Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Wysyłamy listy do eurodeputowanych – akcja Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” | 10.11.2021 r.

Wysyłamy listy do eurodeputowanych – akcja Klubów „GP”

Serwis_10.11.2021_AKCJA KLUBÓW „GP” | Kluby „Gazety Polskiej” wraz z portalem Niezalezna.pl zorganizowały wielką akcję wysyłania listów do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, jak i wszystkich europosłów, mającą na celu poinformowanie o faktycznym kontekście i sensie reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Ursula von der Leyen podczas debaty w Parlamencie Europejskim, poświęconej wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego na temat prymatu prawa europejskiego oświadczyła, że wyrok polskiego TK kwestionuje podstawy Unii Europejskiej. Brak wiedzy europosłów na temat sytuacji politycznej w Polsce, lub zła wola spowodowały, że akcja wysyłania listów do europosłów spotkała się ze zrozumieniem i poparciem członków klubów „GP” i wszystkich czytelników Strefy Wolnego Słowa. Treść listu i adresy mejlowe europosłów znajdują się na portalu Niezalezna.pl. W liście znalazły się m.in. takie słowa:

„Szanowni Europosłowie, Polska broni dzisiaj Unii Europejskiej, broni takiej Unii, do której wstępowała i która jest opisana w traktatach. Nie ma innej UE, bo jest to właśnie organizacja opierająca się na podpisanych porozumieniach. To potwierdził ostatnio polski Trybunał Konstytucyjny. Polska występuje w obronie zarówno tych porozumień, jak i katalogu wartości, które tworzyły Unię Europejską, a są nimi: wolność, suwerenność narodów, demokracja i sprawiedliwość, a także poszanowanie podstawowych praw człowieka. Dzisiaj instytucje Unii Europejskiej, być może zmylone lub działające w złej wierze, depczą podpisane traktaty, ale przede wszystkim niszczą wartości, dla których nie tylko Polacy zdecydowali się być w UE, lecz także inne narody. Polska w 1989 roku wyzwoliła się z komunizmu narzuconego przez Moskwę. Wcześniejsze próby walki o wolność były okupione krwią tysięcy ludzi i więzieniem setek tysięcy naszych rodaków. (…)W 2015 roku społeczeństwo dokonało wyboru między innymi pod hasłami głębokich reform w sądach. Kolejne wybory od tego czasu potwierdzają tę decyzję. Nigdy nie chodziło o podważanie niezawisłości czy obowiązującego prawa, a właśnie o uwolnienie sądów od ciężaru powiązań politycznych i mafijnych. (…)Osiemdziesiąt procent Polaków chce być w Unii Europejskiej, ale tyle samo też chce sprawiedliwych i uczciwych sądów, których od 1939 roku nie mieliśmy. Czy nie jest hańbą dla instytucji unijnych stworzenie sytuacji, kiedy musimy się wyrzec sprawiedliwych sądów, żeby UE nas nie prześladowała? Jeżeli ideologiczne zaślepienie albo gra interesów nie pozwala Wam na refleksję, to chociaż pamiętajcie, że na wielkim kryzysie Unii, który zaczął się od wyjścia Wielkiej Brytanii, straci cała Europa. Stracą Polacy, Węgrzy, ale stracą też państwa, które tworzyły UE, bo zyski z tego, że jesteśmy razem, są wspólne. Jest jeszcze czas na refleksję i uczciwe spojrzenie na istotę sporu. Wykorzystajmy go dla dobra naszego kontynentu, dla dobra Unii Europejskiej i tworzących ją narodów.”

Licznik

Licznik Grodzkiego, FOTO | Bartosz Kalich

LICZNIK GRODZKIEGO | Pod budynkami polskiego parlamentu, kluby „GP” zorganizowały akcję przypominającą ile dni Polacy czekają na rozpatrzenie wniosku o odebranie immunitetu marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. Klubowicze trzymali tablice z tzw. licznikiem Grodzkiego, pokazującym, ile dni mija od złożenia do Senatu wniosku o odebranie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu. O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Grodzkiego prokuratura poinformowała już 22 marca. Wniosek dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”. – Wiary w to, że pan marszałek Grodzki jest człowiekiem honoru i zrzeknie się immunitetu, nie mam absolutnie żadnej. Jesteśmy tu po to, żeby przypomnieć, że ten licznik bije, że złożony jest wniosek o odebranie immunitetu, tylko musi zostać poddany pod głosowanie. W mocy pana Grodzkiego, jest ten wniosek pod głosowanie poddać, a on tego nie robi. Ma szansę oczyścić się przed sądem, ma szansę, by jego słowa o niewinności zostały potwierdzone, a z tego nie korzysta. – mówił portalowi Niezalezna.pl Adam Borowski, szef klubu „GP” w Warszawie, jeden z inicjatorów wydarzenia. – Sytuacja jest niesłychana, ponieważ marszałek oskarżany przez 200 osób o wzięcie łapówki, nie zamierza się stawić w prokuraturze blokując głosowanie w swej sprawie w Senacie, rękami niestety też całej opozycji. Każdy z senatorów, który na to pozwala, ma na sumieniu wielką niegodziwość i sprzeniewierzenie się przysiędze senatora. A jednocześnie dziennikarze, którzy opisują wstrząsające często relacje osób, od których wymuszono łapówki, są stawiani przed sądem, z możliwością skazania na wieloletnie więzienie – mówił red. Tomasz Sakiewicz.

Poznań_2021_10_18_27

Klub „GP” Poznań, Foto Andrzej Karczmarczyk

POZNAŃ | Z inicjatywy Poznańskiego klubu „GP” odbyło się spotkanie z Marszałkiem Seniorem Antonim Macierewiczem, przewodniczącym komisji ds. ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Licznie zgromadzeni słuchacze w sali Pałacu Działyńskich z uwagą zaznajomili się z rezultatami wieloletniej pracy komisji zawartej w raporcie końcowym, który ma być podstawą do dalszej pracy prokuratury i sądów. Członkowie komisji pod przewodnictwem Marszałka jednoznacznie stwierdzili że przyczyną tej tragedii było świadome działanie osób, którym powinny zostać postawione zarzuty, a bezpośrednią przyczyną tragedii była eksplozja ładunku wybuchowego umieszczonego w lewym skrzydle samolotu.

.

Poznań_2021_10_21_01

Klub „GP” Poznań, Foto Andrzej Karczmarczyk

POZNAŃ | 21 października w cieniu Pomnika Armii Poznań naprzeciw Cmentarza Zasłużonych, gdzie kończy się wzgórze, na którym stoi kościół Św. Wojciecha zwany Poznańską Skałką, w którym spoczywają doczesne szczątki zasłużonych Polaków, jak między innymi: serce Jana Henryka Dąbrowskiego – twórcy Legionów Polskich we Włoszech, Józefa Wybickiego – twórcy słów hymnu narodowego, Feliksa Nowowiejskiego, który napisał melodie do Roty Marii Konopnickiej, położony jest skwer nazwany od teraz Skwerem Marii i Lecha Kaczyńskich. To doniosłe wydarzenie zorganizowane przez wojewodę poznańskiego Michała Zielińskiego miało bardzo uroczysty charakter. Odsłonięcia tablicy z patronami skweru dokonała inicjatorka uchwały radna poznańskiego PiS Klaudia Strzelecka i wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. „Cały projekt otrzymał poparcie ponad podziałami; tak niełatwe do zdobycia w dzisiejszej Polsce” – napisał w liście do uczestników uroczystości prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Mój śp. brat był święcie przekonany, iż niepodległość Polski jest wielkim skarbem, o który należy dbać ze wszystkich sił. A także darem nie do przecenienia, z którego trzeba – póki możemy – korzystać najlepiej, jak tylko umiemy, bo taka jest nasza odpowiedzialność wobec zarówno przeszłych, jak i przyszłych pokoleń. A tym ostatnim przyjdzie żyć w takiej Polsce, jaką im pozostawimy” – zaznaczył Kaczyński. Uroczystość w której uczestniczyli poznańscy klubowicze uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Elbląg II_2021_10_07_ (3)

Klub „GP” Elbląg II

ELBLĄG II | Kolejne wyróżnienie i docenienie działalności wolontariatu, klubowicza „GP” Elbląg II, prezesa Zarządu Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Elbląg Ireneusza Ziemińskiego, na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, za bezinteresowność i pomoc w organizowaniu wszelkich inicjatyw PCK, przede wszystkim propagowanie honorowego oddawania krwi.

.

.

.

.

.

Suwalki_legitymacje

Klub „GP” Suwałki

SUWAŁKI | Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych potwierdził w drodze decyzji administracyjnej status działacza opozycji antykomunistycznej dla Grzegorza Kubaszewskiego, przewodniczącego klubu „GP” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach.

.

.

Klub „GP” Krośniewice

KROŚNIEWICE | W niecodziennej lekcji historii na świeżym powietrzu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem. Młodzież z dużym zainteresowaniem zapoznała się z wystawą pod tytułem Od „ Zwierciadła polskości” po „Laur niepodległości”.  Na zakończenie uczniowie  otrzymali drobne upominki od klubu „GP” Krośniewice. Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.

.

.

,

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Serwis_10.11.2021

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress