Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Ważne rozmowy na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” –  18.09.2019 r.

Ważne rozmowy na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „GP”

W ośrodku Dresso, który leży w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Luciąży i Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego odbył się kolejny w tym roku V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Wprawdzie od ostatniego zjazdu minęło zaledwie kilka miesięcy, ale w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi członkowie klubów doszli do wniosku, że powinni się spotkać jeszcze raz i porozmawiać o wyzwaniach, jakie ich czekają w najbliższym czasie. Wszyscy zdają sobie sprawę, że wynik wyborów na wiele lat może zdeterminować los następnych pokoleń Polaków. Nie sposób wymienić wszystkich tematów poruszonych na zjeździe, ale we wszystkich prawie wypowiedziach przewijała się troska, by zbliżające się wybory parlamentarne wygrali ci, którzy z sukcesem realizują to co cztery lata temu obiecali Polakom. W licznych wystąpieniach znamienitych gości przebijało się również przekonanie, że konieczne są następne lata rządów Zjednoczonej Prawicy, aby można było niektóre reformy państwa dokończyć. Byli też tacy, którzy mówili, że istnieją zaniedbania poprzednich rządów, na naprawienie których potrzeba o wiele więcej czasu. Gośćmi zjazdu byli m.in. minister Antoni Macierewicz, minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, Doradca Prezydenta RP Andrzej Waśko, senator Zbigniew Cichoń, były senator Bogdan Pęk, poseł Zbigniew Gryglas, dziennikarze Strefy Wolnego Słowa. Zwiastun swojego najnowszego filmu pt. „Iskra niepodległości” pokazała red. Bogusława Stanowska-Cichoń, a zwiastun filmu „Legiony” zaprezentował uczestnikom zjazdu Adam Borowski. Listy do uczestników zjazdu wystosowali: Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Krzysztof Szwagrzyk. W specjalnym liście do uczestników, który wystosował prezes PiS Jarosław Kaczyński, można przeczytać słowa, które potwierdzały wypowiedzi uczestników zjazdu:

LIST JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

Szanowny Panie Prezesie,

Szanowni Państwo,

            Można powiedzieć, że jesteśmy w połowie maratonu i – co więcej – że przewodzimy stawce. Ale też musimy bardzo uważać, by nie pozwolić się wyprzedzić.

            Rok temu świętowaliśmy jak kraj długi i szeroki setną rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchodziliśmy ją w naszych małych ojczyznach w tych dniach, w których przed stu lat nasi przodkowie rozbrajali żołnierzy wroga, obalali symbole obcej dominacji i przejmowali władzę.

W tym roku, a zwłaszcza w przyszłym, obchodzimy i będziemy obchodzić rocznice związane z obroną niedawno co wywalczonej niepodległości, z walką o przetrwanie odrodzonego państwa polskiego oraz ze zmaganiami o to, by mogło się ono spokojnie rozwijać.

Szanowni Państwo!

Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością. Wywalczyliśmy możliwość jej wprowadzenia w zwycięskich wyborach prezydenckich i parlamentarnych cztery lata temu, a teraz musimy ją obronić. Stawka w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest – co wszyscy doskonale wiemy – dużo, dużo większa, bo nie będzie w nich chodziło tylko o utrwalenie tego, czego dokonaliśmy, ale o zapewnienie dalszych możliwości rozwojowych. O to, by nasza Ojczyzna nadal podążała właściwym kursem ku lepszej przyszłości. Ku dostatniej, silnej, sprawiedliwej i solidarnej Rzeczypospolitej. Ku takiej Polsce, która będzie bezpiecznym domem dla wszystkich jej mieszkańców i w której z rozwoju gospodarczego będą korzystać wszystkie Polki i wszyscy Polacy. Wreszcie ku takiej, w której poziom i jakość życia będą podobne jak w najzamożniejszych państwach Europy. Budowanie takiej Polski jest nasza powinnością wobec Ojczyzny, wobec przyszłych pokoleń naszych Rodaków.

Szanowni Państwo!

Dobrą zmianę i Polskę naszych marzeń będziemy musieli obronić wspólnie, połączonym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli podzielających tę wizję przyszłości naszej Ojczyzny. Nie ukrywam, że pragnę po raz kolejny, ujrzeć na pierwszej linii frontu starych, wiernych, wypróbowanych przyjaciół – czyli szanownych państwa, członków Klubów „Gazety Polskiej”.

Przeszliśmy wspólnie niejedno, byliśmy razem, a właściwie byliście Państwo ze mną, z nami w najtrudniejszych czasach i zawsze można było na Was liczyć jak na Zawiszę. Wasz wkład na rozlicznych polach w dzieło walki o naprawdę Rzeczypospolitej jest po prostu nie do przecenienia. Zawsze tez podkreślam, i uczynię to także i teraz, okazane przez Państwa wsparcie oraz zaangażowanie w walkę o prawdę o Tragedii Smoleńskiej oraz o godne upamiętnienie poległych w tej straszliwej Katastrofie.

 Za to wszystko, za Waszą, Szanowni Państwo, ofiarność, całkowite oddanie Sprawie, patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku, pragnę Państwu z głębi serca, najgoręcej, jak tylko potrafię, podziękować. Polska musi czuć się dumna, że posiada takie Córki i takich Synów.

A ponieważ nasza Ojczyzna jest w tak wielkiej potrzebie, to chciałbym Państwa prosić o jeszcze większy wysiłek i jeszcze większą mobilizację w nadchodzących wyborach do Sejmu  i Senatu. Wiem, że wciąż proszę o więcej i więcej, ale stawka po prostu nieustająco rośnie. Zresztą, do kogo mam się zwracać, jak nie do państwa właśnie.

Panu Prezesowie Ryszardowie Kapuścińskiemu pragnę z całego serca podziękować za jak zawsze życzliwą pamięć i zaproszenie na V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”.

Bardzo chciałem do Państwa przyjechać, spotkać się i zwyczajnie porozmawiać, ale nieodwoływalne zobowiązania związane z kampanią wyborczą mi na to, niestety, nie pozwoliły i proszę, byście Państwo moją nieobecność uznali za usprawiedliwioną.

Obyśmy przyszłoroczną rocznicę obrony naszej wolności mogli obchodzić pod rządami dobrej zmiany. Tego państwu, tego Polsce całym sobą życzę.

Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia.

Łączę wyrazy szacunku,

Jarosław Kaczyński

Wspaniała organizacja V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „GP” to zasługa ludzi, którzy poświęcili swój czas i oddali całe serce przy organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Szczególne podziękowania kieruję na ręce pani Ewy Wójcik, prezes Fundacji Klubów „Gazety Polskiej”, głównego organizatora zjazdu. Dziękuję Beacie i Waldkowi Dróżdżom, szefom klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim, współorganizatorowi zjazdu, oraz Ani Wójcik. Dziękuję za ich ciężką pracę w ostatnich miesiącach przy przygotowywaniu tak dużego przedsięwzięcia. Dziękuję za profesjonalizm, za uśmiech, który im towarzyszył podczas zjazdu, i wiarę, że ich praca służy Polsce. Wielkie podziękowania należą się klubowiczom z piotrkowskiego Klubu „GP”: Oli Dudzińskiej, Dorocie Cieślak, Edycie Alama, Urszuli i Andrzejowi Trzuszczakowi, Jerzemu Sankiewiczowi,  Andrzejowi Piekarskiemu. Dziękuję klubowiczom z braniewskiego klubu „GP”: Joannie, Markowi, Cezaremu, Rafałowi, Winicjuszowi Sokołom oraz  Andrzejowi Pirógowi. Dziękuję Przemkowi Szałańskiemu. Za pomoc w finansowaniu zjazdu dziękuję Monicie Rutkowskiej i Małgorzacie Popek. Dziękuję Prałatowi Grzegorzowi Gogoli  za odprawienie patriotycznej mszy św. kończącej zjazd. Za gościnność, wyrozumiałość i wszelką pomoc dziękuję właścicielowi Ośrodka „Dresso” w Sulejowie panu Zdzisławowi Górnemu, oraz wszystkim pracownikom za pomoc i wsparcie. Patronem medialnym zjazdu były: „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie”, Telewizja Republika, Niezalezna.pl.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – 6-8 września 2019 r. Piotrków Trybunalski

Banner Klubow Nadzwyczajny 700x150 — kopia

Fotorelacja okiem klubowiczów:
– Andrzej Piekarski/Klub „GP” Piotrków Trybunalski
– Filip Piekarski/Klub „GP” Piotrków Trybunalski
Wiktoria Kondratowicz/Klub „GP” Kraków

(kliknij w zdjęcie lub linka poniżej, aby obejrzeć fotorelację)

https://drive.google.com/drive/folders/1TjtWbbAzI6UOYkpq4Kfmn2VTJYhBLZcZ?usp=sharing

ZjazdSulejow2019_0Banner

bannerGP — kopia

Dąbrowa Tarnowska – powstał 465. Klub „GP”, przewodniczącym został Krzysztof Gil, tel.: 663 357 214, e-mail: klubgp.dabrowatarnowska@gmail.com

Białystok – zmiana przewodniczącego, nową przewodniczącą została Anna Kamińska, tel. 695 026 835. Bardzo dziękujemy Pani Bożenie Janinie Korzińskiej, założycielce klubu za dotychczasową owocną współpracę.