Tydzień w Klubach „GP” – 14.12.2016 r.
Uczciliśmy rocznicę stanu wojennego
Przedstawiciele kilkudziesięciu Klubów „Gazety Polskiej” uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Ramię w ramie z represjonowanymi i organizatorami strajków w tamtych ponurych czasach stanęli ludzie, którzy chcieli pokazać, że hucpa, którą w tym dniu przygotowali twórcy stanu wojennego i ich spadkobiercy jest czymś skandalicznym i uwłacza pamięci Polaków. Uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego przez zdrajców Ojczyzny odbyły się w większości miast w Polsce. We wszystkich uczestniczyli członkowie Klubów „GP”. Jesteśmy winni szacunek i podziękowanie tym wszystkim, a zwłaszcza członkom Klubów „GP”, za to, że zawsze są tam, gdzie decydują się losy Kraju, gdzie pojawia się zagrożenie, że ktoś chce nam ukraść niepodległą Polskę. Dziękujemy!
Maciej Marosz, współautor książki „Resortowe dzieci – politycy” był gościem na spotkaniach z Polonią w USA. Spotkanie z chicagowską Polonią odbyło się w sali przy kościele Św. Ferdynanda. Wieczór autorski został zorganizowany przez nowo powstały Klub „GP” Chicago Illinois. Mieszkańcy Chicago pomimo fatalnych warunków atmosferycznych licznie przybyli na spotkanie, żeby porozmawiać o książce, która zbulwersowała wcześniej opinię publiczną w Polsce. Autor opowiadał o powiazaniach biznesowych, politycznych i towarzyskich ludzi którzy tworzyli do niedawna III RP. Była również mowa o planach wydania kolejnej książki z cyklu „Resortowe dzieci” – tym razem o podejrzanych współzależnościach w sadownictwie. Na spotkanie przybył również konsul generalny w Chicago Piotr Janicki Potem autor podpisywał książki a następnie został zaproszony wraz członkami Klubu „GP” przez księdza proboszcza Zdzisława Torbe na poczęstunek w budynku parafii. Również Kluby „GP” New York oraz w New Jersey zorganizowały spotkanie z redaktorem Maciejem Maroszem na które przybyła licznie miejscowa Polonia.
W Rezydencji Konsula Generalnego w Hamburgu gościł Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski. Zebranie połączone ze spotkaniem opłatkowym było transmitowane na żywo przez Mariusza Bartkiewicza z Klubu „GP” Hamburg na stream1.
.
W Tychach gościł wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Spotkanie, które odbyło się w fantastycznej atmosferze otworzył występ dzieci przedszkolnych ubranych w biało-czerwone szarfy. Przedszkolaki w sposób naturalny, poprzez wiersze i piosenki, wyraziły swoją miłość do Ojczyzny. Część merytoryczną spotkania, którego tematem była: „Rodzina-Metropolia-Polska”, otworzył Senator Czesław Ryszka. Główny gość, wiceminister Michał Wójcik w swojej prelekcji omawiał i uzasadniał kolejne działania Ministerstwa Sprawiedliwości w walce z patologiami, które toczą nasze państwo. Korupcja, przestępczość, afery gospodarcze, czyli zjawiska nasilone w ciągu ostatnich lat, stały się głównym polem walki obecnego rządu a właściwie ministerstwa sprawiedliwości. Była również mowa o wymiarze sprawiedliwości – sędziach, prokuratorach. W części dotyczącej rodziny minister omówił problemy rodziców i rodzin, zarówno w kraju jak i na emigracji oraz działań ministerstwa sprawiedliwości w zakresie pomocy rodzinom, a także ochrony praw rodziców i dzieci. Minister Michał Wójcik wspomniał również o ustawie metropolitarnej i nadmienił, że to właśnie aglomeracja śląska jako jedyna ma szansę zostać metropolią. Po wystąpieniu ministra Wójcika uczestnicy mieli okazję zadawać najróżniejsze pytania. Na koniec Michał Wójcik wsparł tyską obywatelską akcję zwolnienia tyskich dzieci i młodzieży z opłat za bilety autobusowe. Akcja taka została zapoczątkowana przez panią Ewę Węglarz i nabiera rozpędu. Gospodarzem spotkania z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem była parafia Bł. Karoliny Kóżkówny w Tychach, a przede wszystkim ks. Proboszcz Józef Szklorz. Organizatorami spotkania z Ministrem Michałem Wójcikiem była Radna Ewa Węglarz oraz Klub „GP” w Tychach.
Krakowski Klub „GP” w Nowej Hucie, Duszpasterstwo Ludzi Pracy w Mistrzejowicach, Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe oraz Solidarność Region – Małopolska zorganizowały uroczystą Mszę Świętą w intencjach Ojczyzny oraz Ofiar stanu wojennego. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbył się koncert pieśni patriotycznych i religijnych w wykonaniu pp. Alicji Kondraciuk, Marzeny Kubin i Grzegorza Kowalskiego.
35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w Gliwicach uczczono pod tablicą pamięci w Golgocie Polskiej. Zapalono znicze. Przybyły delegacje następujących organizacji: Strzelców Rzeczypospolitej, Gliwickiego Klubu „GP”, Kukiz 15 z Gliwic i Zabrza, Polski Wolności, Gliwickich Patriotów i Korwin-Mikke. Krótkie wprowadzenie historyczne o wydarzeniach przed 35 laty przedstawił Jan Święcicki. Po modlitwie za ofiary stanu wojennego odpalono race i zawołano „Cześć i chwała Bohaterom!”.
W Zgierzu z udziałem członków Klubu „GP” w Zgierzu odbyły się uroczystości 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
We Wschowie i w Sławie Klub „GP” we Wschowie zorganizował koncerty „Zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka, które jak w innych miastach, zakończyły się pełnym sukcesem.
Klub „GP” w Dąbrowie Górniczej gościł red. Dorotę Kanię, która przyjechała z promocją książki pt. „Resortowe dzieci. Politycy”. W swoim wykładzie zwróciła uwagę na poważne zagrożenia dla naszego kraju związane z wszechobecnym bytem kadry wywodzącej się z reżimu komunistycznego. Ludzi, którzy w poczuciu wielkiego zagrożenia, swoich prywatnych interesów i wpływów, działali i dalej działają na szkodę Polski. Pani redaktor spotkała się z bardzo miłym i serdecznym przyjęciem licznych uczestników spotkania. Padało wiele pytań z sali na które chętnie i obszernie odpowiadała. Współorganizatorem spotkania był poseł PiS Robert Warwasa.
Na spotkaniu poznańskiego Klubu „GP” prelekcję pt. „Wojny hybrydowe wczoraj i dziś” wygłosił Jana Martini.
Klub „GP” w Suwałkach w 35. rocznicę stanu wojennego, z NSZZ Solidarność O/Suwałki i pocztem sztandarowym, brał udział we Mszy Św. za Ofiary stanu wojennego i zapaleniu biało – czerwonych zniczy i złożeniu kwiatów pod tablicą byłej siedziby NKWD UB i MO oraz obeliskiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Członkowie Klubów „GP” zostali zaproszeni na Koncert Galowy z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Koncert odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie.
Czerwionka-Leszczyna – zawieszenie działalności. Pani Ewie Kopczyńskiej dziękuję za dotychczasową owocną współpracę.
Sosnowiec – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Paweł Szopa, tel. 608 228 070, e-mail: klubgp.sosnowiec@gmail.com Panu Robertowi Fiałkowskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.
Świdwin – zmiana adresu e-mail: kgpswidwin@interia.pl
Wiedeń II – zmiana adresu e-mail: kgp.wieden.pilecki@hotmail.com
Tychy – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Janusz Jabłoński, tel. 608 260 412, e-mail: tychy.klubgp@gmail.com. Pan Zygmunt Grochowalski został wiceprzewodniczącym. Dziękuję Panu Zygmuntowi za owocną współpracę.
Ryszard Kapuściński