Tekst alternatywny

V Festyn Patriotyczno-Rodzinny w Pabianicach

V Festyn Patriotyczno-Rodzinny w Pabianicach

Klub Gazety Polskiej Pabianice już po raz piąty przy współudziale Fundacji Klubów Gazety Polskiej zorganizował Festyn Patriotyczno-Rodzinny.

Na dobry początek, pieśni religijne (Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny) zaśpiewała  schola The Angels działająca przy parafii Sędziejowice. Potem była muzyka środka w wykonaniu Kasi Piotrowskiej i zespołu ORO. Po czym przyszedł czas na zadumę, na pamięć, na historię. Nasza klubowiczka, pani Teresa Bobowicz wygłosiła wykład o Marszałku Józefie Piłsudskim. Chwilę potem, przeprowadzony został konkurs historyczny.

Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk posła Krzysztofa Ciebiady, posła Marka Matuszewskiego i senatora Macieja Łuczaka. Nagrody książkowe ofiarował również poseł Tomasz Rzymkowski.

Wprowadzeni w dobry, podniosły nastrój, poddaliśmy się muzyce pabianickiej kapeli podwórkowej Dobrzanie. Po występie kapeli Dobrzanie, przyszedł  czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Impreza została zakończona wyborem szczęśliwego patrioty. Szczęśliwiec otrzymał miniwieżę, kolejni szczęśliwcy otrzymali drukarkę, power banki, piłki futbolowe i książki. To wszystko działo się na scenie. Poza sceną również było ciekawie. Był dmuchany zamek, malowanie twarzy, stolisko garncarskie – dla dzieci. Dla dorosłych bezpłatne mierzenie ciśnienia i poziomu cukru. Był pop-corn, grilowane kiełbaski i lody.

Wszystko to było możliwe dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego, Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, innym sponsorom oraz wszystkim, dla który Polska jest najważniejsza.

Karol Jabłoński

Pabianice_2019_08_15_15

Panianice Festyn 15 sierpnia 2019a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress