Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Kluby „GP” wspierają Straż Graniczną i Wojsko Polskie

Tydzień w Klubach „GP” | 17.11.2021 r.

Kluby „GP” wspierają Straż Graniczną i Wojsko Polskie

Serwis_17.11.2021_BIAŁYSTOK II | Środowiska patriotyczne Białostocczyzny w tym Klub „GP” Białystok II udzieliły poparcia Podlaskiej Straży Granicznej i Wojsku Polskiemu w związku z zaistniałą bardzo niebezpieczną sytuacją na granicy z Białorusią.  Panu Komendantowi Podlaskiej SG wręczono  list wyrażający uznanie i wdzięczność dla pracy Straży Granicznej i Wojska Polskiego. Członkowie białostockiego klubu „GP” zachęcają klubowiczów w Polsce do podobnych akcji mających na celu wsparcie Straży Granicznej i Wojska Polskiego w ich odpowiedzialnej i ciężkiej służbie. Jak informują: – Nasze poparcie jest im obecnie potrzebne, zwłaszcza, że od totalnej opozycji  idą bezpardonowe ataki dziwnie przypominające tamte wobec żołnierzy WP z września 1939 i tamte wobec Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego po 1945 roku.

Białystok II_2021_08_27

Klub „GP” Białystok II

Stanowisko podlaskich organizacji społecznych w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

My niżej podpisani członkowie organizacji społecznych, wyrażamy solidarność i niewzruszone poparcie dla działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego w ochronie polskiej granicy państwowej przed próbami nielegalnego jej przekroczenia przez nieznanych migrantów z Bliskiego Wschodu, inspirowanych przez władze Białorusi. Potępiamy wszystkie ataki i szkalowanie funkcjonariuszy Państwa Polskiego, uwłaczanie godności żołnierza Wojska Polskiego, jak również nakłanianie przez osoby będące posłami na Sejm RP, dziennikarzami i aktywistami środowisk lewicowych będących ideologicznymi spadkobiercami komunistów do popełniania przestępstwa przez funkcjonariuszy państwowych. Podobne działania naruszają powagę Polski oraz zagrażają bezpieczeństwu państwa i nas, obywateli. Jako mieszkańcy Podlasia mamy w pamięci podobne zachowania wobec żołnierzy drugiej konspiracji po 1945 roku, które to działania prowadzone są do dziś przez wyżej wymienione środowiska.

Za podejmowane, zgodne z polskim i międzynarodowym prawem działania funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego dziękujemy.

#DumaiSzacunek (1)Lista sygnatariuszy:

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – Okręg Białystok

Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze „PODZIEMIE”

Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska – Okręg Podlaski

Klub Gazety Polskiej – Białystok II

Paweł Myszkowski – Radny Miasta Białystok, Przewodniczący Komisji Samorządności i Bezpieczeństwa

Instytut Suwerennej

Fundacja W Dobrym Tonie

Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego w Białymstoku

Stowarzyszenie KoLiber – Oddział Białystok

Płock_2021_11_05_ (3)

Klub „GP” Płock

PŁOCK | W Płocku odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”  Tomaszem Sakiewiczem zorganizowane przez klub „GP” w Płocku. Spotkanie miało miejsce w Centrum Edukacji w Płocku. Uczestniczyło w nim około 100 osób, w tym senator RP p. Marek Martynowski. Poprowadził je przewodniczący klubu „GP” p. Edward Bogdan. Red. Tomasz Sakiewicz omówił bieżącą sytuację polityczną w Polsce i Unii Europejskiej oraz wpływ sytuacji politycznej w innych krajach na Polskę m.in. Niemiec, Rosji, Ukrainy. Uczestnicy zadawali pytania, na które red. Sakiewicz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Gliwice 1.11.2021

Klub „GP” Gliwice

GLIWICE | 1 listopada gliwicki klub „GP” odwiedził pomniki i tablice pamięci oraz groby zmarłych bohaterów i klubowiczów. Zapalono znicze pod Golgotą Polską z 25 tablicami historycznymi oraz gen, Augusta Emila Fieldorfa „NILA”. Odwiedzono Pomnik Powstań Śląskich pod Tarnowskimi Górami, tablice pamięci ośmiu poległych powstańców oraz zamordowanego w Gliwicach przez Niemców działacza plebiscytowego Wincentego Styczyńskiego, doktora medycyny i to w trakcie przyjęć chorych Niemców i Polaków, w 1922 roku. Zapalono znicz pod pomnikiem Filii Obozu Koncentracyjnego KL Auschwitz – Birkenau w Gliwicach, pod tablicą pamięci Wojciecha Korfantego, Gliwickich Cichociemnych, Ofiar Sybiru, Studentów Politechniki Śląskiej zamordowanych przez UB; na grobach żołnierzy Armii Krajowej – ze Lwowa prof. arch. Franciszka Maurera, honorowego klubowicza oraz z Powstania Warszawskiego por. Ireny Siwickiej „Hawrań”. Odwiedzono też groby zmarłych w 2019 roku kolegów klubowych: Zdzisława Kistera, Mirosława Krzakiewicza i Henryka Muzykarza.

Nowy Sącz im J Olszewskiego_2021_11_02_ (5)

Klub „GP” NOWY SĄCZ im. J.Olszewskiego

NOWY SĄCZ im. J.Olszewskiego | 103 lata temu ziściły się marzenia wielu pokoleń Sądeczan o wolności. Nocą z 30 na 31 października 1918 zakończyła się blisko 150-letnia austriacka okupacja Nowego Sącza. Rocznica tego wydarzenia oraz żołnierze I Pułku Strzelców Podhalańskich którzy polegli w walce o uzyskanie i utrwalenie polskiej wolności w latach 1918-20 zostali przypomnieni i uhonorowani w pięknej uroczystości, która odbyła się przy Baszcie Kowalskiej i pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej” i Stowarzyszenie Banderia Konna „Iskra” Dolina Dunajca. W uroczystości wzięli udział członkowie  klubu „GP” w Nowym Sączu, przewodniczący Tomasz Baliczek, Sylwester Adamczyk oraz Tadeusz Giza którego ojciec Józef brał udział w wyzwalaniu Polski i wojnie polsko-bolszewickiej. W swoim przemówieniu Tomasz Baliczek, zwrócił uwagę m.in. na to, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze i podobnie jak sto lat temu, tak i dziś nasi żołnierze i funkcjonariusze stoją ofiarnie na straży zagrożonej wschodniej granicy Rzeczypospolitej. Nowosądeccy klubowicze spotkali się również pod Pomnikiem Legionisty na Cmentarzu Komunalnym na wspólnej modlitwie za tych którzy walczyli za nasza wolność w latach 1914-1920. Wyrazili naszą wspólną pamięć i tożsamość, które dziś są odpowiedzialnością za wywalczoną przez przodków niepodległość. Rys historyczny przybliżający bohaterów tamtych czasów wygłosił dr Jarosław Jakubowski.

Warszawa Bielany Żoliborz_2021_11_05_ (4)

Klub „GP” Warszawa Bielany-Żoliborz

WARSZAWA BIELANY-ŻOLIBORZ | Z okazji odzyskania Niepodległości odbył się koncert Bartka Kurowskiego oraz   Zbigniewa „Basti” Woźniaka,  rapera zajmującego się tworzeniem przede wszystkim utworów patriotycznych. Koncert został zorganizowany przez warszawskie kluby „GP” oraz młodzieżową Formację Patriotyczną im. Kazimierza Wielkiego afiliowaną przy Bielańsko-Żoliborskim klubie „GP”.

.

.

NowyTarg17.11.2021

Klub „GP” Nowy Targ

NOWY TARG | W Nowym Targu odbyło się >>Elitarne Spotkanie Klubu Gazety Polskiej w Nowym Targu z okazji 410 rocznicy „Hołdu ruskiego”<<. Rozmawiano na temat wspomnianego wydarzenia historycznego uwiecznionego przez mistrza Jana Matejko na słynnym obrazie. Oprócz tematów historycznych poruszono sprawy organizacyjne klubu nowotarskiego oraz pomysły na przyszłe spotkania. Omawiano artykuły z bieżących wydań „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i miesięcznika „Nowe Państwo”, głównie jeśli chodzi o politykę międzynarodową.

.

.

Rypin_2021_10_28_ (2)

Klub „GP” Rypin

RYPIN | Klub „GP” w Rypinie wspólnie ze społecznością Zespołu Szkół Nr 2 w Rypinie porządkowali groby Powstańców Styczniowych, Legionisty Józefa Piłsudskiego, nauczycieli z lat 20 ubiegłego wieku. Podpisano porozumienie o przejęciu na stałe przez społeczność szkolną opieki nad w/w grobami.

.

.

.

banner (12)

Klub „GP” Oslo

OSLO | Jak co roku Polonia w Oslo spotkała się pod pomnikiem poległych Polaków, pochowanych na cmentarzu Vestre Gravlund. Porządkowanie pomnika zrobili harcerze i Andrzej Kabat ze Związku Polaków w Oslo.

.

.

.

Skierniewice2021.11.17

Klub „GP” Skierniewice

SKIERNIEWICE | Klubowicze „GP” ze Skierniewic z posłem Grzegorzem Wojciechowskim kwestowali  na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków skierniewickich cmentarzy.

.

.

.

Lubomierz_2021_10_03_ (11)

Klub „GP” Lubomierz

LUBOMIERZ | Na spotkaniu w Lubomierzu klub „GP” w Lubomierzu gościł  Jacka „Komisarza” Wronę oraz Wojciecha Sumlińskiego. Podczas spotkania został zaprezentowany film dokumentalny pt. „Powrót do Jedwabnego”.

.

.

.

KLUBGP I 482_483_zmiana_Soleczniki_Oświęcim_Brzeszcze_FBSOLECZNIKI (LITWA) – powstał  483. Klub „GP”, przewodniczącym został: Tadeusz Romanowski, tel.  +37060049444, e-mail:  klubgp.soleczniki@wp.pl

OŚWIĘCIM II powstał 484. Klub „GP”, przewodniczącą została: Izabela Miłkowska, tel.: 509 809 573, e-mail: klubgposwiecim2@gmail.com

BRZESZCZE  – zmiana przewodniczącego, nową przewodniczącą została: Joanna Ropel, tel.: 504 355 067, e-mail: gpklub.brzeszcze@gmail.com (bez zmian). Pani Izabeli  Miłkowskiej dziękujemy za dotychczasową współpracę.

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Serwis_17.11.2021

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress