Tekst alternatywny

V Marsz Wolności i Solidarności – Warszawa 13.12.2015 (wideo)

V Marsz Wolności i Solidarności – Warszawa 13.12.2015.

ŚRODOWISKA PATRIOTYCZNE DZIERŻONIOWA MUREM ZA RZĄDEM I PREZYDENTEM

Wspólnota polityczna istnieje […] dla dobra wspólnego, w którym znajduje ona pełne uzasadnienie i sens i z którego bierze swoje pierwotne i sobie właściwe prawo.
Św. Jan Paweł II.

Jak co roku i teraz pojechaliśmy do Warszawy na Marsz Wolności i Solidarności. Grudniowa tradycja wyjazdów środowisk prawicowych Dzierżoniowa została zachowana. Razem z nami pojechali koledzy Wałbrzycha, Ziębic, Ząbkowic, Jaworzyny i Pieszyc. Cztery poprzednie marsze odbywały się gdy Polska była pod rządami kliki PO-PSL. Obecnie pojechaliśmy także by zamanifestować poparcie dla naszego prezydenta Andrzeja Dudy, dla rządu Beaty Szydło, dla wszystkich pracujących ciężko nad przeprowadzeniem w kraju dobrej Zmiany. O tym, że nie jest to zadanie łatwe przekonujemy się codziennie , gdy z ekranu telewizora słyszymy histeryczne pokrzykiwania „obrońców demokracji”, a w rzeczywistości dotychczasowych beneficjentów układu z 1989 roku. Im chodzi tylko o siebie, w „nowoczesnych” protestach nie ma żadnej idei, pomysłu na Polskę, jest tylko kurczowa obrona stołków, zawłaszczonego majątku, ukrywania szemranych geszeftów , a często zwykłego złodziejstwa.

Dlatego by przekrzyczeć medialny jazgot, dać odpór fali nienawiści i prostactwa, pojechaliśmy do stolicy. Nie przeciw komuś, ale dla wsparcia działań zmierzających do uczynienia z Polski wreszcie kraju praworządnego, wolnego i suwerennego. Kraju, w którym zajmowanie stanowisk rozumie się jako służbę, pracę dla wspólnego dobra. W ostatnim ćwierćwieczu tylko dwukrotnie i to na krótko mieliśmy w Polsce rząd patriotyczny, teraz jest szansa trzecie. I ostatnia. Musimy ją wykorzystać, ale i dac poczucie rządzącym, że nie są sami. Dlatego w niedzielę biało-czerwony tłum wypełnił warszawskie ulice. Nie mnie oceniać czy było nas osiemdziesiąt czy sto tysięcy. Ale na pewno byliśmy w tłumie patriotów, ludzi myślących nie tylko o sobie ale i współobywatelach. Było nam miło, że razem z nami szedł ulicami nasz poseł Michał Dworczyk. To także znak dobrej Zmiany.

Damy radę ! Musimy!

Janusz Maniecki
przewodniczący Klubu GP Dzierżoniów II.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress