Tekst alternatywny

Uroczystości Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 9-10 marca w Łochowie

Uroczystości Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 9-10 marca w Łochowie

– 9 marca /niedziela/ godz. 11:00 Kościół Parafialny w Jerzyskach gm. Łochów – Msza św. koncelebrowana w intencji por. Hieronima Piotrowskiego PS.”JUR” i wszystkich Żołnierzy Wyklętych. Po mszy przejazd do Brzuzy, gdzie na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej, która nosi Jego imię, krótka uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na obelisku Jemu poświęconym.

– 9 marca /niedziela/ godz.16:00 Biblioteka Miejska – premiera książki Pawła Abramskiego „W imieniu Polskiego Państwa Podziemnego” – Z dziejów walk o wolność Polski na Mazowszu Północno – Wschodnim w pamiętnikach „Szarugi” 1939 – 1945. Książka wspomnieniowa Tadeusza Abramskiego, która jest historią legendarnego oddziału specjalnego Armii Krajowej wchodzącego w skład kompanii wachmistrza pochor/ppor. „Rafała”- Kajetana Fijałkowskiego, który brał udział w bitwie pod JERZYSKAMI gm.Łochów.
Jeden z rozdziałów jest poświęcony opisowi bitwy pod Jerzyskami. W trakcie spotkania dyskusja z zaproszonymi gośćmi i możliwość zakupu książki

– 10 marca /poniedziałek/ – Koncert Patriotyczny Andrzeja Kołakowskiego – „Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych”
http://www.youtube.com/watch?v=klmHYu4BaAQ

Koncerty Pana Andrzeja to niepowtarzalne przeżycie, nieporównywalne z żadnym innym artystą.
– godz.12:00 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej
– godz.18:30 Dom Kultury /sala kinowa/

zol_wykl