Tekst alternatywny

Tydzień w Klubach „GP” – X Zjazd Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 12.05.2015 r.

X Zjazd Klubów „GP”

W dniach 29-31 maja (piątek – niedziela) w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się jubileuszowy X Zjazd Klubów  „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2015. Miejscem Zjazdu będzie ośrodek „Dresso”, który znajduje się na powierzchni 50 000 m2 w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Luciąży i Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego: www.dresso.pl

Podczas zjazdu będziemy rozmawiać o naszych sukcesach, planach i problemach, z jakimi boryka się nasze klubowe środowisko. Będzie okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów, a część czasu poświęcimy sprawom organizacyjnym. Znajdziemy również czas na chwile relaksu, m.in. przy znakomitej muzyce.

Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezalezna.pl; znani   politycy i Gość Honorowy, którzy podsumują ostatnie wybory prezydenckie. Tradycyjnie w późnych godzinach nocnych Jerzy Kenig zaprasza na „Kino Nocnych Marków”, gdzie będzie można zobaczyć filmy, których nie sposób obejrzeć w oficjalnej dystrybucji.
Spotkamy się ponownie w gronie przyjaciół, którym na sercu leży przyszłość Polski. Jesteśmy wielkim ruchem społecznym, w który zaangażowały się tysiące Polaków w kraju i za granicą; ruchem budującym społeczeństwo obywatelskie – czasami w skrajnie trudnych warunkach. Stawia nas to w sytuacji, w której musimy wykazać się dużą odpowiedzialnością i skutecznością. W naszych działaniach na pierwsze miejsce wybija się wielka troska o dalsze losy Polski, bezpardonowo demolowanej w każdej dziedzinie życia przez obecną ekipę rządową. Tym bardziej musimy wymieniać się pomysłami, jak działać dla dobra każdej małej ojczyzny, w której żyjemy na co dzień, ale przede wszystkim – jak dobrze służyć narodowi i Polsce. Musimy pamiętać, że w wielu miejscowościach kluby „GP” są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o naszym kraju, że klub integruje lokalną społeczność i pracując dla tej społeczności, daje wszystkim impuls do pozytywnego działania. W corocznych zjazdach uczestniczy coraz więcej klubów „GP” rozsianych po całym świecie. Czerpią one z doświadczeń klubów w Polsce i działając poza jej granicami, mają duży wkład w integrację Polonii. Najlepszym przykładem jest sukces I Zjazdu Klubów Europy Zachodniej i I Zjazdu Klubów „GP” z USA i Kanady w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown (USA). To właśnie tam przedstawiciele klubów z Europy, USA i Kanady mieli możliwość poznania się i zaplanowania wspólnych przedsięwzięć.

Ze względu na potrzebę  zarezerwowania odpowiedniej ilości miejsc, proszę jak najszybciej zgłaszać się do przewodniczących klubów „GP” o wpisanie na listę uczestników zjazdu. Koszt pobytu jednej osoby wynosi 250 zł (w tym 46,7 zł VAT). Ostatecznym terminem zgłoszenia jest dzień 19 maja. Uczestników zgłasza przewodniczący klubu „GP”. Więcej informacji udzielają przewodniczący klubów „GP”. Dodatkowe można uzyskać  pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (biuro Klubów „GP”, Ewa Wójcik) i 792 237 403 (Beata Dróżdż). 

 Podziękowanie dla wrocławskiego klubu „GP” za wpłatę kwoty 1 340,00 zł na szczytny cel, jakim jest dokończenie realizacji filmu fabularnego „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze. Andrzej Górnik – przewodniczący Klubu.

W Nowym Tomyślu powstała Tablica Smoleńska, której inicjatorem był  klub „GP” oraz Akcja Katolicka. Odsłonięcie nastąpiło 10 kwietnia po mszy świętej w kościele NMP Nieustającej Pomocy. Tablica stanęła obok Pomnika Katyńskiego. Po uroczystym poświęceniu, delegacje władz miasta, nowotomyskiego klubu „GP”, środowisk kościelnych oraz szkół, złożyły kwiaty i zapaliły znicze. W uroczystości wzięły  także udział  delegacje wojska, straży pożarnej i oczywiście mieszkańcy Nowego Tomyśla. Całość uświetnił występ orkiestry Nowotomyskiej Szkoły Muzycznej

W Grudziądzu zostało odsłonięte pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim popiersie Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego. W uroczystościach brali udział również członkowie klubu „Gazety Polskiej” w Grudziądzu

W Gdańsku odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowych tablic w miejscu znalezienia ciał Żołnierzy Wyklętych Inki i Zagończyka na miejscowym cmentarzu garnizonowym.

W dniach 14-19 kwietnia 2015 roku odbyły się uroczystości w dawnym niemieckim obozie koncentracyjnym dla kobiet Ravensbrück oraz Sachsenhausen  z okazji 70. rocznicy wyzwolenia. W uroczystościach w Rawensbrück wzięła udział duża grupa polskich więźniarek, którym szczęśliwie udało się przeżyć gehennę w tym niemieckim obozie zagłady. Od czasu wyzwolenia uczestniczą one w corocznych obchodach upamiętniających wyzwolenie. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz polskich, niemieckich, korpusu dyplomatycznego akredytowanego w RFN, delegacji z wielu państw Europy i Ameryki. Nie zabrakło członków klubów „GP” z Berlina.

W Kętach goszczono ks. prof. Dariusza Oko, który wygłosił wykład nt. „Gender, współczesne zagrożenie rodziny, dzieci i młodzieży”. Wykład spotkał się z żywym zainteresowaniem słuchaczy. Ze spotkania powstał materiał, który był emitowany w rozgłośni „Anioł Beskidów „.

Obrona wolnych i uczciwych wyborów oraz poparcie dla Andrzeja Dudy – taki był cel manifestacji, jaką na raciborskim Rynku zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość. W manifestacji uczestniczyli: Grupa Rekonstrukcji Historycznej Powstaniec Śląski z Wodzisławia Śl., posłowie Izabela Kloc, Czesław Sobierajski, Grzegorz Janik i Grzegorz Matusiak. Nie zabrakło też członków klubów „GP” z Raciborza, Wodzisławia i Ziemi Gliwickiej.

Sochaczewski Klub GP zorganizował spotkanie poświęcone uczciwym wyborom. Podczas spotkania wyświetlono film poświęcony parze prezydenckiej Marii i Lechowi Kaczyńskim „Dama”. Spotkanie uświetnił swą obecnością poseł na sejm RP Maciej Małecki.

Tyski klub „GP” oraz Komitet  Poparcia Andrzeja Dudy  przeprowadził w Tychach i okolicy akcję promująca kandydata na prezydenta w którą włączyło się wielu  zwolenników Andrzeja Dudy; rozdano tysiące gazet promujących kandydata na prezydenta.

W Myślenicach odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Janusza Kurtyki Prezesa IPN. Gościem była Zuzanna Kurtyka.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress