Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Zjazdy Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 31.07.2019 r.

Zjazdy Klubów „Gazety Polskiej”

 

Zjazd Nadz Foto2 — kopiaW dniach 6-8 września (piątek-niedziela) w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2019. Miejscem Zjazdu będzie ośrodek Dresso, który zajmuje powierzchnię 50 tys. m. kw., leży w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Luciąży i Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego: www.dresso.pl. Spotkamy się w tym roku ponownie w gronie przyjaciół, którym na sercu leży przyszłość Polski. Porozmawiamy o ważnych sprawach na które zabrakło nam czasu na XIV Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2019. Będzie to ważne spotkanie, odbędzie się tuż przed wyborami parlamentarnymi. Ze znamienitymi gośćmi porozmawiamy o tym, jak będziemy mogli pomóc, żeby na długie lata odsunąć od jakichkolwiek decyzji tych, którzy w poprzednich dwóch kadencjach demolowali gospodarkę Polski. Podczas zjazdu będziemy rozmawiać o naszych sukcesach, planach i problemach, z jakimi boryka się nasze klubowe środowisko. Będzie okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów, a część czasu poświęcimy sprawom organizacyjnym. Znajdziemy również czas na chwile relaksu, m.in. przy znakomitej muzyce. Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, telewizji Republika i portalu Niezależna.pl; znani politycy i Gość Honorowy. Podsumują oni ostatnie cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy. Wszystkie informacje otrzymają Przewodniczący Klubów „GP”.

bannerGP_Paryz2018OK — kopiaW dniach 20-22 września 2019 r. w Domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre pod Paryżem odbędzie się V Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa zapewniają, że dom otoczony wielkim parkiem to idealne miejsce na takie spotkania. Można przy okazji zwiedzić dolinę Marny, pobliską Szampanię, Euro Disneyland czy Paryż. Jak zapewnia Andrzej Woda, przewodniczący klubu „GP” w Paryżu, główny organizator zjazdu, przyjadą goście z całego świata. Jak mówi: „Będzie to wyjątkowe spotkanie w przełomowym roku wyborów oraz bardzo istotnych decyzji dotyczących przyszłości naszej  Ojczyzny. Jest  o czym rozmawiać i nad czym debatować. Będziemy mogli podzielić się spostrzeżeniami, uwagami oraz radami przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W rozmowach uczestniczyć będą zaproszeni przedstawiciele gabinetu pana Prezydenta, Sejmu, Senatu oraz Rządu. Obecność swoją zadeklarowali także nowo wybrani europosłowie. W czasie zjazdu nie zapomnimy również o przeszłości. Zasadzimy pamiątkowy dąb poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego,  ofiarowany przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Odbędzie się prezentacja przedpremierowa filmu „Legiony”. O jego realizacji opowie nam przewodniczący warszawskiego klubu „GP”, pan Adam Borowski, pomysłodawca i współrealizator filmu. Będzie to też okazja by porozmawiać o problemach z jakimi w swej działalności borykają się zagraniczne kluby. W dyskusji wezmą udział red. nacz. „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, prezes Klubów „GP”, Ryszard Kapuściński i koordynator klubów zagranicznych, Paweł Piekarczyk. O patriotyczną oprawę muzyczną naszego zjazdu zadba Paweł Piekarczyk. Koszt całkowity pobytu (2 noclegi + 7 posiłków) wynosi 130 euro. Prosimy o jak najszybszą rezerwację uczestnictwa w zjeździe (mail – paryskiklubgp@ gmail.com lub nr tel. 0033 695033412) a po potwierdzeniu zgłoszenia o wpłatę za pobyt na poniższe konto: Nazwa odbiorcy: Association „Klub Gazety Polskiej”, IBAN: FR76 1020 7000 9522 2117 6118 790, BIC: CCBPFRPPMTG (kod SWIFT), Tytułem: ZJAZD 2019

bannerGPNJ — kopiaW październiku odbędzie się VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie. W obu tych krajach bardzo aktywnie działa około 30 klubów „GP”. Po upływie sześciu lat można powiedzieć, że cele, jakie przed sobą postawili uczestnicy I Zjazdu – „potrzeba integracji środowiska związanego z »Gazetą Polską«, poznanie się, wymiana doświadczeń i pomysłów, ale przede wszystkim wspólna rozmowa o Polsce, płynąca z troski i miłości do Ojczyzny” – są konsekwentnie realizowane i środowisko Polaków skupione wokół klubów „GP” jest z roku na rok coraz bardziej zintegrowane i ma niezwykle pozytywny wpływ na Polonię w USA i Kanadzie. Wszystkie sukcesy. jakie w swoim dorobku mają kluby amerykańskie, trudno wymienić. Jednak jeżeli podamy tylko te z ostatnich lat, to zobaczymy, jak wielką pracę wykonują członkowie klubów „GP” dla Polski i Polonii mieszkającej w USA i Kanadzie. Na pewno takim wydarzeniem była gala, która odbyła się w ubiegłym roku w Isaac Stern Auditorium w Carnegie Hall w Nowym Jorku, poświęcona wielkiemu Polakowi i znakomitemu artyście – Ignacemu Janowi Paderewskiemu w 85. rocznicę jego ostatniego koncertu w tym miejscu. Koncert zainaugurował w USA obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównymi organizatorami były fundacja „Gazeta Polska” Community of America oraz Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Nad całością czuwał Maciej Rusiński, koordynator klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie, szef klubu „GP” w Nowym Jorku. Gala pokazała, jak można promować Polskę i przypominać światu naszą wspaniałą historię. Tegoroczny VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie będzie podsumowaniem całorocznej pracy klubów amerykańskich. Program zjazdu i miejsce w którym się odbędzie poznamy w najbliższym czasie. W trzydniowym zjeździe weźmie udział większość klubów „GP” działających w obu północnoamerykańskich krajach, przedstawiciele organizacji polonijnych, a także znakomici goście z USA i Polski.

banner (12)W dniach 23 – 25 sierpnia  2019 roku, z inicjatyw Marty Święcickiej, przewodniczącej gliwickiego Klubu „GP”, w Tarnowskich Górach odbędzie się  „Spotkanie Śląskich Klubów Gazety Polskiej w 100 Rocznicę Powstań Śląskich.” Organizatorzy liczą na udział delegacji  klubów z  Górnego i Dolnego Śląska. Przewodniczący klubów proszeni są o wysłanie do koordynatora nazwisk uczestników, a następnie wpłacenia zaliczek w wysokości 100 zł. od osoby na konto: Fundacja Kompleks Zamkowy, ul. Pyskowicka 39, 42-600 Tarnowskie Góry; Santander Bank: 04 1910 1048 2510 0390 3128 0001 (całość opłaty to 150 zł od osoby). Kontakt: Przewodniczący Klubu G P Tarnowskie Góry II, Krystian Podzimski, Tel.512 441 352. Koordynator: Marta Święcicka, Tel. 607 453 044; martaswiecicka@gmail.com

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress