Tekst alternatywny

Uroczystości pogrzebowe śp. Premiera Jana Olszewskiego

Do członków Klubów „Gazety Polskiej” i sympatyków Strefy Wolnego Słowa

Żałoba narodowa po śmierci śp. Premiera Jana Olszewskiego trwać będzie od północy w nocy z czwartku na piątek do soboty do godz. 19:00.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 15 lutego. Trumna śp. Jana Olszewskiego będzie wystawiona w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W Kancelarii również znajduje się księga kondolencyjna, do której może się wpisać każdy, kto pragnie wyrazić szacunek i żal po śmierci byłego premiera. Między 10:00 a 19:00 będzie można oddać hołd i pożegnać się z  śp. Janem Olszewskim.

Przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” będą mieli możliwość wystawienia warty honorowej. Chętni powinni zgłosić się do pani Ewy Wójcik, tel. 505 038 217, najpóźniej do środy do godziny 10.00.

O godz. 18.00 odbędzie się msza żałobna w intencji śp. Jana Olszewskiego w Kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Następnie o godz. 20.00 nastąpi wyprowadzenie trumny z Kancelarii Premiera i przejście konduktu do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

W sobotę, 16 lutego odbędą się główne uroczystości pogrzebowe. O godz. 10.40 nastąpi wyprowadzenie trumny z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i przemarsz konduktu do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie rozpocznie się msza żałobna. Stamtąd kondukt przejdzie na Plac Krasińskich przed Pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie odbędzie się pożegnanie Jana Olszewskiego przez kombatantów i Powstańców Warszawskich.

Później nastąpi przejazd konduktu w asyście policyjnej i szwadronu kawalerii na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie o godz. 14.45 odbędą się uroczystości pogrzebowe.

( dla starszych osób zostaną podstawione autokary)

Organizatorem pogrzebu będzie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów KPRM. Jak poinformował minister Michał Dworczyk: „We wszystkich przygotowaniach kierowaliśmy się wolą rodziny”

Ryszard Kapuściński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress