Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Uczciliśmy rocznicę stanu wojennego

Tydzień w Klubach „GP” – 14.12.2016 r.

Uczciliśmy rocznicę stanu wojennego

13-grudniaPrzedstawiciele kilkudziesięciu Klubów „Gazety Polskiej” uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Ramię w ramie z represjonowanymi i organizatorami strajków w tamtych ponurych czasach stanęli ludzie, którzy chcieli pokazać, że hucpa, którą w tym dniu przygotowali twórcy stanu wojennego i ich spadkobiercy jest czymś skandalicznym i uwłacza pamięci Polaków. Uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego przez zdrajców Ojczyzny odbyły się w większości miast w Polsce. We wszystkich uczestniczyli członkowie Klubów „GP”. Jesteśmy winni szacunek i podziękowanie tym wszystkim, a zwłaszcza członkom Klubów „GP”, za to, że zawsze są tam, gdzie decydują się losy Kraju, gdzie pojawia się zagrożenie, że ktoś chce nam ukraść niepodległą Polskę. Dziękujemy!

chicago-illinois_2016_12_10_1Maciej Marosz, współautor  książki „Resortowe dzieci – politycy” był gościem na spotkaniach z Polonią w USA. Spotkanie z chicagowską Polonią odbyło się w sali przy kościele Św. Ferdynanda. Wieczór autorski został zorganizowany przez nowo powstały Klub „GP” Chicago Illinois. Mieszkańcy Chicago pomimo fatalnych warunków atmosferycznych licznie przybyli na spotkanie, żeby porozmawiać o książce, która zbulwersowała wcześniej opinię publiczną w Polsce. Autor opowiadał o powiazaniach biznesowych, politycznych i towarzyskich ludzi którzy tworzyli do niedawna III RP. Była również mowa o planach wydania kolejnej książki z cyklu „Resortowe dzieci” – tym razem o podejrzanych współzależnościach w sadownictwie. Na spotkanie przybył również konsul generalny w Chicago Piotr Janicki  Potem autor podpisywał książki a następnie został zaproszony wraz członkami Klubu „GP” przez księdza proboszcza Zdzisława Torbe na poczęstunek w budynku parafii. Również Kluby „GP” New York oraz w New Jersey zorganizowały spotkanie z redaktorem Maciejem Maroszem na które przybyła licznie miejscowa Polonia.

hamburg-waszczykowski2016W Rezydencji Konsula Generalnego w Hamburgu gościł Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski. Zebranie połączone ze spotkaniem opłatkowym było transmitowane na żywo przez Mariusza Bartkiewicza  z Klubu „GP” Hamburg  na stream1.

.

tychy_2016_12_05_12W Tychach gościł wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Spotkanie, które odbyło się w fantastycznej atmosferze otworzył występ dzieci przedszkolnych ubranych w biało-czerwone szarfy. Przedszkolaki w sposób naturalny, poprzez wiersze i piosenki, wyraziły swoją miłość do Ojczyzny.  Część merytoryczną spotkania, którego tematem była: „Rodzina-Metropolia-Polska”, otworzył Senator Czesław Ryszka.  Główny gość, wiceminister Michał Wójcik w swojej prelekcji omawiał i uzasadniał kolejne działania Ministerstwa Sprawiedliwości w walce z patologiami, które toczą nasze państwo. Korupcja, przestępczość, afery gospodarcze, czyli zjawiska nasilone w ciągu ostatnich lat, stały się głównym polem walki obecnego rządu a właściwie ministerstwa sprawiedliwości. Była również mowa o wymiarze sprawiedliwości – sędziach, prokuratorach.  W części dotyczącej rodziny minister omówił problemy rodziców i rodzin, zarówno w kraju jak i na emigracji oraz działań ministerstwa sprawiedliwości w zakresie pomocy rodzinom, a także ochrony praw rodziców i dzieci.  Minister Michał Wójcik wspomniał również o ustawie metropolitarnej i nadmienił, że to właśnie aglomeracja śląska jako jedyna ma szansę zostać metropolią. Po wystąpieniu ministra Wójcika uczestnicy mieli okazję zadawać najróżniejsze pytania. Na koniec Michał Wójcik wsparł tyską obywatelską akcję zwolnienia tyskich dzieci i młodzieży z opłat za bilety autobusowe. Akcja taka została zapoczątkowana  przez panią Ewę Węglarz i nabiera rozpędu. Gospodarzem spotkania z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem była parafia Bł. Karoliny Kóżkówny w Tychach, a przede wszystkim ks. Proboszcz Józef Szklorz. Organizatorami spotkania z Ministrem Michałem Wójcikiem była Radna Ewa Węglarz oraz Klub „GP” w Tychach.

nowahuta_2016_12_08_13Krakowski Klub „GP” w Nowej Hucie, Duszpasterstwo Ludzi Pracy w Mistrzejowicach, Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe oraz Solidarność Region – Małopolska zorganizowały  uroczystą Mszę Świętą w intencjach Ojczyzny oraz Ofiar stanu wojennego. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbył się koncert pieśni patriotycznych i religijnych w wykonaniu pp. Alicji Kondraciuk, Marzeny Kubin i Grzegorza Kowalskiego.

 

gliwice_2016_12_13_0135. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w Gliwicach uczczono pod tablicą pamięci w Golgocie Polskiej. Zapalono znicze. Przybyły delegacje następujących organizacji: Strzelców Rzeczypospolitej, Gliwickiego Klubu „GP”, Kukiz 15 z Gliwic i Zabrza, Polski Wolności, Gliwickich Patriotów i Korwin-Mikke. Krótkie wprowadzenie historyczne o wydarzeniach przed 35 laty przedstawił Jan Święcicki. Po modlitwie za ofiary stanu wojennego  odpalono race i zawołano „Cześć i chwała Bohaterom!”.

W Zgierzu z udziałem członków Klubu „GP” w Zgierzu odbyły się uroczystości  35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

We Wschowie i  w Sławie Klub „GP” we Wschowie zorganizował koncerty „Zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka, które jak w innych miastach, zakończyły się pełnym sukcesem.

dabrowagornicza_2016_12_08_01Klub „GP” w  Dąbrowie Górniczej  gościł red. Dorotę Kanię, która przyjechała   z promocją książki pt. „Resortowe dzieci. Politycy”.  W swoim wykładzie zwróciła  uwagę na poważne zagrożenia dla naszego kraju związane z wszechobecnym bytem kadry wywodzącej się z reżimu komunistycznego. Ludzi, którzy w poczuciu wielkiego zagrożenia, swoich prywatnych interesów i wpływów, działali i dalej działają na szkodę Polski. Pani redaktor spotkała się z bardzo miłym i serdecznym przyjęciem licznych uczestników spotkania.  Padało wiele pytań z sali na które chętnie i obszernie odpowiadała. Współorganizatorem spotkania był poseł PiS Robert Warwasa.

Na spotkaniu poznańskiego Klubu „GP” prelekcję pt. „Wojny hybrydowe wczoraj i dziś” wygłosił  Jana Martini.

Klub „GP” w Suwałkach w 35. rocznicę stanu wojennego, z NSZZ Solidarność O/Suwałki i pocztem sztandarowym, brał udział we Mszy Św. za Ofiary stanu wojennego i zapaleniu biało – czerwonych zniczy i złożeniu kwiatów pod tablicą byłej siedziby NKWD UB i MO oraz obeliskiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Członkowie Klubów „GP” zostali zaproszeni na Koncert Galowy z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Koncert odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Czerwionka-Leszczyna – zawieszenie działalności. Pani Ewie Kopczyńskiej dziękuję za dotychczasową owocną współpracę.

Sosnowiec – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Paweł Szopa, tel. 608 228 070, e-mail: klubgp.sosnowiec@gmail.com Panu Robertowi Fiałkowskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Świdwin – zmiana adresu e-mail:  kgpswidwin@interia.pl

Wiedeń II  – zmiana adresu e-mail:  kgp.wieden.pilecki@hotmail.com

Tychy – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Janusz Jabłoński, tel. 608 260 412, e-mail: tychy.klubgp@gmail.com. Pan Zygmunt Grochowalski został wiceprzewodniczącym. Dziękuję Panu Zygmuntowi za owocną współpracę.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress