzień, ale przede wszystkim jak dobrze służyć Polsce. Będzie możliwość posłuchania i porozmawiania z ludźmi, którym tak jak nam leży na sercu dobro Polski, spotkania z tymi, którzy marzą – tak jak my – o Polsce suwerennej i bogatej. Porozmawiamy z tymi, którzy decydują o przyszłości następnych pokoleń Polaków. Zastanowimy się, jak wykorzystać historyczną szansę na wyrwanie Polski z rąk tych, którzy doprowadzili kraj do degradacji gospodarczej i politycznej. Padnie wiele pytań, bo trzeba będzie wiele spraw wyjaśnić, wytłumaczyć, ponieważ akurat nam należy się to w pierwszej kolejności. Dla dobra Polski musimy szczerze rozmawiać o naszych polskich problemach. Bo takie chwile ma w swojej historii każdy kraj, każdy naród. Nie wolno nam tej chwili zmarnować.
Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, z red. naczelnym „GP” Tomaszem Sakiewiczem na czele, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezalezna.pl. Część czasu poświęcimy sprawom organizacyjnym. Będą też chwile relaksu, m.in. przy znakomitej muzyce. Program zjazdu jest niezwykle bogaty. Zaszczycą nas swoją obecnością wybitni politycy, ministrowie, dziennikarze, ludzie kultury i biznesu. Będą ci, których znacie i szanujecie za ich codzienną pracę.
Gośćmi honorowymi XIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” będą premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, min. Antoni Macierewicz. Zaproszenie przyjął prezes Jarosław Kaczyński.
Wśród zaproszonych polityków są tak znamienite osoby jak marszałkowie: Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski, Ryszard Terlecki, Beata Mazurek, Adam Bielan, a także ministrowie i posłowie.
Mamy nadzieję, że kilkuset uczestników zjazdu zostanie usatysfakcjonowanych programem paneli dyskusyjnych i listą gości, którzy będą uczestniczyć w tym wielkim święcie naszego środowiska.

Wstępny program XIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2018

Piątek (I dzień)
Godz. 17 – kolacja.
Godz. 19 – oficjalne otwarcie XIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2018 r. (red. nacz. „GP” Tomasz Sakiewicz, prezes klubów „GP” Ryszard Kapuściński).
Godz. 20 – GOŚĆ HONOROWY: wystąpienie premiera RP Mateusza Morawieckiego.
Godz. 21.30 – panel „Polska, innowacyjna gospodarka” – debata o innowacji w biznesie, systemie kształcenia, rynku pracy”, prowadzący: Maks Kraczkowski.
Do udziału w debacie zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, PZL-Świdnik, PKN ORLEN, Totalizatora Sportowego, Tauronu.
Godz. 22.30 – koncert pt. „Pasjonaci niepodległości”, który poprowadzi Jan Pietrzak. Wystąpią: Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Bartłomiej Kurowski.
Kino Nocnych Marków – propozycje Jurka Keniga.

Sobota (II dzień)
Godz. 8 – śniadanie.
Godz. 10 – otwarcie drugiego dnia zjazdu (Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński).
Godz. 10.15 – Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa (m.in.: Piotr Hofman, Jurek Kenig, Tomasz Sakiewicz).
Godz. 11 – GOŚĆ HONOROWY: wystąpienie min. Antoniego Macierewicza.
Godz. 12.30 – GOŚĆ HONOROWY: wystąpienie wicepremier Beaty Szydło.
Godz. 14 – wystąpienie Körmendy Adrienne, konsul generalnej Węgier w Polsce.
Obiad.
Godz. 15 – „Czy historia jest nam potrzebna?” (Jarosław Szarek, prezes IPN, ks. dr Jarosław Wąsowicz, Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej).
Godz. 16 – wystąpienie GOŚCI SPECJALNYCH
Godz. 16.45 – panel dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa (wystąpią m.in.: red. Katarzyna Gójska, red. Dorota Kania, red. Tomasz Sakiewicz, red. Piotr Lisiewicz, red. Michał Rachoń, red. Wojciech Mucha, red. Jacek Liziniewicz).
Godz. 17.45 – sprawy klubów „Gazety Polskiej” (Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński, Ewa Wójcik).
Godz. 19.00 – Telewizja Republika – „Poland Daily” (red. Dorota Kania).
Godz. 19.30 – panel „25 lat >>Gazety Polskiej<< i Media SWS” (Tomasz Sakiewicz,  Marcin Dębowski);
– panel „Kluby >>Gazety Polskiej<< w mediach społecznościowych” (red. Sebastian Moryń);

– panel „Kolportaż i prenumerata” (Janusz Snarski i Przemysław Szałański).
Godz. 20 – koncert Pawła Piekarczyka.
Godz. 21 – grill, wspólne śpiewanie przy ognisku.

Niedziela (III dzień)
Śniadanie.
Godz. 10 – zakończenie XIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2017 r. Podsumowanie (Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński).
Uroczysta Msza święta.
Wszystkie godziny podano szacunkowo.

Przez cały czas zjazdu będzie czynne stoisko z pamiątkami związanymi z klubami „Gazety Polskiej” oraz księgarni „Gazety Polskiej”.
Będzie również możliwość wykupienia prenumeraty elektronicznej i papierowej – specjalna oferta dla klubowiczów. Na stoisku SWS prelegenci będą do dyspozycji uczestników zjazdu.
Organizatorem głównym przedsięwzięcia jest Fundacja Klubów „Gazety Polskiej”: Ryszard Kapuściński, Ewa Wójcik.
Współorganizatorem zjazdu jest klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim z
przewodniczącymi Beatą i Waldemarem Dróżdż.
Sponsorem XIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” jest Synthos.
Partnerami wspierającymi są: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, TAURON, Totalizator Sportowy.
Sponsorami wspierającymi są: PKN ORLEN, Provident Polska.
Patroni medialni: „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie”, Niezależna.pl
Wsparcie: Haftina sp. z o.o.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress